İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Develon’un sürücüsüz ekskavatör konsepti yoğun ilgi çekti

Aylarca süren bekleyişin ve bu yılın başlarında çevrimiçi lansmanın ardından Hyundai Doosan Infracore, yeni Develon markasını, katıldığı ConExpo 2023’te tanıtmıştı. Markanın sürücüsüz iş makinesi konsepti olan Concept-X2, ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Eskiden Doosan İnşaat Ekipmanları olarak bilinen ve makineleri belirgin turuncu rengiyle ünlü olan Develon, ilk ‘canlı lansmanını’, ABD’nin Las Vegas kentindeki ConExpo 2023’te tanıttı. Doosan adının değiştirilmesi, Hyundai’nin Doosan Infracore’u satın almasını tamamladığı 2021’de verildi. Hyundai Doosan Infracore CEO’su Young-cheul Cho ve CEO Seung Hyun Oh, markanın, Hyundai Construction Equipment ile birlikte bağımsız bir yan kuruluş olarak inşaat makinesi üretmeye devam edeceğini belirtti. 

Sürücüsüz kullanım

“Develop” ve “Onwards” kelimelerinin birleşiminden oluşan yeni adının hakkını veren Develon, teknoloji tabanlı Concept-X2 ekipman yelpazesine eklenecek en son sürücüsüz makineleri sergileyerek fuar ziyaretçilerinin beğenisini kazandı. 2019’da Kore’de tanıtılan Concept-X makinelerinin kapsamlı bir güncellemesi olan Concept-X2 otonom inşaat makinesi, DD100-CX dozer ve DX225-CX paletli ekskavatörü içeriyordu. Her iki makine de kabinsiz bir tasarıma sahip olurken tutarlı bir görselde tasarlandı.

Dikkat çekici renk değişimi

Doosan bünyesinde geliştirilen mevcut turuncu renkli ekipmana şimdi bir Develon çıkartması eklenirken, Concept-X2 makineleri göz alıcı bir gri görünüme sahip. Concept-X2 makineleri, şirketin güncellenmiş XiteCloud akıllı inşaat platformunun yanında sergilendi. XiteCloud, kullanıcıların birden fazla projeyi yönetmesine ve gelecek planlaması için veri toplamasına olanak tanıyan XiteFleet, XiteAuto, XiteAnalyst ve XiteSafety araçlarını da içeriyor.

Kademeli yaygınlaşma hedefi

Önümüzdeki yıl, Develon adının üreticinin makine satış ağında yaygınlaşması planlanıyor. Şirkete göre müşteriler, 2023 yılının Haziran ayı sonuna kadar yerel bayilerinde ve şantiyelerde yeni markalı makineleri görmeye başlayacak.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

New Holland CE elektrikli mini ekskavatörü pazara sunuyor

SONRAKİ HABER

Hitachi Amerika'da “Başlangıç” aşamasına giriyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share