İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Mermer ve traverten ocaklarında Hitachi ile üstün performans

Afyon İscehisar’da bulunan mermer ve traverten ocağında yıllık 50-60 bin ton üretim kapasitesine sahip olan Orhan Mermer, ocağından çıkardığı taşları bünyesindeki tesiste işleyerek, traverten, mermer plaka ve fayans üretimi yapıyor. En iyiyi hedefleyerek üretimlerini sürdüren firma, ocağındaki zorlu işlerin üstesinden gelmek için Enka Pazarlama’dan satın aldığı Hitachi ZW370-5B lastikli yükleyicileri ve Hitachi ZX490LCH-5A paletli ekskavatörünü tercih ediyor.

Tuncay YAMAN – Orhan Mermer Yöneticisi

Plaka, fayans, mozaik ve lavaboları birçok ülkeye ihraç ederek ülke ekonomisine katkı sağlayan Orhan Mermer, yoğun çalışmalarının üstesinden Hitachi iş makineleriyle geliyor. Bu doğrultuda Enka Pazarlama’nın sunduğu makinelere ve satış sonrası servis hizmetlerine güvendiklerini ifade eden Orhan Mermer Yöneticisi Tuncay Yaman, Enka Pazarlama ile olan iş birlikleri hakkında “Enka Pazarlama yalnızca satış aşamasında değil, satış sonrasında da kullanıcılara güven veriyor. Makineyi aldıktan sonra tereddütte kalmıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, bir sorun olursa Enka Pazarlama bu sorunu çözer” ifadelerini kullandı.

Kaliteli iş makineleri zaman tasarrufu sağlıyor

Türkiye’de madenciliğin lokomotifininmermer sektörü olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Orhan Mermer Yöneticisi Tuncay Yaman, bu sebeple yeraltı maden rezervleri bakımından zenginliğiyle bilinen Afyonkarahisar’da yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Zengin ve verimli bir bölgede madencilik yapmanın ciddi bir zaman gerektirdiğine dikkat çeken Yaman, “İş yükü fazla olduğu için çalışmalarımız uzun süreli oluyor. Ancak kaliteli iş makineleri, zaman tasarrufu sağlayarak bize yardımcı oluyor” diyerek maden ocaklarındaki çalışmalarda iş makinesinin önemine dikkat çekti.

Dünyanın birçok ülkesine ihracat

Orhan Mermer, kendi bünyesinde bulundurduğu mermer ve traverten ocaklarından çıkardığı blokları, bünyesinde bulunan fabrikada işleyerek; traverten, mermer plaka ve fayans üretimi yapıyor. Plaka, fayans, mozaik ve lavaboları yurt dışına da gönderen firma; İngiltere, Almanda, Hollanda, Polonya, Avusturya, Fransa, İspanya, Portekiz, Suudi Arabistan, Dubai, Çin, Japonya ve Rusya’ya yaptığı ihracatla ülke ekonomisine katkı sağlıyor.

İş makineleri üretim oranını etkiliyor

Zorlu çalışma şartlarının olduğu maden ocaklarında kullanılan iş makinelerinin doğrudan üretim oranını etkilediğine değinen Yaman, makinelerden beklentilerini paylaştı. Yaman, iş makinelerinde aradığı özellikleri; bakım aralıklarının uzun olması, sık sık arızalanmaması, yakıt tasarrufu sağlaması, yüksek performans sunması ve dayanıklılığıyla iş yükünü kaldırabilmesi olarak sıraladı.

Hitachi sayesinde düşük yakıt tüketimiyle yüksek performans!

Kaliteli üretim, yüksek çeşitlilik mottosuyla ilerleyen Orhan Mermer, kaliteli üretimin yolunun kaliteli iş makineleriyle çalışmaktan geçtiğine inanıyor. Bu doğrultuda Hitachi markasına güvenen Orhan Mermer, makine parkında Enka Pazarlama aracılığıyla satın aldığı 2 adet Hitachi ZW370-5B lastikli yükleyici ve 1 adet Hitachi ZX490LCH-5A paletli ekskavatör bulunduruyor. Hitachi makinelerinin düşük yakıt tüketimiyle yüksek performans sunduğunu belirten Yaman, “Yalnızca yakıt ve performans değil, buna ek olarak operatörlerden aldığımız geri bildirimler de Hitachi’yi tercih etmemizde rol oynuyor. Aldığımız geri dönüşlere göre, makinelerin kullanım konforu ve kabin rahatlığı da gözden kaçacak gibi değil” şeklinde konuştu.

“Enka Pazarlama’yı herkese tavsiye ederim”

İş makinelerinde kaliteyi yakalamanın zor olduğunu ancak bir başka zorluğun da markaları başarıyla pazara sunacak temsilciler bulmak olduğunu dile getiren Yaman, Enka Pazarlama’nın bu sorunu da çözdüğünü belirtti. Hitachi markasının Türkiye pazarında yakaladığı başarıda Enka Pazarlama’nın rolüne değinen Yaman, “Enka Pazarlama yalnızca satış aşamasında değil, satış sonrasında da kullanıcılara güven veriyor. Makineyi aldıktan sonra tereddütte kalmıyoruz. Çünkü biliyoruz ki, bir sorun olursa Enka Pazarlama bu sorunu çözer. Zaten Enka Pazarlama’nın servis elemanları ile sürekli olarak irtibat halindeyiz. İhtiyacımız olduğu zaman çok hızlı şekilde müdahale edebiliyorlar. Biz memnun olduğumuz için bu işi yapan herkese de Enka Pazarlama ve Hitachi’yi tavsiye ederim” ifadelerini kullandı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

“Hasel güvencesi ve Bobcat kalitesiyle makine parkımızı büyüteceğiz”

SONRAKİ HABER

KGM ile mesafeler kısaldı yol konforu arttı

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share