İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Geleceğin iş makineleri 24. Samoter İnovasyon Ödülü’nde sahneye çıkıyor

İtalya Veronafiere Sergi merkezi’nde 3-7 Mayıs tarihleri arasında 24. SaMoTer İnovasyon Ödülleri düzenlenecek. İtalya’nın en önemli iş makineleri fuarında sergilenecek bu etkinliğin ana konusu istifleme ve kaldırma ekipmanları sektöründe hafriyat ve çeşitli uygulamalar için geliştirilen hibrit ve elektrikli makineler, operatör güvenliğini ve konforunu artıran teknolojiler yer alacak.

SaMoTer 2023’ün odak noktasında yeniliklerin olduğuna değinen Veronafiere CEO’su Maurizio Danese, “SaMoTer 2023’ün ana odak noktasının yanında değindiği büyük önem taşıyan iki olan ekolojik ve dijital geçiş bulunuyor. Yarışma ödüllerinin de bu minvalde gittiğini görmekten mutluyuz. SaMoTer Lab ve Cantiere Digitale (Dijital Şantiye) sayesinde yeni teknolojilerin, otomasyonun ve dijitalleşmenin gerçek ve etkili sonuçlarına ışık tutacak yeni şovu hazırlıyoruz” şeklinde açıklama yaptı.

Kazananlara ödülleri takdim edildi

Yarışmanın kazananlarına ödülleri, SaMoTer B2Press’in açılışını yapan Uluslararası Teknik İnovasyon Yarışması Ödül Töreni’nde takdim edildi. İnşaat sektöründeki İtalyan ve uluslararası yayınları temsil eden sergi, şirketler ve gazeteciler için bir ağ oluşturacak; yayın organlarında 31.baskıya adım atacak.

Yarışma ile teknik ve teknolojik dönüşümler tanıtılıyor

İnovasyon ölüllerinin iki önemli amacının bulunduğuna dikkat çeken Sara Quotti Tubi, “Şirketlerin son teknoloji ürünü makinelerini geliştirmek için yaptığı yatırımları takdir etmek ve sektörde çalışan operatörleri ile ticari basını son gelişmeler hakkında haberdar etmek önemli amaçlar olarak gösterilebilir. İnşaat makineleri sektöründeki teknik ve teknolojik dönüşüme odaklanan nitelikli bir vitrin işlevini görüyor. Yarışma teması, yeni tasarım makinelerde veya hali hazırda bulunan makinelerde yapılan yenilikleri, ekipmanları, üretim tesisini ve prototipleri kapsıyor” dedi.

SaMoTer’in sektördeki ilerlemeye eşlik ediyor

Sektör muhabiri ve SaMoTer İnovasyon Ödülü Jüri Başkanı Costantino Radis, “SaMoTer İnovasyon Ödülü’nün, her zaman rekabet edebilirlik açısından ilerlemeye hevesli, önde gelen küresel üreticiler tarafından etkileyici bir katılım sağladığını görmek beni çok mutlu etti. Bu durum, SaMoTer’in sektördeki ilerlemeye eşlik edebilen ve destekleyebilen bir uluslararası tanıtım platformu olma mesleğini bir kez daha teyit ediyor” ifadelerini kullandı.

Juri kadrosunda alanında uzman kişiler yer aldı

Üniversite profesörleri, araştırmacılar, teknisyenler ve sektör uzmanları gibi alanında uzmanların yer aldığı jüri heyeti, bu yıl; hidrolik ekskavatörler, teleskop yükleyiciler, kaldırma makineleri, tesis, ataşmanlar, yazılım uygulamaları ve tasarım alanlarında on altı kazananı açıkladı. Juri üyeleri arasında teknik gazeteci Costantino Radis (Başkan), IPAF İtalya temsilcisi Maurizio Quaranta, makine mühendisi Massimo Bardissone, Unacea teknik servis yöneticisi Cristiano Costa, Enrico Lovera, inşaat müteahhidi, teknik gazeteci Jean Noël Onfield, emekli profesör Sebastiano Pelizza, Assodimi genel müdürü Marco Prosperi, endüstriyel tasarımcı Alberto Seco, teknik gazeteci Daniela Grancini ve yine  teknik gazeteci Lucas Manuel Varas Vilachàn hazır bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Epiroc Smartroc Yerüstü Sondaj Makineleri, yakıt verimliliğinde dünya şampiyonu

SONRAKİ HABER

New Holland, 300 Serisi nokta dönüşlü mini yükleyicilerini yeniledi

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share