İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Develon, genişleme politikasına Asya’da devam ediyor

HD Hyundai Infracore, yeni iş makinesi markası Develon ile Asya pazarındaki büyümesini genişletmek için Endonezya’da yeni bir işletme kuruluşu (Hyundai Infracore Asia) ve Parça Dağıtım Merkezi (PDC) açılışı gerçekleştirdi.

Şirket, bu hamlenin HDI’ye, orta ve büyük ölçekli madencilik makineleri için aktif bir pazara sahip Endonezya da dahil olmak üzere bölgedeki satış ağını ve dağıtım tedarikini genişletme fırsatı sunduğunu belirtiyor.

Lokasyon avantajı

Jakarta’da açılan yeni açılan Parça Dağıtım Merkezi (PDC) 2304m2 büyüklüğünde bulunuyor. Ekskavatörler, tekerlekli yükleyiciler ve diğer makineler için güvenli ve hızlı bir şekilde parça tedarik edecek bir dağıtım merkezi görev görecek. Şirket, PDC’nin lokasyon avantajı ile çok sayıda adadan oluşan bir ülke içinde zamanında parça teslim edebileceğini ve ayrıca komşu ülkelere tedarik zinciri verimliliğini en üst düzeye çıkaracağı belirtiliyor.

Asya pazarında daha güçlü adımlar

HDI’nin bir temsilcisi, “Endonezya, bol kaynaklara sahip olması ve Hint ve Pasifik Okyanuslarına yakın olması nedeniyle jeolojik avantajlara sahip olması nedeniyle stratejik olarak önemli bir ülkedir. Envanter yönetimini ve parça teslimatını optimize ederek bayilerimize ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunmak için çalışacağız ve Asya pazarındaki Develon ekipman satışlarını güçlendireceğiz” dedi.

Farklı coğrafyalarda küresel genişleme

Geçen yıl, HDI Endonezya pazarına girdiğinden beri en yüksek gelir olan 102 milyar KRW (78 milyon ABD Doları) gelir elde etti. HDI şu anda ABD, İngiltere, Almanya, Çin, Birleşik Arap Emirlikleri ve Singapur dahil olmak üzere ana satış bölgelerinde dokuz PDC işletiyor ve parça dağıtımı için küresel kapsamını genişletiyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Volvo CE'nin ‘sektörde ilk’ 48V DC şarj protokolü

SONRAKİ HABER

Caterpillar, 50 bininci tekerlekli ekskavatörünü üretti

BENZER HABERLER
Total
0
Share