İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Mini ekskavatörde Yanmar farkı: “Yanmar, mini makinede son nokta”

Dünyanın önde gelen mini ekskavatör ve mini yükleyici markası Japon Yanmar’ın makineleri “Yanmar kırmızısı” rengine dönüştürüldü. Yalnızca renk değişikliğiyle değil, yenilikleri ve teknolojisiyle de rakiplerinden ayrılan Yanmar, yeni seri ürünleri ile pazarda büyük beğeni topladı.

Yanmar mini ekskavatörler gösterdiği performans ve teknolojisi ile kullanıcılardan tam not alıyor. Yapılan değişiklikler ve geliştirmelerle sürekli olarak daha iyi için çabalayan Yanmar’ın makinelerini kullanan müşteriler, duydukları memnuniyeti,  “Yanmar, mini makinede son nokta” sözleriyle dile getiriyor.

Tolgahan ÖZAVCI

“Normal boyutlu makinelerle aynı gücü ve konforu sunuyor”

13 yıldır İzmir’de hafriyat işleriyle uğraşan Tolgahan Özavcı, yaptığı araştırmalar sonucunda almaya karar verdiği Yanmar makineleriyle ilgili, “Çok daha uygun fiyatlılar dahil tüm markaları gezdim. Bir arkadaşımın aracılığıyla da Yanmar’ı tanıdım ve test etme şansı buldum. Hemen ardından Yanmar ViO17 aldım. Yanmar mini makinede son nokta” dedi. Mini makinenin normal boyutlu makinelerle aynı gücü ve konforu sunduğuna da değinen Özavcı, “Yanmar ViO17, büyük makinelerden alışkın olduğum gücü ve konforu sunabiliyor. Diğer marka mini makineler, güç olarak biraz daha geride kalıyor. Ancak Yanmar’da 2 tonun üzerinde bir makine gücü elde ediyorsunuz. Yanmar, mini makineden alınabilecek maksimum verimi sunuyor” şeklinde konuştu.

Konfor ve performans farkı

Mini makinelerde özellikle hızın büyük önem taşıdığına değinen Özavcı, bu konuda Yanmar’dan oldukça memnun olduğunu dile getirdi. Makinenin performansıyla beraber kullanıcı dostu tasarımına ve sunduğu operatör konforuna da değinen Özavcı, “Koltuk her bedene göre ayarlanabiliyor. Kabin içerisindeki genişlik ve rahatlık çok iyi seviyede. Ayrıca bakım kolaylığı, kilitler ve parçalara erişim gibi diğer konularda da her şey eksiksiz bir şekilde düşünülmüş” ifadelerini kullandı. Özavcı, makinenin diğer özellikleri hakkında ise, “Yeni modellerde yürüyüşler pedalların dışındaki düğmelerle yapılıyor. Bu değişiklik hoşuma gitti. Bununla beraber kırıcı kontrolü de joysticke taşınmış. Makinenin suya dayanıklı olması çok önemli. Palet açma-kapama özelliğini kullanmak da keyif veriyor. Yanmar, elektronik sistemin bu kadar fazla olduğu bir makinede iyi iş çıkarmış” dedi.

“Koparma kuvveti mükemmel”

Yanmar’ın güçlü motoru ve yüksek koparma gücü ile rakiplerinden ayrıldığı ifade eden Özavcı, “Yürüyüş hızı ve koparma kuvveti çok iyi. Mini makinede Yanmar’ı tercih etme nedenim de bu zaten. Bugüne kadar birçok farklı markanın makinesini kullandım. Bu bölgede kırmızı toprak bulunuyor, o da yazın işlenmiyor. Ancak Yanmar ile bu toprakta kanal açabildim. Performansından çok memnun olduğum için de yoluma diğer markalarla değil Yanmar ile devam ettim” diyerek markadan yana duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Her detayda kaliteli dokunuşlar

Özavcı, konuşmasının devamında Yanmar mini ekskavatörlerin her detayında yüksek kalite ve teknolojinin görüldüğünü vurguladı. Yanmar makinelerin yakıt veriminden silindir korumasına, koltuk kalitesinden operatör konforuna, hızından sağlamlığına kadar birçok yönüyle öne çıktığına değinen Özavcı, “Bu deneyimi tecrübe etmiş biri olarak Yanmar’ın en az yakıt tüketen marka olduğunu söyleyebilirim. Yanmar motorla çalışan farklı marka makineleri de test ettim. Sonuç, Yanmar’ın kendi makineleri çok daha az yakıyor. Zaten markanın en büyük avantajı da bu” ifadelerini kullandı. Yanmar makinelerinde standart donanımın sunduğu avantajlara da değinen Özavcı, “Yanmar’da en beğendiğim özelliklerden birisi standart olarak sunulan piston korumaları. Bu konu çok önemli çünkü pistonun çizilmesi durumunda nasıl zorluklar yaşandığını biliyorum” dedi. Özavcı konuşmasının devamında Yanmar’ın sunduğu 3 yıllık garanti süresine de değinerek, “Makinelerde genellikle 2 yıl 2000 saat garanti veriliyor. Ancak Yanmar her konuda olduğu gibi bu konuda da farkını ortaya koyarak 3 yıl garanti süresi veriyor” diye konuştu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

“Kadınlar her sektörde başarıyla görev alabilir”

SONRAKİ HABER

Hitachi ile nesiller boyu memnuniyet!

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share