İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

NEW HOLLAND B SERİSİ KAZICI YÜKLEYİCİLER SAHAYA GÜÇ KATIYOR

TÜRKTRAKTÖR’ÜN ANKARA FABRİKASI’NDA ÜRETTİĞİ VE ‘YERLİ ÜRETİM’ OLARAK PAZARA SUNDUĞU NEW HOLLAND B SERİSİ KAZICI YÜKLEYİCİLER, SAHANIN GEREKSİNİMLERİNİ EKSİKSİZ YERİNE GETİRECEK YÜKSEK DAYANIMA SAHİP KALİTELİ KOMPONENT BİLEŞİMİ VE FARKLI TEKNOLOJİK ÖZELLİKLERİYLE KULLANICILARIN DİKKATİNİ ÇEKİYOR.

B110B ve B115B olarak iki farklı model adı altında üretilen B Serisi kazıcı yükleyicilerde bilinen en ileri motor teknolojilerinden biri olan Yüksek Basınçlı Common Rail Yakıt Enjeksiyon Sistemi kullanılıyor. Böylece, mekanik yakıt enjeksiyon sistemine sahip motorlara kıyasla yakıtın 6 kata kadar daha yüksek basınçta sıkıştırıldığı Common Rail teknolojisinde, her bir yakıt damlasından maksimum enerji elde ediliyor. Yakıtın yüksek verim ile yanmasını sağlayan bu teknoloji yüksek bir motor gücü üretilmesini sağlarken, yakıt tüketiminin ise çok düşük seviyelerde kalmasını imkan tanıyor. Turboşarj ve Intercooler hava emiş sistemi bulunan B Serisi Kazıcı Yükleyici motorları, silindir içerisine daha fazla hava çekilebiliyor. Böylece çekilen daha fazla oksijen ile yakıtın çok daha verimli yanması sağlanıyor. Motor, soğutma sisteminde bulunan 6 adet radyatör viskoz gövdeli soğutucu fan tarafından soğutuluyor. Viskoz gövdeli fan, motorun soğuk olduğu ilk çalıştırma esnasında devreye girmeyerek motorun hızlı bir şekilde ideal çalışma sıcaklığına ulaşmasını da sağlıyor. Motor ideal çalışma sıcaklığına ulaştığında ise soğutucu fan devreye girerek makine üzerindeki hiçbir sıvının daha yüksek sıcaklıklara çıkmasına izin vermiyor.

PERFORMANSTAN VE KONFORDAN ÖDÜN VERMEYEN POWERSHIFT ŞANZIMAN

Tam otomatik Powershift şanzıman optimum tasarlanmış dişli oranlarıyla tüm yükleme, tesviye, dozerleme uygulamalarında tekerleklerde mükemmel bir itiş gücü yaratarak; işlerin daha hızlı ve yüksek üretkenlikle gerçekleştirilmesini sağlıyor. Aynı zamanda yol yürüyüşlerinde hassas vites geçişleri de sunan Powershift şanzıman, makinenin seri bir şekilde hızlanmasında da önemli rol oynuyor. B110B ve B115B modellerinin her ikisinde de standart olarak sunulan diferansiyel kilidi, kaygan ve gevşek zeminlerde tekerleklerin patinaja düşmesini önleyerek her zaman maksimum çekiş sunuyor. B110B modelinde arka aks üzerinde %100 kilitli diferansiyeller kullanılırken; B115B modelinde her iki aks üzerinde Sınırlı Kaydırmalı Diferansiyel Kilidi (LSD) kullanılıyor.

TASARRUFLU YAKIT VE YÜKSEK DAYANIMA SAHİP TASARIM

Değişken debili pistonlu pompa kullanılan New Holland B Serisi Kazıcı Yükleyicilerde, hidrolik yağ akışı sadece hidrolik fonksiyonlar devreye alındığında sağlanıyor. Hidrolik fonksiyonların çalıştırılmadığı yol yürüyüşü gibi durumlarda pistonlu pompa kendini minimum pozisyonuna alarak sisteme gereksiz yağ akışının önüne geçiyor. Kazıcı veya yükleyici fonksiyonları ile çalışma durumunda pistonlu pompa, işin zorluğunu algılayan yük algılama sistemi sayesinde sadece ihtiyaç miktarında hidrolik yağı sisteme pompalıyor. Bu sayede ise her zaman ideal hidrolik güç makine üzerinde sağlanırken, yüksek bir yakıt ekonomisi de elde ediliyor. Yerli üretimle birlikte, kazıcı bom tasarımını yenileyen New Holland, daha dayanıklı bir yapıya sahip yeni nesil eğimli bom tasarımı ile karşımıza çıkıyor. Bağlantı noktaları civarında ilave plakalarla güçlendirilmiş olan eğimli bom tasarımı, B Serisi Kazıcı Yükleyicilerin performansını hem daha derine hem de daha ileriye taşıyor. Standart olarak teleskopik arm ve kırıcı tesisatı donanımı ile sunulan bu makine üzerinde ayrıca, kabin içerisinden kumanda edilebilir elektro-hidrolik bom kilidi de standart olarak sunuluyor. 6 fonksiyonlu 1.15 m³ hacimli yükleyici kovası ile birlikte sunulan B Serisi Kazıcı Yükleyiciler, sarsıntısız yürüyüş sistemi, otomatik kova toplama sistemi ve tesviye modu özelliklerini de beraberinde bulunduruyor.

KULLANIŞLI ERGONOMİK KABİN ÖZELLİKLERİ

B Serisi kazıcı yükleyici kabinlerinde, operatör konforunu maksimum seviyede tutacak teknolojik ve ergonomik tasarım detayları yer alıyor. 10 adet kabin üstü çalışma aydınlatması ile gece çalışmalarında gündüz rahatlığı sunan B Serisi’nde yan aydınlatmalar yan kazılar için mükemmel düşünülmüş bir detay olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor. 360° görüş sunan geniş cam yüzey alanı ile tam saha hakimiyeti sağlanıyor. Yüksek performanslı ısıtma ve soğutma sistemi sayesinde her türlü zorlu iklim koşullarında operatöre ideal çalışma koşulları sunuyor. 2 farklı joystick kullanım seçeneğiyle her operatör, alışmış olduğu kullanım modunu makine üzerinden seçebiliyor. İleri-geri ve sağ-sol yönlerde ayarlanabilir joystick konsolları, operatörün istediği oturma pozisyonda çalışmasını sağlıyor. Ayarlanabilir bilek dayamaları ise, bu konforu daha ileriye taşıyor. Elektro-hidrolik bom kilidi sayesinde operatör sadece bir buton yardımı ile arka kazıcı bomu yol konumu için kilitleyebiliyor. Tek tuş rölanti sistemi kısa süreli molalarda yakıt tasarrufunu arttırıyor. Yarım veya tam pozisyonda açılabilir yan camlar mükemmel bir taze hava akışı sağlıyor. Havuz tipi paspas, kabin içerisinin hızlı ve kolayca temizlenmesini sağlarken; farklı çok sayıdaki saklama bölmesi de operatör için kullanışlı bir ortam sağlıyor.

B110B B115B
Motor FPT FPT
Max. Motor Gücü 110 hp 110 hp
Max. Motor Torku 516 Nm 516 Nm
Silindir Sayısı / Motor Hacmi 4 / 4.5 L 4 / 4.5 L
Yakıt Enjeksiyon Sistemi Elektronik Kontrollü Yüksek Basınçlı Common Rail Elektronik Kontrollü Yüksek Basınçlı Common Rail
Hava Emiş Sistemi Turbo + Intercooler Turbo + Intercooler
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

DEVASA BOYUTLARI VE İLGİNÇ ÖZELLİKLERİYLE İŞTE DÜNYANIN EN BÜYÜK EKSKAVATÖRLERİ!

SONRAKİ HABER

TÜRK MÜTEAHHİTLER, REKOR KIRDI

BENZER HABERLER
Total
0
Share