İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Oytaş İnşaat, SANY iş birliği ile Gökçebelen Tünel Projesinde hız kesmiyor

Türkiye’nin en uzun 3. tüneli olacak ve ulaşımı büyük ölçüde kolaylaştıracak olan Gökçebelen Tünel Projesi tüm hızıyla devam ediyor. Tünel projesinde çalışmalarını sürdüren Oytaş İnşaat, SANY kalitesiyle verimliliği en üst seviyeye taşıyor. SANY’nin birçok modelini büyük bir memnuniyetle kullandıklarını belirten Oytaş İnşaat Tünel Formeni Muzaffer Tıraş, “SANY ile uzun süreli çalışmalarda daha az yakıt ile daha yüksek performans elde ediyoruz” dedi.

Oytaş İnşaat, uzun yıllardır sürdürdüğü birikim ve deneyimleriyle inşaat sektörünün önde gelen kuruluşları arasında yerini alıyor. Düşük maliyetle yüksek kaliteyi bir arada tutan projelere imza atan Oytaş İnşaat, SANY iş birliğiyle Gökçebelen Tünel Projesindeki başarılı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Türkiye’nin en uzun tünel projelerinden biri olan Gökçebelen projesi ile Antalya – Mersin arasındaki ulaşımı kolaylaştırmak hedefleniyor. Bu noktada SANY iş makineleriyle projeye katkı sağlıyor.

Yüksek kırım performansı ve daha az yakıt maliyetiyle: SANY SY215C

Oytaş İnşaat’ın, 2027 yılında bitirilmesi planlanan tünel projesi için sahada 20 adet tünel makinesi bulunuyor. Bu makinelerden 16 adedi SANY markası olarak öne çıkıyor. Oytaş İnşaat Tünel Formeni Muzaffer Tıraş; “Şirketimizin SANY ile ilk önce fore kazık makinesi sayesinde tanıştı. Daha sonra diğer makineleri de deneyimlemek için ekskavatör, loder ve telehandler kullanmaya başladık. SANY, seri çalışması, güçlü servis ağı ve yakıt maliyetinin az olması ile tercih edilen bir marka oluyor. SANY SY215C modelinin kırım performansından çok memnunuz. Uzun süreli çalışmalarda daha az yakıt ile yüksek performans elde ediyoruz” diyerek SANY iş makinelerinin avantajlarını aktardı.

Muzaffer TIRAŞ – Oytaş İnşaat Tünel Formeni

İş güvenliğini önde tutuluyor

Devam eden tünel projesinde SANY, birçok farklı modeliyle öne çıkıyor. Bu makinelerin yüksek performanslı olmasının yanında sağladığı servis ağı ve güvenliği de operatörlerin beğenisinde etkili oluyor. Konuyla alakalı Muzaffer Tıraş, “Tehandler iş güvenliği açısından, dengeli bir çalışma sunuyor. Yük ve personel taşımasında gayet başarılı. Tünel projesinde genel olarak zor şartlarda çalışılıyor. Bu konuda SANY bize çok yardımcı oluyor. Markanın servis ağı çok iyi. Servisi aradığımız zaman gelen yetkililer burada arızayı birkaç saat içinde çözüyorlar. Bunun yanında SANY’nin yedek parçalarıyla alakalı hiçbir sorun yaşamadık. Makinenin yedek parçaları çok hızlı bir şekilde teslim ediliyor. Bu iş birliği için SANY firmasına ve çalışanlarına teşekkür ediyorum” dedi.

SANY, birçok özelliğiyle operatörlerin beğenisini kazanıyor

Tünel açma projesine SANY ile devam eden Oytaş İnşaat Operatörü Furkan Kaygusuz, kullandığı makinenin özellikleri hakkında bilgiler verdi. Kaygusuz; “SANY’nin kabin konforu yüksek, aydınlatma kısmı kullanışlı. Bunun yanında güçlü ve yüksek performanslı olmasına rağmen yakıt tüketimi çok az. Joystick kullanımı ise uzun ve kısa çalışma sürelerinde operatörleri yormuyor. Tünelde kırıma girdiğimizde makinenin sarsmaması bizim için en önemli özelliklerden biriydi. Çünkü bu durum sayesinde çok daha rahat bir şekilde çalışabiliyoruz. Böyle bir makine ürettiği için SANY’e teşekkür ederiz” açıklamalarını yaptı.

Furkan KAYGUSUZ – Operatör

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Dünyanın ilk 6 tonluk elektrikli damperli kamyonu tanıtılıyor

SONRAKİ HABER

Terex arazi vinçlerinin yeni distribütörü TSM Global oldu

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share