İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Tadano’nun yeni 250 tonluk arazi tipi vinci yola çıkıyor

Almanya’da gerçekleşen Bauma Fuarı’nda duyurulan Tadano’nun yeni 250 tonluk AC 5.250-2 arazi tipi vinci, tüm geliştirmelerin tamamlanmasıyla pazara giriş yapıyor.

Beş akslı AC 5.250-2 Ekim 2022’de Almanya’da düzenlenen Bauma inşaat ekipmanları fuarında duyuruldu. Tadano, o tarihten bu yana geçen yıl içinde gerçekleşen sonraki son geliştirme aşamasında, “AC 5.250-2’ye özellikle güvenlik alanında önemli özellikler ekledi. Almanya’daki Lauf ve Zweibrücken fabrikalarındaki mühendisler arasındaki iş birliği, yeni beş akslı AT’nin geliştirilmesinde kilit rol oynadı. Tadano proje yöneticisi Peter Kleinhans, “Her iki lokasyonumuzdaki tüm bilgi birikimimizi ve uzmanlığımızı kullanarak AC 5.250-2’yi tamamladık” dedi. Tadano AC 5.250-2, tamamen uzatılmış 70 metrelik bomu ile 24 metrelik bir yarıçapta 14,5 ton kaldırabiliyor. Bomun 47 metreye uzatıldığı 42 metrelik bir yarıçapta ise 14,5 ton kaldırma kapasitesine sahip. Ayrıca 70 metrelik ana boma 42 metrelik HAV bom uzantısı eklenerek maksimum 112 metrelik sistem uzunluğu da elde edilebiliyor.

Esnek yapılandırma seçenekleri

Karşı ağırlığın esnekliği başka bir tasarım gereksinimi olarak öne çıkıyor. Hiçbir levhanın ağırlığı 10 tondan fazla olmuyor, böylece daha dar iş sahalarına kolay erişim sağlanabiliyor. Vinç üzerine üç yük halinde toplam 80 ton monte karşı ağırlık monte edilebiliyor. 16 inçlik tekerlekler üzerinde, 67,3 tonluk üç makaralı kanca bloğu veya aks başına 12 tonluk 5,8 metrelik ağır kaldırma kolu ile taksi vinci olarak çalışabilir. İzin verilen dingil yükünün 16,5 ton olduğu durumlarda, 20 tona kadar karşı ağırlık da taşınabiliyor. Asimetrik payanda konumlandırması yüzde 0, 25, 50, 75 ve 100 oranında uzama ayarına olanak tanıyor. AC 5.250-2 gücünü hidrojenlene bitkisel yağ (HVO) yakıtla da çalışabilen 522 hp’lik Mercedes-Benz Stage Five dizelden alıyor. Eco Modu, güç çıkışını talebe göre ayarlanabilirken, motor kapalı haldeyken kontrol yazılımının etkin kaldığı yakıt tasarrufu sağlayan bir start-stop özelliği de bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Türkiye’nin doğal taşları, Güney Kore’nin yapıların da yer alacak

SONRAKİ HABER

İSHAF, 1.Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share