İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

MPG A.Ş, Strenx® ile sıra dışı esneklik ile daha yükseğe erişiyor

Mobil hidrolik vinç üretimindeki uzmanlığını sürdüren MPG A.Ş, daha hafif vinçler ile daha yükseğe ulaşmak için SSAB’nin Strenx® çeliklerinden faydalanıyor. Araç üstü katlanır bomlu hidrolik vinçler ve araç üstü teleskobik bomlu hidrolik vinçler olarak iki alanda üretime yoğunlaştıklarını söyleyen MPG A.Ş. Genel Müdürü Veysel Alver, “Strenx® çelik üretimi devam ettiği sürece hedeflerimize adım adım ulaşıyor olacağız” dedi.

Konya’da mobil hidrolik vinç üretimi için faaliyetlerini sürdüren MPG A.Ş., kuruluşundan bu yana üretim hattında Strenx® çelikleri ile ürünlerini şekillendiriyor. Firmanın uzmanlaştığı alan ise; ağır kaldırma ekipmanları. Araç üstü katlanır bomlu hidrolik vinçler ve araç üstü teleskobik bomlu hidrolik vinçler olarak iki alanda üretime yoğunlaşan MPG A.Ş., sadece Türkiye’de değil dünyanın çeşitli ülkelerine de ürünlerini ihraç ediyor. SSAB tarafından üretilen çelikleri, kuruluşlarından bu yana tercih ettiklerini vurgulayan MPG A.Ş. Genel Müdürü Veysel Alver, “Bu kalitede piyasada alternatif zaten bulunmuyor ve yüksek mukavemetli çelik denildiğinde de ilk akla Strenx® geliyor” sözlerini kaydetti.

MPG A.Ş. Genel Müdürü Veysel ALVER

“Tercihimizi Strenx®’den yana kullanıyoruz”

SSAB’nin Strenx® ürününü piyasaya sunduğu 2015 yılından bu yana ürünü kullandıklarını ifade eden Veysel Alver, mobil hidrolik vinçlerin bomlarında Strenx® 960 ve Strenx® 1100, şaselerinde ise Strenx® 700 çeliklerini kullandıklarını belirtti. Bu alanda üretim yaparken yüksek mukavemetli çelik kullanmak dışında bir alternatiflerinin olmadığının altını çizen Alver, “İstediğimiz kalitede sonuç alabilmek için de tercihimizi Strenx®’den yana kullanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Strenx® ile daha yükseğe, daha uzağa

SSAB’nin akma mukavemeti yüksek ve homojen iç yapıya sahip Strenx® çelik üretimine devam ettiği sürece hedeflerine adım adım ulaşıyor olacaklarını vurgulayan Alver, bom tasarımlarında Strenx® 960 ve Strenx® 1100 çeliklerini kullandıklarını ve yakın gelecekte yeni geliştirilen Strenx® 1300’e geçerek, gelişim süreçlerini ileriye taşıyacaklarını ifade ediyor.

Teknik eğitimlerle sorunsuz üretim

MPG A.Ş., üretimin her alanında eğitime çok önem veriyor ve bu konuda oldukça aktif. SSAB tarafından temin edilen her ürünün detaylı eğitimlerini tamamladıktan sonra üretim hattına geçiliyor. Ürünlerin tasarım sürecinde bile SSAB teknik danışmanlarıyla görüştüklerini de sözlerine ekleyen Veysel Alver, “Strenx®’i nasıl keseceğimizi, nasıl bükeceğimizi, atölyemizde nasıl elleçlememiz gerektiğine kadar her türlü eğitimi alıyoruz. Özellikle Strenx®’in yorulma eğilimlerini, yorulma gerilmelerini düşürmeyi veya ömür devrini uzatmayı eğitim alarak öğreniyoruz. Bu da ürünlerimize yansıyor” açıklamalarını yaptı.

My Inner Strenx® ile pazar payı artıyor

MPG A.Ş., aldığı teknik eğitimlerin yanı sıra aynı zamanda My Inner Strenx® program üyeliğiyle de üretiminde kusursuzluğu garanti altına alıyor. Program üyeliğinin avantajlarını özetleyen Veysel Alver, programın avantajlarını şu sözlerle açıklıyor: “My Inner Strenx® üyeliği, kullanmış olduğumuz Strenx® çeliklerinin elleçlemeden tutun da kesilip, bükülüp, kaynatılıp boyanmasına kadar her türlü sürecin SSAB mühendisleri tarafından kontrol edildiği, doğrulandığı ve onaylandığı anlamına geliyor. Özellikle henüz yer almadığımız ihracat pazarlarında bu program sayesinde önemli avantajlar elde ediyoruz.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Komatsu’nun teknoloji harikası akıllı dozeriyle verimli bir gelecek inşa ediliyor

SONRAKİ HABER

Özbekistan’ın prestij projesi “Piramit Tower” Doka’ya emanet

BENZER HABERLER
Total
0
Share