İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Sintek Group’tan Avrupa hamlesi

Çimento, enerji, demir-çelik ve lojistik sektörleri başta olmak üzere birçok sektör için anahtar teslimi kurduğu ve işletmeye aldığı tesisler ve hizmetlerle tanınan Sintek Group, Avrupa’daki operasyonlarını Amsterdam merkezli Sintek BV adı altında yürütecek. Sintek Group’un alt şirketi olarak faaliyet gösterecek Sintek BV, Avrupa pazarındaki potansiyel müşterilere, Çin ve Avrupalı rakipleri karşısında anahtar teslimi projelerin yanı sıra proje geliştirme, mühendislik ve danışmanlık alanlarında hizmet verecek.

Onur AtakaySintek Group Kurucu Ortağı
ABD ve Afrika’daki müşterilere de hizmet sunacak

Sintek BV, Avrupa’daki potansiyel müşterilerinin yanı sıra Amerika Birleşik Devletleri ve Afrika’daki potansiyel müşteriler de yatırım için kredi, hibe kanalları konularında Sintek BV’nin sunduğu olanaklardan faydalanacak. Sintek BV, Sintek Group’un Türkiye’de de yürüttüğü şekilde iş ahlakı ve etik değerlere bağlı olarak faaliyeti sunacak.

Onur Atakay: “Türkiye’nin sahip olduğu gücü dış pazara yansıtıyoruz”

Sintek BV ile açıklamalarda bulunan Sintek Group Kurucu Ortağı Onur Atakay: “Sintek Group olarak, ülkemizde önemli bir yere sahip olan çimento, enerji, demir-çelik ve lojistik sektörleri başta olmak üzere birçok sektör için çalışmalara imza atıyoruz. Yurt dışındaki gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla Türkiye’nin sahip olduğu gücü dış pazara yansıtıyoruz. Amsterdam merkezli Sintek BV ile Avrupa pazarındaki potansiyel müşterilere, Çin ve Avrupalı rakiplerimiz karşısında hizmet sunacağız. Ayrıca Avrupa’nın yanı sıra ABD ve Afrika’daki potansiyel müşteriler de Sintek BV’nin sunduğu olanaklardan ve hizmetlerden faydalanacak.” dedi.

İlker Bozkurt: “Parlayan yıldız Afrika’da da fırsatlar gün geçtikçe artıyor”

Sintek BV Genel Müdür Yardımcısı İlker Bozkurt ise: “Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi’nin etkili bir şekilde uygulamaya başlamasıyla Avrupa kıtasında çok önemli fırsatlar ortaya çıktı. Hollanda yapılanmamız Sintek BV ile bu fırsatları değerlendirmek öncelikli hedefimiz. Bunun yanında özellikle ABD Hükümeti’nin planladığı 2,3 trilyon dolarlık altyapı modernizasyon paketi ile inşaat sektörü ve dolayısı ile ana müşterilerimiz olan çimento üreticileri yatırım kararları almaya başlamış durumda. Parlayan yıldız Afrika’da da fırsatlar gün geçtikçe artıyor. Burada da çimento muadili (kalsinekil vb.) üretim yatırımlarını ayrıca takip ediyoruz. Öncelikli pazarımız Avrupa olmakla beraber, ABD ve Afrika lokasyonları için de Hollanda ofisimizden hizmet vereceğiz.” açıklamasında bulundu.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Türk Müteahhitler, Rusya ve Ukrayna’da toplam 24 milyar dolarlık proje üstleniyor

SONRAKİ HABER

Toprakmak ailesinin acı günü!

BENZER HABERLER
Total
0
Share