İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Pi Makina’dan son çeyrekte büyük hamle

Pi Makina ciddi bir atılım yaparak; Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Moldova, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Rusya’da toplu satışlara imza attı. Yılın son çeyreğinde büyük adetlerde ürün teslimatı için sözleşmeler imzalayan şirket, 2022’yi hedeflediği satış adetlerini tamamlayarak kapattı.

Akın TAŞTAN- Pi Makina’nın CIS Bölgesi Satış Müdürü

2022 yılının başlarında üretim kapasitesini artıran Pi Makina, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Moldova, Tacikistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan ve Rusya’da 15 farklı kuruluşa; toplamda 40 adet kule vinç, 50 adet kazıcı yükleyici, 15 adet beton santrali ve 5 adet beton pompası satışı gerçekleştirdi. Teslimatın parçalı olarak yapılacağı anlaşmaların bir kısmı bayilikler tarafından sağlanırken, geriye kalanlar Ankara’da yer alan merkez ofis üzerinden yapıldı.

Fırsatları değerlendiren Pi Makina sektörde iz bırakıyor

Pi Makina, dünya genelinde yayılma politikası kapsamında, altyapı ve üstyapı projelerinin yoğun olduğu bölgelerdeki inşaat faaliyetlerini değerlendirerek iş hacmini artırmayı sürdürüyor. Son yıllarda özellikle bayi yapılanmaları üzerinde çalışarak söz konusu bölgelerde ciddi ve güçlü iş birlikleri kuran Pi Makina’nın CIS Bölgesi Satış Müdürü Akın Taştan yakaladıkları başarıya ilişkin, “Pandemi sonrası global piyasanın hareketlenmesiyle beraber yaptığımız çalışmaların sonuçlarını almaya başladık. Bunların yanında birçok ülkeye yaptığımız ziyaretler ve fuar katılımları ile marka bilinirliğimizi artırdık. Kurduğumuz tesisler ve çalışan makinelerimizin kalitesini, sunduğumuz fiyat avantajıyla birleştirerek büyük inşaat firmalarının tercihi olmayı başardık. Şu an geldiğimiz noktada büyük projelerde kullanılacak beton santralleri, kule vinçler, beton pompaları ve iş makineleri gibi ihtiyaçları aynı yerden karşılayan tek Türk firması olduk. En büyük gururumuz da yerli iş ve inşaat makinelerinin dünya çapında adı duyulan büyük projelerde yer alması ve her geçen gün yeni projeler için aranılan marka haline gelmesi” yorumunda bulundu.

“Global pazarda kendinden sıkça söz ettiren bir firma haline gelmeyi hedefliyoruz”

Taştan, 2022 yılı içinde satışını gerçekleştirdikleri makine ve tesislerin bir kısmını ihraç edip müşterilerinin kullanımına sunduklarını ifade ettikten sonra konuşmasını, “İleri dönem için aldığımız siparişlerin üretimi için kapasitemizi artırmaya yönelik birçok adım atıyoruz. 2023 yılında da bu hızla devam ederek, global pazarda kendinden sıkça söz ettiren bir firma haline gelmeyi hedefliyoruz” sözleriyle sonlandırdı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Pi Makina rüzgarı, Balkanlar ve Doğu Avrupa’nın ardından şimdi de Amerika’da esiyor</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Rasim Makina, Jekko SPX 532 teslimatını gerçekleştirdi</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share