İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

WIRTGEN 60 YAŞINDA!

WIRTGEN’İN YENİLİKÇİ ÜRÜNLERİ VE TEKNOLOJİLERİ, 60 YILDIR YOL YAPIMINI ŞEKİLLENDİRİYOR VE VERİMLİ, EKONOMİK YAPI TARZLARINI TEMSİL EDİYOR. FİRMA, KURULUŞUNDAN BU YANADA GELECEĞE YÖN VEREN ÇÖZÜMLERLE YOL YAPIMINI ŞEKİLLENDİRİYOR.

 

Windhagen’in iş makineleri bugün dünya çapında kullanılıyor. Makine üretim şirketi, yol yenilemede neredeyse hiçbir şantiyede eksik olmayan Wirtgen soğuk kazıma makinelerinin yanı sıra teknolojik olarak lider geri dönüşüm makineleri, toprak stabilizatörleri, kayar kalıplı finişerler ve açık işletme maden makineleri üretiyor. Wirtgen’in yenilikçi ürünleri ve teknolojileri, 60 yıldır yol yapımını şekillendiriyor ve verimli, ekonomik yapı tarzlarını temsil ediyor.

 

660 YILLIK YOL YAPIM DENEYİM GEÇMİŞİNE BAKIŞ

Reinhard Wirtgen, 1961 yılında yol yapımında nakliyecilik yaparak işe başladı. Yenilikçi makine geliştirmeleri üzerinden büyük fikirler ve ileri görüşlü bir yaklaşımla Wirtgen’i dünya çapında tanınan bir iş makineleri uzmanına dönüştürdü. Yol yapımında hizmet sağlayıcı olarak edindiği deneyimi müşteriye yakınlığın yaşanıp solunduğu kurumsal kültüre evirmesi son derece önemli oldu. Şirket bugün Wirtgen Group’un orta direğini oluşturuyor. Kendisi gibi benzersiz geçmişe sahip ürün markalarının her biri (Wirtgen (1961), Vögele (1836), Hamm (1878), Kleemann (1857) ve Benninghoven (1909), kendi alanındaki uygulama yöntemini önemli ölçüde etkiledi ve ilerletti. Toplam olarak Wirtgen Group yol yapımında 660 yıllık deneyimi temsil ediyor. Almanya’daki beş ana fabrika, Brezilya, Çin ve Hindistan’daki uluslararası üretim tesisleri, kendine ait çok sayıda satış ve servis şirketleri ve ayrıca birbirine sıkı sıkıya bağlı bayi ağı birinci sınıf ürünler ile en son teknolojilerin dünya çapında tüm pazarlarda kullanılmasını sağlıyor. Şirketler grubunun tamamının bugünkü sloganı “Müşterilerimizin yanındayız” şeklinde açıklandı. Sektörün yenilik lideri 2017 yılından beri John Deere grubunun güçlü bir parçası oldu.

 

 

YOL YAPIMINDA YENİ BİR ÇAĞIN BAŞLAMASI

Wirtgen 70’li yılların başında ilk defa geniş asfalt yüzeylerin kaldırılmasına imkan veren sıcak kazıma yeni bir yöntem olarak geliştirdi. Bunu 1979 yılında sonraki kilometre taşı olarak Wirtgen soğuk kazıma makinesini geliştirerek yol yapımında yeni bir devrim yapması izledi. İlk soğuk kazıma makinesi hidrolik kazıma tambur tahrikli ve arkadan yüklemeli bir makine oldu. SF 3800 C alt temeli önemli miktarda ısıtmak zorunda kalmadan farklı kazıma derinliklerindeki beton, asfalt ve çakılı kaldırabiliyordu. Bu sadece kazıma derinliğini artırmakla ve makinenin daha hızlı çalışmasına imkan vermekle kalmayıp enerji tasarrufu da sağladı. Şirket zamanla soğuk kazıma makinesi teknolojisindeki bilgi birikimini her zaman yeni standartlar belirlemek için kullanmaya devam etti.

 

F SERİSİ BÜYÜK KAZIYICILAR

Soğuk kazıma teknolojisindeki güncel kilometre taşı, F serisi olarak adlandırılan büyük kazıyıcılar olarak biliniyor. Bu yüksek performanslı makinelerle Wirtgen verimlilik ve kaynak korumasının yanı sıra kazıma şantiyelerinin dijital dokümantasyonu ve değerlendirmesi konusunda yeni standartlar belirliyor. Wirtgen bununla tıpkı 70’li yıllarda devrim niteliğindeki sıcak kazımadan soğuk kazımaya geçiş yapıldığında olduğu gibi yol yapımında bir kez daha devrim niteliğinde büyük bir adım attı.

 

KAZIMA ASİSTANI: DÜŞÜK TÜKETİM, DAHA FAZLA GÜÇ, DAHA İYİ KALİTE

Wirtgen, yeni F serisinde kendi başına operatörün performans ve kalite gereksinimlerini ideal olarak uygulamaya koyabilen ilk akıllı makine konseptini gerçekleştirdi. Kazıma asistanı, otomatik modda kazıma performansı ile işletme maliyetleri arasında daima en uygun dengeyi kurar ve değişen koşullara akıllı ve dinamik bir şekilde tepki veriyor. Böylece yakıt, su, kazıma ucu tüketimini ve ayrıca karbon ve gürültü emisyonlarını belirgin bir şekilde düşürülüyor. Kazıma asistanlı “Mill Assist” F serisi, geleceğin sorularına verilen yol gösterici cevaptır, çünkü sürdürülebilirlik ve çevre koruma konuları yapı ihalelerinin giderek daha önemli bir parçası haline geldi.

 

WIRTGEN PERFORMANS İZLEYİCİ İLE MAKİNE VERİMİNİN ARTIRILMASI

Kazıma şantiyelerinin dijital dokümantasyonu ve değerlendirmesi de bir yenilik. Bu, ancak yüzey kazıma performansını, kazıma hacmini ve ayrıca tüm tüketim verilerini kesin olarak ölçen Wirtgen Performance Tracker’ın geliştirilmesiyle mümkün oldu. Bu parametreler operatör mahallinde gerçek zamanlı olarak kazıyıcı operatörüne gösteriliyor. Kazıma işlerinin tamamlanmasından hemen sonra otomatik olarak oluşturulan bir rapor belgelenir ve e-posta ile makine işletmecisine gönderilir. Verimlilik değerlendirmesi, işletmeci için, makineyi nasıl daha verimli bir şekilde kullanabileceği ve bir sonraki kullanımda, örneğin dizel tüketimini ve kazma ucu aşınmasını nasıl daha da azaltabileceği bakımından önemli bir yardım.

 

WIRTGEN’İN KİLİT TEKNOLOJİLERİ

Soğuk kazıyıcı makinelerin zemini hassas ve verimli bir şekilde kaldırabilmesi için her şeyden önce tambur, uç tutucu ve kazıma ucunun hep birlikte mükemmel bir işbirliği içinde olması esas. Windhagen’li firmanın uzmanlığı budur ve kendi kesme teknolojisi kilit teknolojilerden biri. Wirtgen pazar lideri olarak bu kesme teknolojisi bileşenlerini sürekli olarak geliştiriyor. Bunu yaparken özellikle müşterilerin pratik deneyim ve geri bildirimlerini sürece dahil ediyor. Şirketin kendisinin geliştirdiği, mükemmel uyumlu, yüksek performanslı kesme sistemleri, Wirtgen soğuk kazıma makinelerinin yüksek üretkenliğine olağanüstü katkıda bulunuyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

HASEL ÜST YÖNETİMİNDE İKİ ÖNEMLİ ATAMA

SONRAKİ HABER

SEKTÖRÜN PARLAYAN YILDIZI: VEGA

BENZER HABERLER
Total
0
Share