İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Liebherr, ilk elektrikli lastikli yükleyici modelini pazara sundu

Liebherr, şirketin ilk akülü elektrikli lastikli yükleyicisi olan L 507 E’yi piyasaya sürdü. Elektrikli yükleyici tasarlanırken benzer bir yükleyici modeli olan Liebherr L 507 Stereo lastikli yükleyici örnek alındı.

Şirket, bir diğer model olan Liebherr L 507 Stereo lastikli yükleyiciyi referans alıp, ortam koşullarına bağlı olarak sekiz saate kadar çalışma süresine sahip olduğunu ve aynı boyut sınıfındaki geleneksel motorlu Liebherr lastikli yükleyiciye eşit performans sunduğunu belirtti. Düşük gürültü ve CO2 emisyonlarının ortadan kaldırılması, L 507 E’yi egzoz ve gürültü emisyonlarının faktör olduğu şehir içi alanlar için uygun hale getiriyor. Yüksek voltajlı akü sistemi, L 507 E lastikli yükleyici uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş olup, güçlü performans ve verimli şarj sağlarken, modüler akü tasarımı, çalışma süresini artırmak için ikinci bir lityum iyon akünün takılabileceği anlamına geliyor.

Kısa sürede tam şarj desteği

Pil, yerleşik şarj teknolojisine ve güç oranına bağlı olarak yaklaşık bir buçuk ile üç saat içinde tamamen şarj edilebiliyor. Aynı zamanda yokuş aşağı ve frenleme sırasında üretilen enerji, verimliliği artırmak için geri kazanım yoluyla aküye geri yükleniyor. L 507 Stereo lastikli yükleyici gibi, maksimum 3,7 tonluk devrilme yüküne sahip ve 6,1 tonluk maksimum çalışma ağırlığı, geleneksel modele göre daha ağırdır. Diğer özellikler arasında elektro-hidrolik pilot kontrolü, tam otomatik LIKUFIX hızlı bağlantı sistemi, ayarlanabilir direksiyon simidi ve koltuk, dokunmatik işlevli yüksekliği ayarlanabilir ekran ve çalışma sırasında daha fazla stabilite için stereo direksiyon yer alıyor. Modelde ayrıca hızı standart 20 km/saatten 30 km/saate kadar çıkaran “Speeder” versiyonu gibi opsiyonel özellikler de bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TSM Global, fuarlara Yanmar ve Sumitomo markaları ile katıldı

SONRAKİ HABER

Türkiye’de ekim ayına kadar toplam 12.241 adet iş makinesi satışı gerçekleşti

BENZER HABERLER
Total
0
Share