İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Türedioğlu Madencilik 3.Kuşak Yöneticisi Taylan Türedioğlu:“Hitachi ile akıllarda soru işareti kalmıyor!”

Türedioğlu Madencilik, “Gerçekleştirilmesi gereken hayaller ve yakalanması gereken güzel bir gelecek var” sloganıyla Türkiye’nin geleceğini inşa eden projelerde yer alıyor. Aydın Kuşadası’ndaki maden sahalarında Hitachi’nin ekskavatörleriyle fark yaratan firma, makineleri tedarik ettikleri Enka Pazarlama’yı yalnızca bir distribütör olarak değil, çözüm ortağı olarak görüyor.

Aydın Kuşadası’ndaki iki maden ocağı ile faaliyetlerini başarıyla yürüten Türedioğlu Madencilik, 2B grubu maden ruhsatlı sahalarda çalışmalarını sürdürüyor. Firma, Türkiye Devlet Demir Yolları için demiryolu platformunun üzerine serilen balast ve karayollarındaki üst yapıların aşınmasında kullanılan mıcır üretimini yapıyor. Firmanın 3.kuşak yöneticisi Taylan Türedioğlu; bazalt ve kalker ocağı olmak üzere 2 maden sahasında yapılan üretimler hakkında detaylı bilgi verdi.

Günlük 6-7 bin ton üretim kapasitesi

Maden sahaları ve bu sahalarda gerçekleştirilen işlemler hakkında açıklamalarda bulunan Türedioğlu, “Yıllık bir milyon ton kapasiteli kalker ocağımızda, bölgedeki çoğu hazır beton santralinin agrega tedariğini üstleniyoruz. Burada üst yapılarda kullanılan sıcak asfalt ve yıkanmış mıcır olarak sathi kaplama üretimi de yapıyoruz. Ayrıca endüstriyel hammadde anlamında da mikronize sonrası tedarik sağlıyoruz. Ocağımızda tam otomasyon sistemli 140’lık primer darbeli kırıcılarımız bulunuyor. Bu kırıcının saatlik 700-800 ton aralığında üretim yapabiliyor. Hiçbir aksilik olmazsa tek vardiyada günlük 6-7 bin ton üretim gerçekleştirebiliyoruz” dedi.

“Pandemi bizim sektörü çok etkilemedi”

Covid-19 salgını etkilerinin birçok sektör üzerinde devam ettiğini belirten Türedioğlu, madenciliğin bu sektörlerden birisi olmadığını dile getirdi.

O dönem içerisinde yaşanan ülke içi göçlerin, madencilik faaliyetlerini etkilemediğini söyleyen Türedioğlu, “Salgınla beraber müstakil hayatlara yönelen insanlar, Ege Bölgesi’ne akın etti. Sonrasında bölgede sürekli olarak nüfus artışı yaşandı. Bu durum da barınma ihtiyacını artırdı ve bölgedeki inşaat sektörü hareketlendi. Dolayısıyla biz de yüksek üretim kapasitemizle çalışmalarımızı sürdürdük. Yani Covid-19 döneminde de yıllık üretim kapasitemizi doldurduk. Böylece pandemi bizim sektörü çok etkilemedi” ifadelerini kullandı.

“İş güvenliği bizim için çok önemli”

Türedioğlu, maden sahalarındaki iş güvenliği ve sağlıklı çalışma ortamı konusunda hem işverenler olarak kendilerinin hem de saha formenlerinin büyük bir ciddiyetle çalıştıklarını söyledi. İşleri yürütürken sorumluluklarının ve işin ciddiyetinin bilincinde hareket ettiklerini vurgulayan Türedioğlu, “İş güvenliği yetkilileri sürekli olarak personelleri denetlerken, makine ve ekipmanlardaki eksiklikleri de kontrol ediyor. Bu konunun üzerinde hassasiyetle duruyoruz çünkü bazı hatalar geri dönüşü olmayan kazalara sebep olabilir. Bizim çalışanlarımız bütün önlemler alınmış şekilde, ‘önce can güvenliği’ diyerek işlerine başlıyorlar” şeklinde konuştu. Çalışma ortamı güvenliğinin yalnızca kendileri tarafından değil, devlet tarafından da detaylı bir şekilde ele alındığını belirten Türedioğlu, ÇED taahhütleri itibarıyla makinelerin periyodik bakımlarının ve ocak sahasındaki kademe sistemleri ile kademelerin yükseklikleri gibi her konunun devlet kontrolünde olduğunu ifade etti. Türedioğlu, hem iş güvenliği uzmanları hem de devlet tarafından sürekli olarak takip edildiklerini dile getirdiği konuşmasında maden dairesinin iç denetimleri olduğuna da dikkat çekerek, “Bugüne kadar yapılan her denetlemeden sonra teşekkür aldık” dedi.

Yakıt sarfiyatı ve iş performansı

Maden sahalarında yüksek performans ve konforlu çalışma imkanı sağlamak için Enka Pazarlama’nın Türkiye’ye sunduğu Hitachi markasının ekskavatör ve lastikli yükleyicilerini tercih ettiklerini belirten Türedioğlu, makine parklarıyla ilgili şu şekilde konuştu: “Parkımızda yaklaşık 11 adet yükleyici ve 14 adet ekskavatör olmak üzere toplam 25 makine bulunuyor. Hitachi’nin 3 tondan 50 tona kadar olan ekskavatörlerini kullanıyoruz. Özellikle tonajlı makinelerde Hitachi ZX490LCH-5A’yı parkımızda bulunduruyoruz. Makinenin yakıt ve performans dengelemesi mükemmel seviyede. Bunu daha önce sektördeki arkadaşlarımızdan da duyuyorduk, makinenin yakıt sarfiyatından ve iş performansından oldukça memnunuz.”

Hitachi ile yakıt maliyetleri azaldı

Dünya genelinde enerji tedariği sorunu yaşandığına değinen Türedioğlu, Türkiye’de de bu sorunun görüldüğüne ve bu sebeple makinelerde kullanılan enerjilerin her zamankinden daha çok önemli olduğuna dikkat çekti. Akaryakıt anlamında kullanılacak enerji sarfiyatının yalnızca maden sektörünün değil, tüm sektörlerin ortak sorunu olduğunu dile getiren Türedioğlu, “Maliyet anlamında güzel hesaplar yapıp, tüm unsurları detaylıca değerlendirmek gerekiyor. Yani, ‘Ne yakıyoruz? Bunun karşılığında ne alıyoruz?’ hesabı yapılmalı. Hitachi makineleri bu konuda akıllarda soru işareti bırakmıyor. Yakıt tasarrufu ve minimum enerji sarfiyatıyla dünya genelinde yaşanan bir sorun konusunda fayda sağlıyor” şeklinde konuştu.

Enka’dan sorunsuz hizmet!

Türkiye pazarına sundukları güçlü markalar ve bu markaları başarıyla temsil etmeleriyle sorunsuz çalışma garantisi veren Enka Pazarlama, Türedioğlu Madencilik için de kritik önem taşıyor. Küçük aksaklıkların bile hayati önem taşıdığı çalışma hayatında, ilgi ve bilgi birikimiyle daima müşterilerine destek veren Enka Pazarlama’ya ilişkin açıklamalarda bulunan Türedioğlu, “Bugüne kadar Enka Pazarlama ile temin ve servis anlamında hiçbir sorun yaşamadık. Bölge temsilcileri güler yüzlü, firma yetkilileri de yalnızca makineyi satmanın değil, makine satışının ardından memnuniyeti yakalamanın da peşinde. Bu konuda sürekli olarak ulaşım sağlayıp bizlerle ilgileniyorlar” dedi.

“Enka Pazarlama’yı yalnızca bir distribütör olarak değil, çözüm ortağı olarak görüyoruz”

Türedioğlu, kendilerine birçok anlamda destek olan ve Hitachi’nin Türkiye pazarında hızla büyümesini sağlayan Enka Pazarlama’ya ilişkin yaptığı değerlendirmede “Biz bu sektöre yeni başlamadık, uzun yıllardır madencilik sektöründeyiz ve bu süre boyunca bize eşlik eden Enka Pazarlama’yı yalnızca bir distribütör olarak değil, çözüm ortağı olarak görüyoruz. Çünkü sorun yaşadığımız her konuda anında yardım alabiliyoruz. Biz yöneticiler olarak duyduğumuz memnuniyetin yanında saha formenlerimiz de Enka Pazarlama ile çalışmayı seviyor. ‘Markanıza ne kadar iyi sahip çıkarsanız o kadar başarılı olursunuz’ mantığıyla ilerleyen Enka Pazarlama ile çalışmak bir ayrıcalık” ifadelerine de yer verdi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>XCMG’nin elektrikli yükleyicisi “XC958-EV” yakında Türkiye’de</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>İntek Kalıp ve İskele, Düzce Namet Entegre Et Gümüşova Tesis Projesi’nde çözüm ortağı oldu</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

HİDROMEK, Komatek 2024’te ilgi odağı oldu

Avrasya’nın en büyük iş, inşaat, istif makineleri fuarı Komatek 2024 katılımcılarından HİDROMEK, fuarın en geniş standında, ürün gruplarının…
Total
0
Share