İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Volvo CE, elektromobiliteyi destekliyor

“Değişim burada başlıyor” sloganı altında Volvo CE, değişen pazar taleplerini karşılamak için temiz ve sürdürülebilir teknolojiler geliştirmeye odaklanıyor.

Volvo CE, stratejisinin temel noktalarından biri olan elektromobiliteye odaklanıyor. Şirket, özellikle kompakt ekipman kategorisinde olmak üzere bazı pazarlarda elektrikli ekipman sunsa da, güç kaynağı seçiminde ekipmanın kullanımına ve boyutuna bağlı olarak farklı teknolojileri keşfetmenin önemi vurguluyor. Bu anlamda Volvo CE, yalnızca elektrikli ekipmanların değil, aynı zamanda portföyünün bir parçası olarak hidrojen yakıt hücrelerinin kullanımı gibi diğer temiz teknolojileri de inceliyor.

Yeni teknolojiler, yeni müşteriler

Öne çıkan özelliklerden biri, Volvo CE’nin belirlediği müşteri profillerinin çeşitliliğini oluşturuyor. Bu profiller, diğerleri arasında öncü, vizyoner, sağduyulu, sınırlı ve özel ortamlarda çalışan kişileri içeriyor. Bu profillerin her biri, elektromobilite çözümlerinin çok yönlülüğünü gösteren farklı fırsatlar sunuyor. Küresel olarak Volvo CE, L20 ve L25 kompakt ön yükleyicilerin yanı sıra ECR18 ve ECR25 mini ekskavatörler gibi elektrikli modda pekçok ekipman sunuyor. Bu makineler, içten yanmalı motoru ve elektrikli pil paketlerini, bir invertör ve elektrik motoruyla değiştiriyor. Volvo CE Satış Desteği’nden Guilherme Ferreira, elektrikli ekipmanların performansının geleneksel ekipmanlara eşit veya biraz daha yüksek olduğunun altını çiziyor. Ayrıca kabin içinde yaklaşık 4 desibele, kabin dışında ise 9 desibele ulaşan son derece düşük gürültü seviyelerinin olduğunu ve pratikte ses geçirmez olduğunu vurguluyor. Volvo CE elektrikli ekipmanlar, müşteriler için birçok yeni özellik ve fırsatı beraberinde getiriyor. Ferreira; yeni pazarlara erişim, sınırlı alanlarda çalışabilme, program esnekliği ve daha yüksek düzeyde operatör konforunu temel avantajlardan bazıları olarak gösteriyor.

Özerklik faktörü

Özerklik ile ilgili olarak, ekipmanın özel kullanıma bağlı olarak 4 ile 6 saat arasında çalışabileceği tahmin ediliyor. Volvo CE, bireysel müşteri ihtiyaçlarına uygun çeşitli hızlı şarj seçenekleri sunuyor. Bunlar arasında 9,6 kW ve 17,3 kW güç seçeneklerine sahip iki iç mekan modeli ve 17,3 kW IP54 muhafazalı bir dış mekan seçeneği yer alıyor. Mini ekskavatör için standart şarj 5 saat 20 dakika, önden yükleyici için 12 saat ve mini ekskavatör için bir saat 15 dakikada hızlı şarj yapılabiliyor.

Fosilsiz

Elektromobilitenin uygulanmasından sorumlu olan Rafael Nieweglowski, Volvo CE’nin Paris Anlaşmasına olan bağlılığını hatırlatıyor. Şirket, 2030 yılına kadar portföyünün yüzde 30’unu temiz enerji seçeneklerinden oluşturmayı ve 2040 yılına kadar yüzde 100’e ulaşmayı teklif ediyor. 2020’de oluşturulan bir bölüm olan Volvo Energy, diğer konuların yanı sıra pillerin tüm yaşam döngüsünü temel alıyor. Volvo CE, elektromobilite açısından tek bir çözüm olmadığını duyuruyor. Şirket, optimum teslimatı sağlamak için her ürün kategorisine en uygun teknolojiyi bulmaya odaklanıyor. Ayrıca Volvo CE, müşterilerine mükemmel hizmet sunmanın öneminin farkında olarak Volvo CE ekipmanı satın aldıklarında tam olarak desteklendiklerini hissetmeleri amacıyla teknisyenler ve bayiler için sürekli eğitim veriyor.

İş modelleri

Yeni iş fırsatlarıyla ilgili olarak, temiz teknoloji ekipmanının tanıtılması Volvo CE’yi yenilikçi iş modellerini keşfetmeye yöneltiyor. Aksesuar, pil, elektrikli bileşenler ve yedek parça işlerine ek olarak şirket; dijital danışmanlık, eğitim ve şarj cihazlarının pazarlanması gibi alanlarla da ilgileniyor. Hatta pil kiralama imkanı bile değerlendiriliyor. Bu anlamda New Business Aftermarket Başkanı Fernando Fagundes, satış sonrası hizmetler, yedek parça, pil yönetimi ve dijital çözümleri içeren kapsamlı bir hizmet teklifi geliştirmek için devam eden çalışmaları değerlendirdiğini söylüyor. Nieweglowski, Volvo CE’nin geliştirmekte olduğu üç sütuna dayanan çözüm paketinin altını çiziyor: garanti, bakım ve Elektrikli Makine Yönetimi Uygulaması (EMMA). Volvo CE elektrikli ekipmanının dünya genelinde 6 yıl ve 5.000 saat uzatılmış garantisi bulunuyor; bu garanti, genel olarak ekipman için 2 yıl (2.000 saat) ve elektrik aktarma organları için 4 yıl (3.000 saat) olarak bölünüyor. Bakım açısından Volvo CE, 50, 500 ve 1.000 saatlik ek servis aralıklarıyla her 1.000 saatlik kullanımda kapsamlı bir servis sunuyor. Şirketin Active Care Direct telematik sistemine bağlı EMMA portalı da etkili izleme ve yönetim için kullanılabiliyor.

Müşterilerine ihtiyaç duydukları çözümleri sağlamaya hazır

Volvo CE, elektromobilitedeki ilerlemelere rağmen, bu teknolojilerin kitlesel olarak benimsenmesini hızlandırmak adına devlet müdahalesinin önemini vurguluyor. Volvo CE, hükümetlerin daha sürdürülebilir bir inşaat sektörüne geçişi kolaylaştırmak için olumlu teşvikler ve düzenlemeler sağlamasını bekliyor. Sonuç olarak Volvo CE, inşaat ekipmanı endüstrisinde daha temiz ve daha sürdürülebilir bir geleceğe giden yola odaklanıyor. Elektromobiliteye odaklanması ve Paris Anlaşmasına olan bağlılığı, gerçek bir değişim yaratma konusundaki kararlılığını gösteriyor. Çeşitli çözümler ve hizmetler sunarak Volvo CE, değişen pazar taleplerini karşılamaya ve müşterilerine ihtiyaç duydukları çözümleri sağlamaya hazır olarak bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Yenilenen tasarımı ile CASE SV Serisi kazıcı yükleyiciler sahaya adım atıyor

SONRAKİ HABER

VEMAK kararını verdi: Selami Tozoğlu, “Volvo işin duayeni”

BENZER HABERLER
Total
0
Share