İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Türk Müteahhitler, Rusya ve Ukrayna’da toplam 24 milyar dolarlık proje üstleniyor

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı sonrasında iki ülkede Türk müteahhitler tarafından yapılan ve üstlenilen projelerle ile ilgili açıklamalarda bulundu.

TMB tarafından paylaşılan bilgiler şu şekilde: 1972’den bu yana Türk müteahhitler için en önemli pazar olan Rusya’da 95 milyar dolarlık iş üstlendi. Sadece 2021 yılında 11 milyar dolar tutarında 30 proje üstlenilen Rusya’da, devam eden projelere yönelik bilgi veren Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Başkanı Erdal Eren, şu anda ülkede yapımı devam eden 150 projenin yaklaşık 21 milyar dolar değerinde olduğunu belirtti. Türk müteahhitlerin Ukrayna’da üstlendikleri yeni projeler de son yıllarda istikrarlı bir şekilde artıyor. Sektörümüzün ülkede imzaladığı yeni proje sayısı 2019’da 7, 2020’de 10, 2021’de 34 oldu. TMB Başkanı Eren, “Ukrayna’da toplam 3 milyar dolar değerinde yeni aldığımız, başlayan veya başlayacak projelerimiz var. 1972’den bugüne kadar Ukrayna’da üstlendiğimiz proje tutarı da yaklaşık 9 milyar dolar” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER
Volkan Kuş - Borusan Cat

Borusan Cat ailesinin acı günü

SONRAKİ HABER

Sintek Group’tan Avrupa hamlesi

BENZER HABERLER
Total
0
Share