İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

TEMEL HAFRİYAT, ARADIĞI TÜM ÖZELLİKLERİ HİDROMEK’TE BULDU

BOLU VE ÇEVRE İLÇELERİNDEKİ HAFRİYAT PROJELERİNDE YER ALAN TEMEL HAFRİYAT, MAKİNE PARKINA KATTIĞI HMK 102B ALPHA A5 KAZICI YÜKLEYİCİ VE HMK 230 LC PALETLİ EKSKAVATÖR İLE GÜÇLENDİ. HİDROMEK’İN YENİ MAKİNELERİ İLE MÜŞTERİ TARAFINDAN DAHA ÇOK TERCİH EDİLMEYE BAŞLADIKLARINI İFADE EDEN FİRMA SAHİBİ MUSTAFA TEMEL, “HİDROMEK; GÜÇ, KONFOR, YAKIT TÜKETİMİ, YEDEK PARÇA VE SERVİS NOKTASINDAKİ TÜM KRİTERLERİMİZİ FAZLASIYLA KARŞILIYOR” DEDİ.

 

2007 yılından bu yana Bolu ve çevre ilçelerindeki hafriyat çalışmalarında yer alan Temel Hafriyat, hafriyatın yanı sıra grup şirketlerinden Bilmak Mühendislik’e ait olan kalker ocağında da faaliyetlerini yürütüyor. Hem hafriyat sektöründe hem de kalker ocağında iş makinelerini yoğun olarak kullanan firma, 2021 yılının başında Hidromek’ten HMK 102B ALPHA A5 kazıcı yükleyici ve yeni H4 Serisine ait HMK 230 LC paletli ekskavatör satın alarak önemli bir yatırıma imza attı. Makine Market olarak Temel Hafriyat’ın sahibi Mustafa Temel’i ziyaret ettik ve Hidromek tercihleri ile firmanın faaliyetleri üzerine konuştuk.

 

 

HİZMET ALANLARI

2007 yılından itibaren Temel hafriyat olarak Bolu ve ilçelerine hizmet vermeye başladıklarını ifade eden Mustafa Temel, sektöre giriş hikayesini şu sözlerle anlattı: “Ankara’da bir tanıdığımızın önerisi üzerine iş makinesi kullanmayı öğrendim. Daha sonra 1997 model bir kazıcı yükleyici satın alarak, hafriyat sektöründe faaliyet göstermeye başladık. Gün geçtikçe firmamızı büyütme yolunda ilerleyerek bünyemize yeni makineler kattık. Şu anda ise parkımızda bulunan makinelerle resmi kurumlar, belediyeler, karayolları, altyapı, üstyapı, orman işleri, piyasa işleri ve özel şirketlere hizmet veriyoruz.”

 

 

TEMEL HAFRİYAT, HİDROMEK İLE YENİLENDİ

Makine parklarında Hidromek’e ait 1adet kazıcı yükleyici ve 1 adet ekskavatör olmak üzere toplam 2 adet iş makinesiyle müşterilerine hizmet verdiklerini belirten Temel, “Piyasa ilk girdiğimiz zaman bir tanıdığımın aracılığıyla Hidromek’in kazıcı yükleyicisini almaya karar vermiştim. Makineler hakkında çok fazla bilgiye sahip değildim. Ayrıca hangi marka ve model bizim için daha iyi bilmiyordum. Sektörde faaliyet gösteren birçok kişi bize Hidromek’i tavsiye etti. Hidromek’in yerli malı olmasının yanı sıra parça ve yakıt giderlerinin çok düşük olduğunu söylediler. Ayrıca servis hizmeti bakımından da en iyi markanın Hidromek olduğunun altını çizdiler. Tüm bu referanslar sonucunda 2007 yılında Hidromek’le tanıştık ve o zamandan bugüne kadar iş birliğimiz devam ediyor. Hidromek’in makinelerini kullanıyorduk. 2021 yılı itibariyle makinelerimizi yenilemek istedik ve HMK 102B ALPHA A5 kazıcı yükleyici ve yeni H4 Serisine ait HMK 230 LC paletli ekskavatörü parkımıza kattık” dedi.

 

 

“KRİTERLERİMİZİ KARŞILAYAN TEK MARKA HİDROMEK”

Makine satın alırken belirli kriterler üzerinde durduklarını kaydeden Mustafa Temel, aradıkları tüm kriterleri, Hidromek’in karşıladığını söyledi ve şunları ekledi: “Yeni bir makine tercihinde bulunurken yedek parça, servis ve düşük yakıt tüketimi kriterleri firmamız için belirleyici etken oluyor. Yaptığımız araştırmalarda tüm bu kriterlere uygun tek markanın Hidromek olduğunu tespit ettik. Bunun yanında yerli üretim olması da Hidromek’i tercih etmemizde etkili oldu” ifadelerini kullandı.

 

 

HİDROMEK’İN MAKİNELERİ HAFRİYAT VE KALKER OCAĞINDA

Parklarında bulunan makineleri hafriyat işlerinin dışında grup şirketlerinden Bilmak Mühendislik’e ait olan kalker ocağında da kullandıklarına değinen Mustafa Temel, makinelerin performansından memnun olduklarını söyledi. Temel, “Makinelerimizi, yol işlerinde, malzeme sermede ve yüklemede kullanıyoruz. Yeni almış olduğumuz Bilmak Mühendislik firmamız bünyesinde kalker ocağımız bulunuyor. Ocakta yükleme yaparken ekskavatörümüzü, serme ve küçük yol çalışmalarında ise kazıcı yükleyicimizi kullanıyoruz. Bunların yanı sıra piyasadaki işlerde de makinelerimiz, aktif olarak görev yapıyor” şeklinde konuştu.

 

 

GÜÇ, SAĞLAMLIK VE KONFOR…

Hidromek makinelerini güç, sağlamlık ve konfor bakımından değerlendiren firma sahibi Temel, “Hidromek’ten aldığımız makineler sağlamlık, yakıt, güç ve konfor bakımından mükemmel olduğu için herkese tavsiye ediyorum. Makinelerle ilgili operatörlerimizden aldığımız geri dönüşler de son derece olumlu. Ayrıca operatörler zorlu çalışma şartlarında dahi makine konforu sayesinde yorulmuyor. Benim için en önemli kriterler, yakıtın düşük olması ve yedek parçayı istediğim anda bulabilmemdir. Başka markalarla çalışan firmalar 3-5 gün bazen de 10 gün yedek parça bekliyorlar. Fakat Hidromek’te böyle bir durum söz konusu değil. İdeal yakıt tüketimi, gücü, konforu, geniş görüş acısı ve yedek parça tedariki özellikleriyle çok ideal bir makine olduğu için bütün firmalara tüm samimiyetimle tavsiye ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

 

HİDROMEK’İN YENİ MAKİNELERİ İLE İŞLER YOĞUNLAŞTI

Hidromek’ten satın aldıkları yeni iş makineleriyle piyasada daha fazla projede yer almaya başladıklarını aktaran Temel, Hidromek sayesinde işverenler tarafından daha çok tercih edilmeye başladıklarını belirtti ve şunları kaydetti: “İşverenler genelde makinenin ekipmanlarına ve kolay ulaşılabilir servis seçeneklerine dikkat ediyorlar. Çünkü müşterilerimiz bir arızayla karşılaşıp işlerinin aksamasını istemiyorlar. Bizim makinelerimiz de yeni olduğu için çalıştığımız firmalarla hiçbir sorun yaşamıyoruz”

 

 

SERVİS VE YEDEK PARÇA MEMNUNİYETİ

2007 yılından bu yana Hidromek’le çalıştıklarını ve servis bakımından hiçbir problem yaşamadıklarını ifade eden Mustafa Temel, “Servis hizmeti ve yedek parça bulunabilirliğiyle birlikte Hidromek’ten gayet memnunuz. İhtiyaç dahilinde servise ulaşıyoruz ve gün içerisinde bize geri dönüş sağlanıyor. Hidromek müşteri memnuniyetine oldukça önem veriyor bu da markaya olan bağlılığımızı artırıyor. İlerleyen süreçlerde makine parkımızı büyütme fırsatımız olursa bu sebeplerden dolayı tercihimiz yeniden Hidromek olacak” dedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

3KARE: ASFALT UYGULAMALARINDA GÜVENİLİRLİK, KALİTE VE SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

SONRAKİ HABER

HASEL ÜST YÖNETİMİNDE İKİ ÖNEMLİ ATAMA

BENZER HABERLER
Total
0
Share