İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Mecalac, eS1000 döner kovalı yükleyicisini piyasaya sürüyor

Mecalac, yeni eS1000 döner kovalı yükleyicisini piyasaya sürerek eSerisi yüzde 100 elektrikli makine serisine yenilerini ekliyor. Mecalac, makinenin; sekiz saatlik pil kullanımını optimize ettiğini belirtiyor.

Fransız üretici, yeni 1000 litrelik elektrikli modelin tasarımını dizel motorlu AS1000’e dayandırıyor. Mecalac, sıfır emisyonla çalışmanın yanı sıra özellikle iç mekanlarda ve hassas ortamlarda eS1000’in daha az gürültüyle çalıştığını bildiriyor.

eSerisi ürün yelpazesine; yeni eS1000 döner kovalı yükleyici de eklendi

Mecalac, eS1000’in; çevrim sürelerini, bakım maliyetlerini ve kaza risklerini de azalttığını söylüyor. Denge göz önünde bulundurularak üretilen yeni döner kovalı yükleyici, tekerlekler tamamen yönlendirilmiş olsa bile herhangi bir denge kaybı olmadan gerçek aks kilitlendiğinde yükü kaldırabiliyor ve 180 derece döndürebiliyor. Mecalac, yeni eS1000’in her konumda ve arazide stabilitesi sayesinde şantiyelerin lojistiğini değiştireceğini belirtiyor. eSerisi ürün yelpazesi; yeni eS1000’i ve Mecalac’ın 2022’de piyasaya sürdüğü ilk 11 tonluk elektrikli ekskavatör olan e12’yi içeriyor. Şirket, üç elektrikli Mecalac makinesinin bulunduğu kentsel bir şantiyenin, dizel motorlarla çalışan aynı modellere kıyasla bir yılda ortalama 64 ton karbon tasarrufu sağlayacağını bildiriyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Hyundai Hidrolik Kırıcılar, HASEL güvencesiyle pazardaki yerini aldı

SONRAKİ HABER

SANY, arazi vinçleriyle yeni pazarlara giriş yapıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Borusan Cat, ziyaretçileri ile buluşuyor

Borusan Grup şirketlerinden Borusan Cat, 11 Temmuz 2024’ten itibaren önümüzdeki aylarda çeşitli lokasyonlarda iş makinelerini ve hizmetlerini tanıtmak…
Total
0
Share