İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

New Holland, 300 Serisi nokta dönüşlü mini yükleyicilerini yeniledi

Faz 5 motorlarla geliştirilmiş 300 Serisi nokta dönüşlü mini yükleyicilerini yenileyen New Holland, 2023 yılına güçlü bir başlangıç yaptı. Farklı ataşman seçenekleriyle çeşitli alanlarda kullanılan ve benzersiz performans gösteren 300 Serisi, yenilenen operatör kabiniyle gün boyu konforlu çalışma imkanı sunuyor.

TürkTraktör güvencesi altında varlığını güçlendiren New Holland tarafından pazara sunulan nokta dönüşlü mini yükleyiciler; tarımsal uygulamalardan inşaata, şehir içi çalışmalardan liman işletmeciliği faaliyetlerine, döküm sektöründen küçük hacimli hafriyat çalışmalarına kadar birçok alanda kullanılabiliyor. 815 kg’den 1545 kg’ye kadar nominal taşıma kapasitesine sahip 300 Serisi, 61 beygirden 91 beygire kadar da motor gücü sağlıyor.

Yeni Common Rail motorlar düşük yakıt tüketimiyle yüksek performans sunuyor

New Holland’ın 300 Serisi orta segment mini yükleyici modelleri üzerinde 2,2 litrelik Perkins marka motorlar, büyük segment modeller üzerinde ise küçük hacimden yüksek motor gücü ve torku üretebilen FPT marka motorlar yer alıyor. Tamamında yüksek basınçlı common rail yakıt enjeksiyon sistemi ve turbo şarj ünitesi bulunan 300 serisinde kullanılan motorlar ile düşük yakıt tüketimiyle yüksek performans sağlanıyor.

Joystick kumanda kolları daha hassas kullanım sunuyor

300 serisinde hidrolik fonksiyonlar, yenilenen hidrolik sistem sayesinde hem yüksek hız hem de güçlü bir performans sunuyor. Gelişmiş hidrostatik yürüyüş mekanizması, elektronik joystick kumanda kolları ile beraber operatörün makineyi dar alanlarda çok hassas ve sınırlı hızlarla kullanımına imkan tanıyor. Joystick kumanda sisteminde; yürüyüş sistemi, hidrolik fonksiyonlar ve yardımcı hidrolik çıkışların tamamı sadece 2 joystick ile yönetiliyor ve hassasiyet operatörün kullanım tarzına göre ayarlanabiliyor. 2 farklı yürüyüş hız modu bulunan ve yürüyüş hızı saatte 18 km’ye ulaşabilen 300 serisinde, operatör yürüyüş grubunu ister tek joystick, isterse iki joystick ile kontrol edebiliyor. Tüm bunlara ek olarak, operatör, kabin içerisindeki bir buton ile alıştığı kullanım tarzını kolaylıkla seçebiliyor.

Yenilenen kabin ile keyifli kullanım imkanı zirvede!

Yenilenen operatör kabiniyle gün boyu konforlu çalışma imkanı sunan 300 Serisi; kabin içerisinden geniş görüş alanı, kolay kullanım arayüzü, geniş iç hacim ile diz mesafesi, yeni joystick tasarımı ve buton yerleşimi ile keyifli kullanım imkanını zirveye taşıyor. 300 Serisinde bulunan yeni joystickler kolay bir kullanım sunarken, üzerinde yer alan butonlara da rahatça ulaşım sağlanabiliyor. Ayrıca tamamen yenilenen buton yerleşiminde, operatörün sık kullandığı butonlar daha yakın konumda bulunuyor.

Yeni operatör ekranı, geri görüş kamerası ve sürüngen hız

New Holland’ın operatörlerin rahatlığını düşünerek tasarladığı yeni seride; geniş, renkli ve kullanışlı bir ekran ile tüm işlemler çok daha kolay bir şekilde yapılabiliyor. Makine hakkında birçok parametre ve verinin takip edilebildiği ekranda kişiselleştirmeler de yapılabiliyor. Geri görüş kamerasının standart özellik olarak sunulduğu yeni 300 serisi sayesinde, operatör çalışma alanında tam hakimiyet kurabiliyor. Ayrıca operatör ekranı üzerinden kolayca ayarlanabilen ve yeni eklenen sürüngen hız özelliği sayesinde asfalt testeresi ve asfalt frezesi gibi ataşmanlarla çok düşük ve sabit hızlarda hareket edilebiliyor. Bu ataşmanlar için maksimum hidrolik debi de sunulabiliyor.

Super Boom yükleyici kol tasarımı

New Holland’ın patentli Super Boom™ yükleyici kol tasarımı bir önceki seride olduğu gibi 300 Serisi’ni de -özellikle yüksek erişim istenen uygulamalarda- ön planda tutuyor. Türkiye pazarına sunulan 3 modelde Super Boom™ yükleyici kol tasarımı yer alıyor. Yükleyici kolun 2 parçadan oluştuğu bu tasarım sayesinde, segmentine göre yüksek erişim mesafesi sunan New Holland modelleri, aynı zamanda yükleyici kol yürüyüş pozisyonuna getirildiğinde de operatöre herhangi bir görüş engeli yaratmıyor.

Farklı ataşman kullanımlarında benzersiz performans

300 Serisi’nin tüm modellerinde standart olarak bulunan hidrolik çıkışlar sayesinde burgu, kırıcı, açılır kapanır kova, balya tutucu gibi farklı ataşmanlar doğrudan makine üzerine bağlanıp kullanılabiliyor. Bu ataşmanların kontrolü ise joystick üzerindeki bir oransal elektronik buton ile sağlanıyor. Serideki tüm modellerde farklı ataşmanlar arasında hızlı geçiş sağlamak üzere hızlı mekanik ataşman değiştirme sistemi yer alıyor. Bu sayede operatör sadece iki adet levye hareketi ile ataşman bağlantısını söküp-takabiliyor. New Holland’ın eski serisinde standart olarak bulundurduğu Basınç Altında Bağlantı Sistemi (CUP), yeni seri üzerinde de standart donanım olarak yer alıyor. Bu sistem ile farklı ataşmanları çalıştırmak üzere makine üzerine bağlanan hortum bağlantıları içerisinde kalan basınç, hidrolik sistem üzerindeki bir mekanizma ile kolayca tahliye edilebiliyor. Serinin büyük modelleri L328 ve L334 üzerinde asfalt traşlama, fiber optik kablolama için asfalt testeresi, büyük kar püskürtme gibi yol ekipmanı ataşmanlarının kullanımına imkan veren yüksek debi (high flow) sistemi de yine standart olarak sunuluyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Geleceğin iş makineleri 24. Samoter İnovasyon Ödülü’nde sahneye çıkıyor

SONRAKİ HABER

Temsa İş Makinaları’nın ticari unvanı Marubeni Dağıtım ve Servis olarak değişti

BENZER HABERLER
Total
0
Share