İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Türkiye’de mayıs ayına kadar toplam 5.771 iş makinesi satışı gerçekleşti

Türkiye iş ve istif makineleri sektöründeki satış hacmi katlanarak devam ediyor. İMDER ve İSDER tarafından paylaşılan verilere göre 2023 yılı Mayıs ayına kadar ki dönemde bir önceki yıla göre satışlar katlanarak devam ediyor. Buna göre yılın ilk beş ayında 5.771 adet iş makinesi satışı gerçekleşti.

İş ve inşaat makinelerinin faaliyet gösterdiği alanlarda makine satışı tüm hızıyla devam ediyor. Buna göre Türkiye iş ve istif makineleri sektöründeki satış grafiği ilerliyor. İMDER ve İSDER’in açıkladığı raporlara göre 2023 yılının ilk 5 ayında satışların geçen yılın aynı dönemine göre katlanarak devam ettiği görülüyor.

Satış hacmi katlanarak devam ediyor

Türkiye İş Makineleri Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği (İMDER) her ay yayınladığı raporlar ile iş makinesi satış hacimlerini değerlendirerek sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. Buna göre 2023 yılının Mayıs ayında Türkiye’de 1.534 adet yeni iş makinesi satıldı. Böylece yılın ilk 5 ayında toplam 5.771 adet makine satışı gerçekleşti.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Volvo CE'nin hibrit ekskavatörü, yüzde 15 oranında karbon emisyon tasarrufu sağlıyor

SONRAKİ HABER

Kadınların başarı hikayeleri maden sektöründe de göz kamaştırıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share