İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Samsun Büyükşehir Belediyesi, iş makinesi parkını genişletiyor

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, 17 ilçedeki yol yapım çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve bu çalışmalarda kullanmak için 50 kamyon ile 6 mikser aldıklarını açıkladı.

Belediye meclisinin ekim ayı kapanış toplantısında konuşan Mustafa Demir, 2023 yılında iş makinesi ve kamyon kiralamamak için 50 kamyon ve 6 mikser satın aldıklarını belirtti. Toplantıda yapılan çalışmalar ve devam eden projeler hakkında bilgi veren Demir, “Hava müsaade ettiği sürece ilçelerimizdeki yol yapım çalışmalarımız, planlı programlı şekilde devam edecek. Şu anda Terme, Çarşamba, Canik ve Bafra’da SASKİ’nin ihale ettiği altyapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor” dedi.

Beton yollar yapılıyor

Şu anda Bafra, Salıpazarı, Havza, Terme, Çarşamba, Bekdiğin ve Vezirköprü’de beton yol çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Demir, bu çalışmalarda kullanmak için 6 mikser almalarının yanında 2 tane de kiraladıklarını ve toplamda 24 mikserle hizmet verdiklerini belirtti.

Samsun Belediyesi iş makinelerinde ‘kiralama’ yerine ‘satın almayı’ tercih ediyor

Samsun Belediyesi’nin gelecek yıl iş makinesi kiralamayacağını ve bu doğrultuda makine parkını genişletme hedefiyle ilerlediklerini ifade eden Demir,“Daha önce 1 milyon 100 bin liraya satın aldığımız kamyonların yarı parasını daha yeni ödedik. Bu satın almalardan çok büyük istifade ettik. Şimdi 50 yeni kamyon daha satın aldık. Ocak sonuna kadar teslim edecekler. Önümüzdeki sene artık belediye olarak kamyon kiralamayacağız. SASKİ’ye yeni makineler satın alacağız. Devlet Malzeme Ofisi ile görüşmelerimiz devam ediyor. Bunlarla ilgili çalışmamız önümüzdeki meclis toplantısına gelecek. İnşallah 2023’te iş makinesi de kiralamayacağız. Gelecek nesillere asla yük getirmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan Borusan Cat’e 60 milyon dolarlık kredi

SONRAKİ HABER

Ascendum Makina’da görev değişimi

BENZER HABERLER
Total
0
Share