İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hitachi Amerika’da “Başlangıç” aşamasına giriyor

Deere ile ortak girişim anlaşmasının 2022’de feshedilmesinin ardından Hitachi, ConExpo-Con/Agg 2023 fuarına ilk defa bağımsız katıldı. 13 Mart’da düzenlediği basın toplantısında Amerika pazarına öncelik vereceklerini söyleyen firma, dağıtım ağını ve çalışan ekibini hızla genişletmeye başladı.

Hitachi, Mayıs 2022’de Gürcistan’daki Newnan genel merkezinde Kuzey Amerika için Japonya’da üretilen ve buraya ithal edilen ilk bağımsız üretim ekskavatör setini piyasaya sürdü. Firmadan ayrıldıktan sonra Hitachi, dağıtım ağını ve çalışan ekibini hızla genişletmeye başladı. Başkan Sonny Ishii, 13 Mart’ta düzenlediği basın toplantısında, Amerika pazarının Hitachi İnşaat Makineleri için en önemli pazar olduğunu ve firma olarak önceliklerini buraya vereceklerini söyledi.

Güçlü dağıtım ağları, doğrudan iletişim

Amerika’ya yönelik makine tahsisi ve 120 milyon dolardan fazla parça envanterinin yardımıyla geçen sene mart ayından bu yana 150’den fazla kişiyi işe alan firma, dağıtım ağlarını güçlendirdi. Firmayı bir sonraki seviyeye taşımak için A Sınıfı dağıtımını başlattıklarını söyleyen Başkan Ishii, “Bu sadece başlangıç. 2023 için planlarımız, 2022’de gördüğümüz hacmi tekrar ikiye katlamak. Misyonumuz ve vizyonumuz, müşterilerle doğrudan ilişki kurup onların ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bayilerle doğrudan irtibat kurmak üzerine inşa edilmiştir” dedi. 

Yenilenen makineler, büyüyen ekip

HCM ve Japonya’nın ürünlerdeki mühendislik kısmına destek olduklarını söyleyen Ishii; Hitachi’nin yenilenen makineler, büyüyen ekip ve bayi ağı ile 2028 yılına kadar Kuzey Amerika’da çok fazla talep edilen inşaat makinesi üreticileri arasında yer almayı hedeflediğini söyledi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Develon’un sürücüsüz ekskavatör konsepti yoğun ilgi çekti

SONRAKİ HABER

Hatay’da enkazın yüzde 49’u döküm sahalarına taşındı

BENZER HABERLER
Total
0
Share