İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yenilenen tasarımı ile CASE SV Serisi kazıcı yükleyiciler sahaya adım atıyor

TürkTraktör’ün üstün performansını ve üretim tecrübesini iş makineleri alanına taşımasıyla birlikte CASE marka kazıcı yükleyiciler, 2020 yılından beri TürkTraktör Ankara fabrikasında üretiliyor. Firmanın 70 yıla dayanan üretim geçmişi, ileri üretim kalitesi ve teknolojisiyle birleşen CASE kazıcı yükleyiciler, yenilenen imajıyla birlikte SV Serisi adı altında müşterileriyle buluşmaya başlıyor.

Yenilenen imajıyla kabin tasarımını tamamen değiştiren CASE kazıcı yükleyiciler, küçük teker modellerine yeni eklediği 590SV ile ürün grubunu da genişletiyor. 3 farklı model ve donanım paketleri ile birlikte müşterilere sunulan CASE SV Serisi kazıcı yükleyiciler her türlü beklentiyi karşılamak için tasarlandı.

Operatörler, üretkenliğini; rahat ve konforlu çalışmayla artırıyor

TürkTraktör, SV Serisinde Stage 5 geçişi ile birlikte sadece motor tarafında değil kabin tasarımında da köklü bir değişikliğe yöneliyor. Bir önceki seriye göre daha geniş iç hacme sahip olacak şekilde tasarlanan yeni kabin, operatöre ferah ve konforlu bir çalışma ortamı sunuyor. Yeni yükleyici kontrol levyesi operatöre yükleme fonksiyonlarında daha fazla üretkenlik sunmak amacıyla geliştiriliyor. Üzerinde yer alan FNR butonu sayesinde operatörler, makine ileri-geri vites yön seçimini hızlı ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Kick-down vites düşürme ve vites boşa alma butonları da verimli kullanım için kontrol levyesi üzerinde yer alıyor.

Yenilenen kabin ile üstün ergonomi

Ergonomik tasarımı ile yeni el freni, kolay bir kullanım sunarken, el freni gerginlik ayarı da doğrudan kol üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Arka kazıcı grubunun joystick olarak sunulduğu kazıcı yükleyiciler, joystick konsollarının 4 yönlü ayarlanabilmesine olanak tanıyor. Bilek dayamaları, operatörün uzun süreli çalışmalarında yorgunluk hissini en aza indirgiyor. Üst donanım paketinde sunulan hava süspansiyonlu koltuk, olumsuz çalışma zemin koşullarının operatöre iletilmesini önleyerek konfordan ödün vermiyor. Verimli kabin içi klima ve ısıtma sistemine ilave olarak, hava süspansiyonlu koltukla birlikte sunulan koltuk ısıtma özelliği, soğuk iklim koşullarında benzersiz bir deneyim sunuyor.

Geniş cam alanıyla üstün görüş kabiliyeti

Kabin içerisinde konumlandırılan geniş saklama bölmeleri, operatörlerin çalışma sahasında ihtiyaç duyduğu malzemeleri konumlandırma olanağı tanıyor. Soğutmalı saklama bölmesi ise sıcak yaz aylarında içecek muhafaza etmek için vazgeçilmez rol oynuyor. Bluetooth radyo sayesinde kullanıcılar, telefonunu doğrudan makineye entegre edebiliyor ve istediği müziği çalıp, telefon görüşmelerini doğrudan kabin içerisinde yer alan mikrofon ve hoparlörler ile gerçekleştirebiliyor. Geniş cam alanı sayesinde üstün bir görüş alanı sunan yeni tasarımda, kabin üzerinde yer alan 10 adet çalışma aydınlatması sayesinde gece çalışmalarında da saha hakimiyetinden taviz vermiyor. Üst donanım paketinde çalışma aydınlatmaları LED olarak sunuluyor.

Her bir damladan maksimum verim elde ediliyor

Yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi ile isminden sıkça söz ettiren CASE kazıcı yükleyicilerde Stage 5 SV Serisinde de bu konuda taviz verilmiyor. Yakıt denetiminin Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) aracılığıyla yönetildiği Yüksek Basınçlı Common Rail Yakıt Enjeksiyon Sistemi sayesinde her bir damla yakıttan maksimum verim elde ediliyor. Yanma performansının her daim yüksek olmasında silindir içerisine birim zamanda daha fazla oksijen alabilmek için Turboşarj+Intercooler hava emiş sistemi kullanılıyor. Çeşitli yakıt ekonomi özellikleri her bir damla yakıttan maksimum verim alınmasını garanti ediyor.

Yeni SV Serisi, gereksiz yakıt tüketimine son veriyor

Otomatik Rölanti Sistemi sayesinde operatör, arka kazıcı joystikleri bıraktığında motor devri otomatik olarak rölanti devrine dönerek yakıt ekonomisini artırıyor. Operatörler, Tek Tuş Rölanti Sistemi ile anlık olarak motoru rölanti devrine çekerek gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçebiliyor. Otomatik Motor Kapatma Fonksiyonu makinenin uzun süreli operatörsüz çalışmasını engelleyerek motoru kapatıyor ve bu sayede gereksiz yakıt sarfiyatını önlüyor. Yakıt Ekonomi Modu sayesinde düşük ve orta zorluk seviyeleri işlerde kullanılmak üzere motor güç üretimi kısıtlanarak yakıt ekonomisi iyileştiriliyor. Viskoz Gövdeli Soğutucu Fan, motorun soğuk olduğu ilk çalışma durumunda devreye girmediği için gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçiyor.

Hassas bir kullanım sunan dayanıklı güç aktarma sistemi

SV Serisi kazıcı yükleyicilerde 4 ileri 3 geri vitese sahip Powershift şanzıman kullanılıyor. Hem otomatik hem de manuel vites kullanım özelliğine sahip şanzıman içerisindeki ideal vites dişli oranları ile vites geçişleri hassas ve seri bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Ağır hizmet uygulamalar için özel olarak üretilmiş olan akslar, çetin çalışma zeminlerinde yüksek dayanım ve üstün bir çekiş gücü oluşturuyor. Kar, yağmur, çamur gibi kaygan veya mıcır gibi gevşek çalışma zeminlerinde patinajı ve tekerleklerdeki çekiş gücü kaybını önlemek amacıyla diferansiyel kilitleri, tüm modellerde standart olarak sunuluyor. 580SV ve 590SV modelinde operatör tarafından devreye alınabilen %100 kilitli diferansiyel yer alırken, 695SV modelinde ise otomatik olarak devreye giren sınırlı kaydırmalı diferansiyel kilidi bulunuyor.

Debi paylaşımlı hidrolik sistem tasarımı

SV Serisi kazıcı yükleyicilerde kullanılan değişken debili pistonlu pompa, sahip olduğu yük algılama özelliği sayesinde sisteme sadece ihtiyaç anında ve ihtiyaç miktarında hidrolik yağ gönderiyor. Böylelikle makine üzerinden gereksiz güç tüketimi meydana gelmezken, yakıt tasarrufu da artıyor. Arka kazıcı bomun eğimli tasarımı ile daha derin ve dik kazı imkanı sunan SV Serisi, kamyona yüklemelerde daha optimum bir erişim sağlıyor. Bom üzerindeki ilave kaynaklı plakalar kazı esnasında bom üzerine gelen yüklere karşı ekstra dayanım oluşturuyor. Standart olarak sunulan teleskopik arm ile birlikte 580SV modelinde 5.6 metre, 590SV ve 695SV modelinde ise 5.8 metrelik kazı derinliğine ulaşılabiliyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Cummins Turbo Technologies’de yeni başlangıçlar yapılıyor

SONRAKİ HABER

Volvo CE, elektromobiliteyi destekliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share