İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

XCENTRIC RIPPER, NUH ÇİMENTO FABRİKASINDA İŞ BAŞINDA

AVRUPA’NIN EN BÜYÜK ÇİMENTO FABRİKALARINA SAHİP OLAN NUH ÇİMENTO, DİZELDEN ELEKTRİKLİYE DÖNÜŞTÜRDÜĞÜ İŞ MAKİNELERİNDE XCENTRIC RIPPER’İN ÜRÜNLERİNİ KULLANARAK HAMMADDE ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİRİYOR. NUH ÇİMENTO’NUN XCENTRIC RIPPER ÜRÜNLERİNDEN DE FAYDALANARAK OLUŞTURDUĞU ÜRETİM SİSTEMİ DÜNYAYA ÖRNEK OLUYOR.

 

Ekskavatörler için yüksek performanslı hidrolik ataşman üreticisi Xcentric’in pazara sunduğu ürünler, dünyanın tüm ülkelerinde madencilik ve inşaat alanında aktif olarak kullanılan yenilikçi bir ataşman olarak dikkat çekiyor. Avrupa’nın en büyük çimento fabrikaları arasında yer alan Nuh Çimento da hammadde üretimi sırasında Xcentric Ripper ürünlerinden faydalanarak en verimli ve en ekonomik üretimi gerçekleştiriyor.

 

XCENTRİC TURKEY MADENCİLİĞİN GELİŞTİĞİ ÜLKELERDE…

Xcentric Ripper İnternational’ın Türkiye Temsilcisi olarak birçok ülkeye hizmet verdiklerini ifade eden Xcentric Turkey Genel Müdürü Ferhat Zeybek, “Avrupa, Kuzey Afrika, Güney Afrika, Güney Amerika ve Ortadoğu ülkeleri ile Türki Cumhuriyetler gibi madenciliğin gelişmiş olduğu ülkelerin maden sahalarında ürün satışı, teslimi ve eğitimlerinde bulunuyoruz” dedi.

 

 

XCENTRIC İLE HAMMADDE ÜRETİMİ

Nuh Çimento’nun hammadde üretimi sırasında Xcentric Ripper ürünlerini kullandığına dikkat çeken Ferhat Zeybek, “Avrupa’nın en büyük çimento fabrikaları arasında yer alan ve değerli bir Türk firması olan Nuh Çimento Sanayi A.Ş.’nin, Xcentric Ripper ürünlerinden de faydalanarak oluşturduğu hammadde üretim sistemi dünyaya örnek oluyor” ifadelerini kullandı.

 

DİZEL İŞ MAKİNELERİ ELEKTRİKLİYE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ

Nuh Çimento’nun hammadde üretimi için çevreci ve yenilikçi bir sistem kurarak dizel iş makinelerini de elektrikliye dönüştürdü. Nuh Çimento, gerek fabrikasında gerekse hammadde ocaklarında, yeşili ve doğayı koruma bilinciyle çalışma esnasında yeşillendirme yapan, iş makinelerinde kullanılan katı ve fosil yakıt (motorin) tüketimini terk ederek elektrik enerjisi kullanan, temiz enerji, minimum karbon salınımı ile çevreci ve yenilikçi bir sistem kurdu. Çimento fabrikasında bacadan çıkan sıcak gazları elektrik enerjisine çevirip, bu ürettiği doğal ve çevreci elektrik enerjisini hammadde ocaklarındaki iş makinelerini çalıştırmak için kullanıyor. Dünyadaki en yenilikçi firmalar arasında yer alan Nuh Çimento, oluşturduğu üretim sistemi ile çevresine örnek oluyor.

 

 

NUH ÇİMENTO VE XCENTRIC İŞ BİRLİĞİ

“Nuh Çimento ve Xcentric ürünleri iş birliği bizi son derece mutlu etmektedir” ifadelerini kullanan Xcentric Turkey Genel Müdürü Ferhat Zeybek, “Bu iş birliğinin kurulmasına imkan sağlayan, ülke ve dünya madenciliğine öncülük edip, geleceğe yön veren, madencilik alanında gerçekleştirdiği; rasyonel, yenilikçi ve çevreci çözümler ile diğer firmalardan farklı kılan ve üstün duruma getiren bilgili, tecrübeli ve işinde uzman olan Nuh Çimento yönetimini ve Grup Şirketleri Çim-Nak Taşımacılık Limited Şirket yönetimini, ülke madenciliğine yaptıkları katkıdan dolayı kutlarız. Bir Türk olarak, bu sistemi Avrupa’daki firma yetkilileri ve Xcentric ülke müdürlerine anlattığımda, bu kadar düşük üretim maliyetleri ile yüksek üretim kapasitesini çevreci, yenilikçi, temiz enerji ile sağlamaları gerçekten inanılmaz gelmektedir. Nuh Çimentonun böyle bir üretim sistemini tasarlaması, bu sistemi geliştirmesi ve aktif olarak kullanması başlı başına müthiş bir başarıdır. Çünkü bu şartlar altında dünyadaki en verimli ve en ekonomik üretimi gerçekleştiriyorlar. Diğer firmaların bu sisteme geçmeden, bu üretim maliyetini yakalamaları mümkün değildir. Bu üretim modeli kesinlikle diğer maden firmalarına ve dünyaya örnek oluşturmalıdır. Nuh Çimento gibi birçok firmamızın daha nice ilkler ve yenilikçi çözümler ile Türk ve dünya madenciliğine örnek olmaları diler, geleceğin sisteminde bize yer verdikleri için teşekkürlerimizi sunarız” şeklinde konuştu.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

BAKAN VARANK, ORTA DOĞU VE AVRUPA'NIN EN BÜYÜK BETON DAĞITICI VE EKİPMANLARI ÜRETİM TESİSİNİ ZİYARET ETTİ

SONRAKİ HABER

BAKI VİNÇ, ALLİSON ŞANZIMAN DONANIMLI GROVE VİNÇLERİ İLE HER YÜKÜN ALTINDAN KALKIYOR

BENZER HABERLER
Total
0
Share