İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“Makinenizi, bütçenizi ve işinizi koruyoruz”

Yedek parçada fiyat temelli yaklaşımların orijinalden çok, muadil ürünlere yönlendirdiği iş makinesi kullanıcıları, Volvo kalitesi, dayanıklılığı ve uzun garantisi ile tam koruma altında. Makine ile tam uyum içinde çalışan orijinal yedek parçaların arıza oranını azalttığını, uzun ömürlü olmaları sayesinde maliyetleri de aşağıya çektiğini belirten Ascendum Makina Türkiye Yedek Parça ve Servis Satışlar Müdürü Mustafa Mümtaz Civan, yüksek kalite ile üretilen orijinal Volvo yedek parçalarının kullanıcıların bütçesini, makinesini ve işini koruduğunu söyledi.

İş makineleri pazarında markaların fark yarattıkları konuların başında makine performansının ve satış sonrası hizmet kalitesi yer alıyor. Zaman yönetiminin ve işletme maliyetlerinin en küçük detaylarına kadar hesaplandığı bu dönemlerde iş makinesi sağlayıcıları da satış sonrasında farklı yaklaşımlarla kullanıcıların taleplerini karşılamaya çalışıyor. Türkiye genelinde kendi şube ve bayileri ile her bölgede standart hizmet kalitesi, yedek parça ve servis operasyonu sağlayan Ascendum Makina, satış sonrası hizmetlerinde kullanıcıların bütçesini, makinesini ve işini korumaya yönelik adımlar atıyor. “Önceliğimiz verdiğimiz hizmet ve orijinal yedek parçalarımızla Volvo iş makinelerini sahada sürekli çalışır tutmak. Böylece müşterilerimizin iş kapasitesini arttırırken, verdiğimiz 2 yıl veya 6 bin saat yedek parça garantisiyle de birim ve toplam maliyeti en aza indiriyoruz” ifadelerini kullanan Ascendum Makina Türkiye Yedek Parça ve Servis Satışlar Müdürü Mustafa Mümtaz Civan, marka olarak Volvo iş makinesi kullanıcılarına şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada, kaliteli ve uygun maliyetli satış sonrası hizmeti sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Garanti süremiz ile bütçenizi koruyoruz”

Volvo iş makineleri yüksek teknoloji kullanılarak üretilen, test edilen ve kalitesinden şüphe edilmeyen bir marka. Bu kaliteli ürünün sadece kendisi ile eşdeğer bir ürünle kıyaslanmasının doğru olacağına dikkat çeken Civan şöyle devam ediyor; “Orijinal yedek parçanın belirli bir üretim maliyeti var. Fiyatlandırma da buna uygun şekilde yapılıyor. Ancak burada müşterilerimizin unutmaması gereken önemli bir nokta var. O da, yedek parça garanti süremiz ve parçalarımızın uzun ömürlü yapısı ile müşterilerimizin bütçelerini koruyoruz.” Bu detaylar bir arada düşünüldüğünde orijinal Volvo yedek parçaların uzun ömürlü yapısı sayesinde diğer seçeneklere göre çok daha uygun fiyatlı olduğunu vurgulayan Civan, makinelerini korumak ve yüksek performans almak isteyen kullanıcıların orijinal parça kullanarak maliyeti düşürmelerini ve makineleri daha uzun süre koruma altına almalarını öneriyor.

Orijinal yedek parça makineyi koruyor

Volvo teknolojisi ve tecrübesi ile üretilen makineler, kendine has özellikleri ve üstünlükleriyle öne çıkıyor. Bunlar makine kullanıcılarına konfor, yüksek üretkenlik ve sağlamlık gibi avantajlar sunuyor. Makinelerde kullanılan parçaların sistemle kusursuz uyum içinde çalıştığını söyleyen Civan şöyle devam ediyor; “Makinelere uygun şekilde üretilen yedek parçalar kullanıldığında makinelerin performansını artırıyor ve ömrünü uzatıyor. Ayrıca makine ile tam uyumlu şekilde çalışması nedeniyle parça sonucunda oluşabilecek arıza ihtimallerini ortadan kaldırıyor.”

Parça uyuşmazlığı zarar veriyor

Makine kullanıcılarının bakım ve onarım sırasında yaptıkları bazı hatalara dikkat çeken Civan, bu hatalara yönelik olarak şu ifadeleri kullanıyor; “Bakım ve onarım sırasında sarf malzeme ve yedek parçaların makineye uyumu, hidrolik, elektrik ve mekanik tasarıma uygunluğu bilinmeden yapılan müdahaleler yanlıştır.” Kullanıcılar özellikle yedek parça konusunda ekonomik nedenlerden dolayı kısa vadeli ve kolay çözümler arıyor. Gelişen iletişim teknolojilerinin bilgi ve hizmete kolay ulaşımını sağladığını belirten Civan, buna rağmen bilgi ve hizmetlerin etkileri ve sonuçları değerlendirilmeden uygulandığını ifade ediyor. Tüm bu yanlışlar kısa ve orta vadede yüksek maliyetler yaratırken iş kayıplarına da neden oluyor. Bu yaşanan sorunları önlemek adına Civan şunları söyledi; “Müşterilerimize önerim, bakım ve onarım maliyetlerini, garanti şartlarını ve aldıkları hizmetin uzun vadede sağlayacağı avantajları iyi değerlendirmesi ve yetkili servislerimizden bu yönde bilgi talep etmeleridir. İnanıyorum ki bu sayede makineler doğru ellerde daha verimli ve ekonomik çalışacaktır” diyor.

Kullanıcılar ek hizmetlerle destekleniyor

Periyodik Bakım Paketleri (VISA) ile makinelerin fiziksel takibini en verimli şekilde yaparak hem olası arızalara önden müdahale ettiklerini hem de uzun vadede oluşabilecek hasarlara yönelik önlem aldıklarını belirten Civan, destekleyici ve önleyici hizmetler, yağ analizleri ve çalışma raporları ile makineleri daha uzun süre korumaya çalıştıklarını söyledi. “Satış sonrasındaki çalışanlarımız düzenli olarak eğitimlerle destekleniyor. Mühendis ve teknisyen kadromuz, gelen talepler doğrultusunda hızlı ve doğru müdahalelerle makineleri sürekli olarak takip ediyor ve işte kalma sürelerini artırıyor” diye konuşan Civan, çalışan kalitesini artırmak adına yatırım yapmaktan da çekinmediklerini ifade ediyor. 2020 yılı içinde teknolojik değişiklikler ve dijitalleşmeye paralel olarak geliştirdiği teknolojik araçlar ve yatırımlarla iş makinelerinin sahada takibini ve yönetimini sağlamayı amaçlayan Ascendum Makina, tüm hizmet argümanları ile iş makinelerini takip etmeyi, yaşanan arızaları en kısa sürede gidererek tüm Volvo iş makinelerini korumaya devam etmeyi amaçlıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hidromek, kazıcı yükleyici pazarında 11 yıldır pazar lideri

SONRAKİ HABER

Ankara’nın yolları AS-TA-MA’ya emanet

BENZER HABERLER
Total
0
Share