İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

XCMG’nin elektrikli yükleyicisi “XC958-EV” yakında Türkiye’de

XCMG Türkiye, tamamen elektrikle çalışan ve sıfır emisyon sağlayarak iş makinesi sektörünün geleceğine yön verecek olan XC968-EV model yükleyicisini Türkiye pazara sunmaya hazırlanıyor. Yakın zamanda Türkiye pazarında yer alacak olan XC968-EV; güçlü, istikrarlı, güvenilir, yüksek verimli ve enerji tasarrufu sağlama özellikleriyle öne çıkıyor.

XCMG, Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen Bauma 2022 Fuarı’nda, 10 tanesi alternatif kaynaklarla çalışan 39 ürünüyle şimdiye kadarki en büyük yurt dışı sergisini gerçekleştirdi. Kaldırma, kazı, yol, kazık çakma ve platform makineleri dahil olmak üzere altı farklı kategoride sergilediği ürünlerle dikkatleri üzerine çeken XCMG, dünyanın en büyük ticaret fuarı Bauma’da elektrikli iş makineleriyle göz doldurdu. Şirket diğer ürünlerinin yanı sıra farklı alanlarda kullanım özelliği ve rakiplerine kıyasla birçok avantaj sağlayarak öne çıkan XC968-EV ile gelişmiş teknolojisinin geldiği noktayı gözler önüne serdi.

XC968-EV sıfır emisyonla sektörün geleceğine yön verecek

XCMG Türkiye ekibi, tamamen elektrikle çalışan ve sıfır emisyon sağlayarak iş makinesi sektörünün geleceğine yön verecek olan XC968-EV model yükleyicinin Türkiye pazarına sunulması için çalışmalarını sürdürüyor. XCMG’nin yeni nesil ileri teknolojiler üreten Ar-Ge merkezleri tarafından geliştirilen XC968-EV, çevreyi koruma hassasiyeti gösteren kullanıcılar için tasarlandı. XC968-EV; güçlü, istikrarlı, güvenilir, yüksek verimli ve enerji tasarrufu sağlama özellikleriyle öne çıkarken; diğer enerji türleriyle çalışan yükleyicilere kıyasla çok daha kolay bakım imkânı sağlamasıyla da tercih ediliyor.

Farklı sektörlere yönelik çalışma imkanı

280kW’a kadar çıkabilen elektrikli yükleyici; yüksek güç kullanımı sayesinde madenlerde, beton santrallerin yol çalışmalarında ve ihtiyaç duyulabilecek diğer tüm alanlarda kullanıma uygun bir makine olma özelliği taşıyor. XC968-EV bununla beraber kullanılan ortamlara ve müşterilerin ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı kovalar takılma imkanı da sunuyor. 50 dakika içerisinde şarj edilebilen lityum batarya, XC968-EV’nin inşaat çalışmalarında verilen kısa molalarda dahi şarj edilmesini sağlıyor. Makine bu sayede, uzun süre bekletilmeden çalışmaları hızlı ve verimli bir şekilde tamamlayabiliyor.

Sağladığı avantajlarla ön plana çıkıyor

XC968-EV, fosil yakıt tüketen yükleyiciler ile kıyaslandığında %10 daha fazla güç kullanabiliyor. Yıllık yakıt tasarrufları incelendiğinde ise dizel yükleyicilere kıyasla enerji masraflarının 3’te 1 oranında azaldığı görülüyor. XC968-EV geleneksel yükleyicilerle kıyaslandığında frenleme enerjisinin geri dönüştürülmesiyle %20 daha yüksek oranda transmisyon verimliliği sağlıyor. Motorun hızlı cevap verebilme yetisi sayesinde %50’den fazla artırılan hızlanma performansı sunan XC968-EV, bununla beraber elektrikli motora sahip olması sayesinde de geleneksel yükleyicilere kıyasla

10-20 dB’ye kadar daha az gürültü yayıyor. XC968-EV’de elektrikle çalışan iş makinelerinin birçoğunda olduğu gibi mekanik aksamlar oldukça az olurken, herhangi bir arıza olması durumunda XCMG mühendisleri devreye giriyor. XCMG distribütörleri başta olmak üzere tüm servislerde mühendisler tarafından verilen eğitimler, makinelerin olabilecek en iyi şekilde yönetilmesini sağlıyor.

İş makinesi üreticileri, elektrikli makineler üzerinde yoğunlaşıyor

Farklı sektörlere yönelik avantajlı kullanım özellikleriyle ön plana çıkan elektrikli iş makineleri, üreticilerin ilgi odağına girdi. Bauma 2022 Fuarı’nda gösterilen yoğun ilgi, elektrikli makinelerin geleceğe yön verecekleri konusundaki düşünceleri güçlendirdi. Ayrıca fuarda dikkat çeken bir diğer konu da, üreticilerin elektrikli iş makineleri üzerine yoğunlaşması oldu. Özellikle Avrupa’nın büyük şehirlerinde gürültü ve emisyon değerlerine ilişkin yapılan değişiklikler, markaları daha yeşil makineler tasarlamaya yönlendirdi. Gürültü yapmayan emisyonsuz makineler yalnızca üreticiler tarafında değil, şehir içi çalışmalar yürüten şirketler tarafından da ilgi çeker bir duruma geldi ve daha çok tercih edilmeye başlandı. Tüm bunlar düşünüldüğünde Avrupa’da beğeniyle kullanılan XC968-EV’in Türkiye’de de iş makineleri kullanıcılarının gözdesi olacağını ön görmek mümkün.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Türkiye’nin önemli zemin güçlendirme projelerine XCMG ve Enka imzası</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Türedioğlu Madencilik 3.Kuşak Yöneticisi Taylan Türedioğlu:“Hitachi ile akıllarda soru işareti kalmıyor!”</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share