İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Özçelik İş Makinaları, Caterpillar ile sahalarda güven veriyor

Manisa ve çevre illerinde çalışmalarını sürdüren Özçelik İş Makinaları, Borusan Cat’ten 10 adet iş makinesi alımı gerçekleştirdi. Sağlam ve kaliteli bir makine parkıyla müşterilerine hizmet sunmayı hedefleyen Özçelik İş Makinaları Kurucu Ortağı Kadir Özçelik, “Borusan Cat, bize ve müşterilerimize güven sağlıyor. Bu yüzden parkımızı genişletirken marka tercihimizi Caterpillar’den yana kullanıyoruz” dedi.

Kadir ÖZÇELİK – Özçelik İş Makinaları Kurucu Ortağı

Hafriyat, yıkım ve mermer sektörlerinde yer alan Özçelik İş Makinaları, kurulduğu yıldan bu yana Caterpillar iş makineleri ile çalışmalarını sürdürüyor. Manisa Akhisar merkezli faaliyetlerini yürüten firma; altyapı-üstyapı ve madencilik alanındaki projelere katkı sağlıyor. Hizmetlerinin büyük bir bölümünde yoğun olarak iş makinesi kullanan firma, makine parkını daha da güçlendirmek için yakın zamanda Borusan Cat’ten 10 adet yeni iş makinesi satın aldı. Makina Market olarak teslimatın detaylarını, Borusan Cat tercihini ve firmanın faaliyetlerini öğrenmek için Özçelik İş Makinaları Kurucu Ortağı Kadir Özçelik’i ziyaret ettik.

Özçelik İş Makinaları, Manisa ve çevre illerde etkili oluyor

Yaklaşık 20 yıldır iş makinelerine ihtiyaç duyulan alanlarda çalıştıklarını belirten Özçelik İş Makinaları Kurucu Ortağı Kadir Özçelik, “Manisa Akhisar merkezli kurulan firmamız; hafriyat, altyapı, üstyapı ve madencilik alanında yer alıyor. Bu çalışmalarımızın yanında Akhisar’da ve İzmir’de otomotiv alanında da çalışmalarımız bulunuyor. Daha çok Manisa bölgesinde yer alsak da proje odaklı Aydın, Balıkesir, Bursa ve Denizli illerindeki çalışmalarda da bulunuyoruz” ifadelerine yer verdi.

Altyapı ve hafriyat alanındaki çözümler başarının devamında etkili oluyor

Dönemsel olarak ekip büyüklüğünün değiştiğini, şu anda 18 kişi ile çalışmalara devam ettiklerini söyleyen Kadir Özçelik, proje bazlı çalışmalarda sayılarının artış gösterdiğini belirtti ve yer aldıkları önemli projelerden bahsetti. Güncel projeler arasında Akhisar Hükümet Konağı projesinin bulunduğunu belirten Özçelik, “Bölgemizde önemli bir yere sahip olan Kaanlar Gıda’nın 45 bin metrekare büyüklüğündeki zeytin işletmesindeki işlerimize ve AKT Enerji’nin altyapı çalışmalarına devam ediyoruz. Bunların yanında Akhisar’da Türkiye’de ilk olma özelliği bulunan Akhisar Zeytin ve Zeytinyağı Türevleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin tüm altyapı ve üstyapı kısımlarını %60 seviyesinde tamamladık. Bu projenin de bütün altyapı ve hafriyat işlerini yüklendik. Akhisar Stadyumu, Akhisar F Tipi Cezaevi, Akhisar Çevre Yolu gibi çok sayıda proje de tamamlanan işlerimiz arasında yerini aldı. Ayrıca Zorlu Holding bünyesinde yer alan Meta Nikel Kobalt işletmesinin de 2020-2022 yılları arasındaki altyapı işlerini tamamladık. Gerçekleştirdiğimiz projeler ile portföyümüzü genişletmeye odaklanıyoruz” dedi.

Geçmişten bugüne Caterpillar önemli bir tercih noktasında

Özçelik İş Makinaları, faaliyetlerine başladığı ilk günden itibaren Caterpillar iş makinelerini tercih ediyor. Bu söylemi destekler nitelikteki sözlerle açıklamalarda bulunan Kadir Özçelik, “Caterpillar ile bu alandaki çalışmalarımıza başladığımız 2003 yılında tanıştık. Yaptığımız işe girmeye karar verdiğimizde, çevremize Bu işte en iyisi kimdir? sorusunu yönelttik ve Caterpillar yanıtını aldık. Böylelikle 2003 yılında Türkiye’ye ilk kez gelen Caterpillar M 316 C VAH lastikli yükleyici modelini satın aldık. 2003 senesinden sonra makine parkımızı hafriyat alanına doğru yöneltmeye başladık ve 2007 yılından itibaren çalışmalarımızla birlikte makine parkımızı genişletmeye odaklandık” sözlerini kaydetti.

Borusan Cat ile genişleyen makine parkı

Yer aldıkları projelerde çalışan personel kadar iş makinelerinin de oldukça önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Özçelik, “Makine parkımızı sürekli güncel halde tutmaya ve genişletmeye özen gösteriyoruz. Yakın zamanda işlerimizin devamlılığı için yeni iş makinelerine ihtiyaç duyduk ve bu kapsamda araştırma yapmaya başladık. Bu ihtiyacımıza en iyi yanıtı veren Borusan Cat oldu. Parkımızda toplam 34 adet iş makinesi bulunuyor. Son zamanlarda toplu bir iş makinesi siparişimiz oldu. Yaptığımız son anlaşma ile 10 adet Cat iş makinesi de firmamız envanterine dahil oldu. Böylece parkımızda Caterpillar’a ait 1 adet Cat 980 L lastikli yükleyici, 1 adet Cat 345 GC paletli ekskavatör, 2 adet Cat 980 H lastikli yükleyici, 3 adet Cat 336 paletli ekskavatör, 2 adet Cat 330 paletli ekskavatör, 1 adet Cat 329 paletli ekskavatör, 1 adet Cat 318D lastikli ekskavatör, 2 adet Cat 444 kazıcı yükleyici, 2 adet Cat 434 kazıcı yükleyici, 1 adet Cat 428 kazıcı yükleyici, 1 adet Cat 955 dozer, 1 adet Cat 740 belden kırmalı kamyon olmak üzere toplam 19 adet iş makinesi bulunuyor” ifadelerini kullandı.

Borusan Cat, karşılıklı güven sağlıyor

Borusan Cat, Türkiye pazarına sunduğu Caterpillar iş makinelerine olan marka bağlılığını; kaliteli hizmet, güvenli servis ve hızlı yedek parça desteğiyle sağlıyor. Bu doğrultuda faaliyetlerine Caterpillar ile devam eden Özçelik İş Makinaları, Borusan Cat ile işlerini kolayca çözüme kavuşturuyor. Firmanın satış sonrası hizmetlerini değerlendiren Kadir Özçelik, “Borusan Cat’in teknik servisi ve yedek parça bulunabilirliği ile müşteri memnuniyetine verdiği önem bir hayli yüksek. Bu yüzden Borusan Cat’i tercih ediyoruz. Verilen bu güven duygusunun yanında Caterpillar’ın ikinci el değerini de koruması ayrıca önem atfediyor. Saydığım tüm bu olumlu yanların yanında sağlanan servis ve yedek parça hizmeti de işlerimizin verimli bir şekilde ilerlemesinde etkili oluyor” dedi.

Minimum yakıtla maksimum iş gücü

Özçelik İş Makinaları’nın, parklarında 3 ton ile 52 ton aralığında 34 iş makinesi bulunuyor. Kadir Özçelik, parklarında bulunan makineler ile çalışma sahalarında verimli bir şekilde çalışabildiklerine dikkat çekerek sözlerine şu şekilde devam etti: “Farklı çalışma sahalarında faaliyet gösterdiğimiz için güç isteyen operasyonlar ile karşılaşabiliyoruz. Gücün yanında yakıt tüketimini de önemsiyoruz. Türkiye şartlarında petrol fiyatları sürekli yükselişte olduğu için gücümüzden ödün vermeden minimum yakıtla maksimum işi nasıl yaparız diye düşündüğümüzde bize en iyi yanıtı Caterpillar verdi.”

Çözüm odaklı yaklaşım, marka bağlılığını artırıyor

Borusan Cat, iş makineleri pazarında hizmet politikası ve müşteri odaklı yaklaşımıyla iş makinesi kullanıcıları arasındaki popülerliğini koruyor. Kadir Özçelik’te, Borusan Cat’in sağladığı iletişim hakkında önemli yorumlarda bulundu. Özçelik, “Borusan Cat ile olan iletişimimizi sıcak ve samimi buluyorum. Diğer markaların satış temsilcileriyle de iletişim halinde oluyoruz, onlarda kendi işini en iyi şekilde yapmaya çalışsa da Borusan Cat’in yaklaşım tarzı bizden artı puan alıyor. Servisi herhangi bir saatte aradığımızda veya herhangi bir arıza söz konusu olduğunda, yedek parça ihtiyaç duyduğumuzda karşı tarafta bir muhatap bulabiliyoruz. Borusan Cat, personeli çözüm odaklı çalışıyor. Bahane üretmek yerine alternatif sunuyorlar. Arıza veya yedek parça sorunumun çözüme ulaşması için gayret gösterdiklerini gözlemliyorum” ifadelerini kullandı.

Boom360, kapsamlı içeriğiyle işleri kolaylaştırıyor

Borusan Cat’in iş makinesi kullanıcılarının hayatını kolaylaştıran Boom360 aplikasyonu, iş makinelerinin takibinde ve servis sürecinde etkili oluyor. Uygulama hakkında görüşlerine yer veren Kadir Özçelik, “Boom360 uygulaması ile stok bilgisini, makinelerimizin genel durumlarını, yedek parça listesini ve servisle iletişime geçebiliyoruz. Ayrıca Türkiye’ye gelen makinelerin konfigürasyonlarını da görebiliyoruz. Ülkemizde iş makineleri sektörüne öncü olabilecek bir uygulama. Gerçekten başarılı buluyorum” sözlerini kaydetti.

“Borusan Cat ile verimli bir çalışma gerçekleştirebiliyoruz”

Yaklaşık 25 yıldır opratörlük görevini yapan Osman Avşin, Caterpillar iş makinelerinin kullanımı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Avşin, “Firma olarak hafriyat sektöründeki yıkımlar temel kazısı gibi farklı işlerde bulunuyoruz. Çalıştığım süre boyunca kazıcı yükleyici ve ekskavatör başta olmak üzere çok sayıda iş makinesi kullanıyorum. Borusan Cat’i tercih etmemizin nedenleri arasında kullanımı, operatöre verdiği konfor ve performansı öne çıkıyor. Makineyi kullanırken konforu önemsiyorum ve bu talebime de Borusan Cat, en iyi şekilde yanıt veriyor. Konforu artıran bir diğer noktada kabindeki ekran oluyor. Cat’in dijital yönlendirme ekranı ile makine hakkında istediğim her bilgiye ve ayar menüsüne istediğim zaman ulaşabiliyorum. Borusan Cat iş makineleri çalıştığım süre boyunca yüksek gücü yakıt tasarrufu sağlayıp veriyor. Borusan Cat’in tonajlı makineleri dekapaj çalışmalarında hem performans hem de yakıt kullanım oranlarında istediğimiz değeri sağlıyor. Borusan Cat ile verimli bir çalışma gerçekleştirebiliyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Develon ve Hyundai CE kompakt ekipmanları ilk 5 üretici arasında mı?

SONRAKİ HABER

HASEL, 2022 yılını başarılı yatırımlarla tamamladı

BENZER HABERLER
Total
0
Share