İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Volvo CE’nin ‘sektörde ilk’ 48V DC şarj protokolü

Volvo Construction Equipment (Volvo CE), elektrifikasyonu hızlandırmak ve birçok markadan oluşan filoya sahip müşterilerin işini kolaylaştırmak amacıyla elektrikli şarj çözümleri için 48 voltajlı DC protokolünü kullanıma sunuyor.

48V DC (doğru akım) şarj çözümleri (elektrikli kompakt makineler için gereken güç) için endüstri standardı bulunmuyor; bu, müşterilerin birçok markadan oluşan filoya sahip olmaları durumunda birden fazla farklı şarj cihazı tedarik etmeleri gerektiği anlamına geliyor.

Yeni şarj çözümleri geliştiriliyor

Volvo CE, genellikle hızlı şarj olarak adlandırılan DC şarjı ile 48V harici DC şarj cihazlarında kullanılan fiş spesifikasyonlarının yanı sıra kendi markasından bağımsız yazılım protokolünü yayınladı. Bu, diğer üreticilerin ve tedarikçilerin kompakt makineler için kendi şarj çözümlerinin geliştirilmesinde kullanmalarını sağlıyor. Volvo CE, bunu yaparak “elektromobilite dönüşümünü kolaylaştırmayı ve hızlandırmayı” hedeflediğini; daha geniş endüstrinin emisyonsuz çözümlere geçiş yapan müşterilerin yararına daha fazla şarj çözümü oluşturmasına yardımcı olduğunu söylüyor.

Gelecekte tek ve aynı şarj protokolü kullanılması ön görülüyor

Volvo CE, 2020’den beri piyasada bulunan mini ekskavatörler ve kompakt tekerlekli yükleyicilerin yanı sıra 23 tonluk EC230 elektrikli ekskavatöri ile inşaat sektöründeki en geniş elektrikli ekipman serilerinden birine sahip. Volvo CE Elektromobilite Çözümleri Satışı’ndan Fredrik Tjernström, “Müşterilerimizin elektriğe geçişini kolaylaştıran standartlaştırılmış, güvenilir ve verimli bir elektrik ekosistemine katkıda bulunmak istiyoruz. Günümüzde, kompakt makineler için standart bir markadan bağımsız şarj arabirimi bulunmadığından, müşterilerimizin farklı makine markaları için farklı şarj cihazlarına ihtiyacı olacak. Şarj ara yüzümüzü herkese açık hale getirerek, giderek daha fazla şarj çözümü sağlayıcısının ve diğer makine üreticilerinin tek ve aynı şarj protokolünü kullandığını göreceğimizi umuyoruz. Bu da bizi her yerdeki müşterilerin yararına olacak bir endüstri standardına bir adım daha yaklaştıracak” sözlerini kaydetti.

Daha ağır ekipman grupları için 600 voltluk güç kaynağı

48V güç kaynağı, en küçük kompakt inşaat makineleri serisi için tasarlanıyor. Volvo CE için bu, şu anda ECR18 Electric, EC18 Electric ve ECR25 Electric kompakt ekskavatörler, L20 Electric ve L25 Electric kompakt tekerlekli yükleyiciler, DD25 Electric asfalt sıkıştırıcı için geliştiriliyor. Daha ağır ekipman grupları için 600 voltluk bir güç kaynağının kullanılması gerekiyor. Bu voltaj için otomotiv endüstrisi tarafından tasarlanmış endüstri standardı protokolü mevcut olarak bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Borusan Cat, inşaat sektörüne yönelik ilk sertifikalı revizyon merkezi ünvanının sahibi oldu

SONRAKİ HABER

Develon, genişleme politikasına Asya’da devam ediyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share