İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

LIEBHERR-MCCTEC, SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK ALANINDA ECOVADİS ALTIN MADALYAYA LAYIK GÖRÜLDÜ

LIEBHERR-MCCTEC, ALDIĞI ECOVADIS ALTIN MADALYA İLE DÜNYA ÇAPINDAKİ TÜM İŞLETMELERİN EN İYİ YÜZDE 5’İ ARASINDA YER ALIYOR. ÖDÜL, LIEBHERR’İN YILLARDAN BERİ TEMEL DEĞERLERİNİ YERİNE GETİRDİĞİNE DİKKAT ÇEKİYOR.

Uluslararası çapta faaliyet gösteren, 48 binden fazla çalışanı olan Liebherr Şirketler Grubu, topluma ve çevreye karşı sahip olduğu büyük sorumluluğun bilinciyle faaliyetlerini başarıyla sürdürüyor. Liebherr Şirketler Grubu toplum ve çevreye karşı olan sorumluluğunu her zaman yerine getirecek şekilde ilerlemeyi amaç ediniyor. Sürdürülebilirlik derecelendirme alanında dünyanın önde gelen kuruluşu olan EcoVadis, 75 binden fazla işletmeyi değerlendirdi. Değerlendirmeler sonucunda Liebherr-MCCtec GmbH şirketi altın madalya alarak en iyi 5 şirket arasında yer buldu.

“ELDE ETTİĞİMİZ BAŞARIYI SON DEĞİL, YOLUMUZDA İLERLERKEN ATTIĞIMIZ BİR ADIM OLARAK GÖRÜYORUZ”

Ödül hakkında konuşan Liebherr-MCCtec’in Kurumsal Sorumluluk Yöneticisi olan Tatjana Grissemann, “Çevrenin sorumlu kullanımı her zaman Liebherr’in felsefesinin önemli bir unsuru oldu. Onlarca yıldan beri hizmet verdiğimiz lokasyonlarda yerel çevreyle ilgilendik. Bu alandaki çalışmalarımız devam ederken, küresel tedarik zincirinin bir halkası olarak sorumluluklarımızı da yerine getirmeye gayret ediyoruz. Elde ettiğimiz başarıyı bir son değil, sadece yolumuzda ilerlerken attığımız bir adım olarak görüyoruz. Daha güzel yarınlara doğru ilerlerken, işletmemizin tüm düzeylerinde insan ve çevreye karşı sorumlu davranmayı öngören bir kültür oturtmaya gayret ediyoruz. Sürdürülebilirlik taahhüdümüzü, uzun vadeli stratejik yönelimimizi dikkate alarak güncelleyip genişletiyoruz. Emisyon, enerji ve personel sağlığı alanlarında somut hedefler ve ölçülebilir parametreler belirledik. Ayrıca, Liebherr Şirketler Grubu’nun bir kısmı olarak grupça hazırlanan sürdürülebilirlik raporuna katkıda bulunarak tedarik zincirlerimizin şeffaflığını artırarak Dünya’nın geleceğini güvence altına almayı istiyoruz” açıklamalarında bulundu.

LIEBHERR-MCCTEC, EN İYİ YÜZDE 5 ŞİRKET ARASINDA YER BULUYOR

Sürdürülebilirlik derecelendirme alanında dünyanın önde gelen kuruluşu olan EcoVadis, 75 binden fazla işletmeyi değerlendirdi. Değerlendirmeler sonucunda Liebherr-MCCtec GmbH şirketi altın madalya aldı. Liebherr Şirketler Grubuna ait Liebherr-MCCtec, liman ve gemi vinçleri, paletli vinçler, ağır hizmet tipi paletli vinçler ve zemin güçlendirme uygulamalarına yönelik kazık çakma ve fore kazık makineleri bölümlerinde çalışmalar yapıyor. Liebherr-MCCtec, aldığı altın madalya ile dünya çapında değerlendirilen tüm şirketlerin en iyi yüzde 5’i ve kendi sektöründe değerlendirilen şirketlerin en iyi yüzde 3’ü arasında yer alıyor. EcoVadis, sürdürülebilirliği dört konu başlığı altında değerlendiriyor: Çevre, çalışma ve insan hakları, etik ve sürdürülebilir satın alma. İrlanda’daki Liebherr Container Cranes Ltd. ve Almanya’daki Liebherr-MCCtec Rostock GmbH’nin 2019 yılında aldığı gümüş madalyalardan sonra altın madalya, sürdürülebilirlik performansımızın kattettiği ilerleme, etkinliklerimizin ulaştığı gelişim aşaması ve sorumlu kurumsal yönetime verilen öneme dikkat çekiyor.

“BM KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ’

Liebherr-MCCtec, tüm insan, toplum ve pazarlara hem şimdi hem gelecekte yarar sağlayacak sürdürülebilir bir ekonomiyi vizyon edinmiş Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesini imzaladı. Sözleşme, işletmelere strateji ve etkinliklerini insan hakları, çalışma standartları, çevre koruması ve yolsuzlukla mücadele alanlarında 10 genel ilke ve 17 sürdürülebilir kalkınma hedefine göre ayarlamaları için çağrıda bulunuyor. Bu hedefler, 2015 yılında Birleşmiş Milletlerin (BM) tüm üye ülkelerinin kabul ettiği Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinin çekirdeğini oluşturuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

ENKA İNŞAAT, RUSYA’NIN EN GELİŞMİŞ TIP KOMPLEKSİNİ İNŞA EDİYOR

SONRAKİ HABER

TEMSA İŞ MAKİNALARI AGROEXPO 2022’DE ÜÇ FARKLI MARKASIYLA YER ALACAK

BENZER HABERLER
Total
0
Share