İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

VEMAK kararını verdi: Selami Tozoğlu, “Volvo işin duayeni”

Türkiye iş makinesi sektörünün önemli markaları arasına yer alan Volvo, Ascendum Makina ile firmalara sonuç odaklı çözümler sunuyor. VEMAK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Selami Tozoğlu, arazilerdeki zorlu koşulları Volvo paletli ekskavatör ve belden kırma kaya kamyonlarıyla başarılı şekilde aştıklarını söylerken, Ascendum Makina’nın satış sonrası desteğiyle de her zaman yanlarında olmasından duydukları memnuniyeti dile getiriyor.

2003 yılında kurularak taahhüt, inşaat, makine ve madencilik sektörlerinde faaliyet gösteren VEMAK, başarılı geçmişiyle Türkiye ve çevresindeki ülkelerde dünya standartlarında boru hatları yapıyor. Şirket teknik yetkinliği, güçlü makine parkı ve mali yapısı ile taahhütlerini başarıyla yerine getiriyor. İş tesliminin zamanında yapılabilmesi için en büyük görevlerden biri ise iş makinelerine düşüyor. Bu konuda işi ehline teslim eden VEMAK, Volvo İş Makinaları ve markanın Türkiye distribütörü olarak hizmet veren Ascendum Makina ile çalışıyor.

Altyapı projelerinde kalite odaklı ilerleyiş

VEMAK A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Selami Tozoğlu, şirketin ana işlerinin yüksek basınç doğal gaz boru hatları ile petrol boru hatları ve petrol tankları olduğunu söyleyerek, “VEMAK olarak Türkiye çapında 2600 km’ye yakın boru hattı yaptık” diyor. Zorlu arazi şartlarında çalıştıklarını belirten Tozoğlu, “Makine parkı güçlü olmadığı sürece bu işi yapmak çok zor. Çap büyüdükçe işin zorluğu artıyor” şeklinde konuşuyor. Gerek arazi yapısı gerek hava şartlarının zorlu olmasından dolayı zaman zaman sıkıntı yaşasalar da bu sorunların araziye entegre makine parkına sahip olmalarıyla üstesinden gelebildiklerini belirtiyor. Doğal gaz boru hattı için gereken her türlü makinenin kendi makine parklarında mevcut olduğunu da sözlerine ekliyor.

Volvo zoru başarıyor

Volvo ile 2006 yılında tanışan VEMAK, işe ilk olarak makine kiralama ile başladı. “Bu kiralama bize güzel bir örnek oldu ve o günden bugüne Volvo ile çalışmaya devam ediyoruz” diyen Tozoğlu, 40’a yakın paletli ekskavatör, 1 adet lastikli yükleyici, 2 adet de belden kırma kaya kamyonu olduğunu ifade ediyor. Volvo’yu tercih etme nedenlerini ise şu sözlerle açıklıyor: “Volvo bu işin duayeni. Makineleri kullanan, bakımlarını yapan arkadaşlarımız yani ekip olarak hepimiz Volvo’dan çok memnunuz. Üstelik servis hizmetleri de oldukça başarılı.” Üstün yakıt tüketimi, malzemelerinin sağlamlığı ve araçların kabin konforu sağlamasıyla Volvo, VEMAK’ın işlerini yürütmesinde oldukça kolaylık sağlıyor. Nitekim Tozoğlu, “2006 model olan makinemizi 40 bin saate kadar çalıştırdık” diyerek makinelerin performansını bir kez daha vurguluyor. Volvo makinelerin zoru başardığının altını çizen Tozoğlu, Ascendum Makina’nın çözüm ortakları olduğunu söylerken, uzman satış sonrası ekibinin de her zaman sahada olduğunu ve Türkiye’nin dört bir yanından kendilerine destek verdiğini de söyledi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Volvo CE, elektromobiliteyi destekliyor

SONRAKİ HABER

Pimmaksan İş Makinaları’nın acı kaybı!

BENZER HABERLER
Total
0
Share