İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

XCMG, Yellow Table’de 2023’te de 3. sırayı koruyor

KHL’in International Construction Dergisi tarafından yayınlanan dünyanın en büyük inşaat makinesi üreticilerinin sıralandığı “Yellow Table” listesinde XCMG, 2023 yılında da geçen yılki konumunu koruyarak 3. sıraya yerleşti. Şirketin bu başarısı, 2022 yılında elde ettiği yüksek cirolar ve artan pazar payıyla birlikte şirket başarılarının sürdürülebilirliğine dikkat çekiyor.

XCMG’nin 2023 yılı “Yellow Table” listesinde yer alan satışları, şirketin son yıllardaki hızlı büyümesini yansıtıyor. XCMG, küresel pazarda rakiplerini arkasında bırakarak müşterilerinden aldığı olumlu geri bildirimleri gerçek piyasaya yansıdığını gösteriyor. International Construction dergisinde paylaşılan verilere göre 2022 yılında 13,57 milyar ABD doları gelir elde eden XCMG, 2023 yılına da hızlı bir giriş yaparak satışlarını artırdı. 2023 yılının ilk çeyreğinde yurtdışı pazarlarda elde edilen gelir 10,6 milyar yuanı aşan XCMG, bu başarıyla rekor seviyelere ulaşarak uluslararası pazardaki konumunu sağlamlaştırdı.

XCMG bir önceki yıla göre %50 büyüdü

“Uluslararasılaşma” fikri, “XCMG’nin sağlam gelişimini desteklemek için temel rekabet avantajlarına odaklanan sağlam bir stratejik odak” olarak belirtilirken; XCMG’nin 2022 yılında 4,03 milyar ABD doları uluslararası gelir elde ederek bir önceki yıla göre %50 oranında büyüdüğü ve 3,13 milyar ABD doları ihracat geliri elde ederek yurtdışı pazarlarda %70 oranında büyüdüğü kaydedildi.

Dünya çapında büyüme hamlesi

Özellikle son yıllarda yurt dışı satışlara odaklanan XCMG’nin 2022’den sonra 2023 yılında da küresel ölçekte en büyük üreticiler arasındaki konumunu koruyabilmesi, bu büyümenin ve yayılmanın sürdürülebilir ve istikrarlı olduğunun bir göstergesi oluyor. 191 ülke ve bölgeyi kapsayan ihracat ağı bulunan XCMG, 2022 yılında Asya-Pasifik, Orta Asya, Afrika, Kuzey Amerika, Avrupa, Batı Asya, Kuzey Afrika, Okyanusya ve Güney Amerika olmak üzere sekiz bölgede sırasıyla %60,2, %68,82, %35,97, %217,94, %195,11, %27,19, %19,10 ve %99,29 oranlarında büyüme kaydetti.

XCMG Türkiye ile markanın Avrupa’daki başarısı taçlanıyor

Son yıllarda sektöründe büyük atılımlarda bulunarak uluslararası alanda ve Türkiye pazarında tanınırlığını artıran XCMG, özellikle Avrupa ve Asya pazarlarında önemli bir büyüme gösteren XCMG, Avrupa’da yapılanmasını tamamlama sürecinde çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

XCMG Türkiye, büyüme ve genişleme yolunda ilerliyor

XCMG Türkiye’nin yerelleşme çalışmaları tamamlanma aşamasında olmasına rağmen Türkiye’deki ekip, üstün çabaları ve ana merkezin sürekli desteği sayesinde Türkiye pazarında büyük bir başarı elde ediyor. XCMG Türkiye aracılığıyla 2023 yılında getirilen tüm makineler satıldı. Geçen yılın satışlarının bu yılın ilk altı ayında ikiye katlanmasıyla birlikte ekip, yıl sonuna kadar satışları üçe katlama hedefine ulaşmak için çalışmalarına sürdürüyor.

Müşteri memnuniyeti ön planda tutuluyor

Türkiye pazarındaki bu başarının elde edilmesinde, XCMG’nin her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutan satış sonrası hizmetlerinin büyük önemi vardır. XCMG iş makinelerinin kalitesinden son derece memnun olan müşteriler, XCMG ürünlerinin yüksek performansından da etkilendiklerini belirtiyor. Bu sayede artan satışlar ve müşteri memnuniyeti, XCMG’nin küresel pazardaki pazar payını her geçen gün sağlamlaştırdığını gösteriyor. Tecrübeli Türk ekibin yanı sıra, Türkiye’deki olası sorunları çözmek üzere ana merkezden gönderilen yabancı ürün mühendisleri hızlı ve etkili bir şekilde makinelere müdahale ediyor. XCMG Türkiye, ürünlerin yurtdışında üretilmesinden Türkiye pazarındaki müşterilere teslim edilmesine kadar sürecin tamamında etkin bir rol oynuyor. Bu şekilde müşteri ile sürekli iletişim halinde olmakta ve sorunlar sorun haline gelmeden çözülüyor.

XCMG Türkiye ailesi genişliyor

XCMG Türkiye’nin kuruluş yolculuğu, saygıyla anılan XCMG Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Suat Kıral liderliğinde 2016 yılında atılan ilk adımlarla başladı. O zamandan bugüne XCMG Türkiye ailesi genişlemiş ve yeni distribütörlerle iş birlikleri başlattı; 2023 yılına gelindiğinde ise ENKA, Hakan Makine, HBZ Makine ve Odabaşı Makine gibi distribütörlerle Türkiye pazarında XCMG ekskavatörlerinin, yükleyicilerinin, fore kazıklarının, platformlarının, diyaframlı kepçelerinin, silindirlerinin, greyderlerinin, forkliftlerinin, beton pompası ve kule vinçlerinin satışı gerçekleştiriliyor. Bu sürece ek olarak, Türkiye’deki XCMG ürünlerinin çeşidi ve sayısının önümüzdeki dönemde artış göstermesi bekleniyor. Maden ve liman makineleri gibi birçok XCMG ürünü Türkiye’deki ürün gamına dahil edilmesi için çalışmalar sürüyor. XCMG, uygun pazar bulunan her ürünün Türkiye’de değerlendirilmesi ve alıcılarla buluşturulması hedefiyle yeni ürünlerin getirilmesi için iş birliklerini artırıyor.

XCMG, 2023’te de teknoloji ve değişime yatırım yapmaya devam ediyor

XCMG, inşaat makineleri ve sürdürülebilir kalkınma çözümleri alanında dünya çapında lider bir tedarikçi olarak başarılarını 2022 ve 2023 yıllarında yaptığı Ar-Ge çalışmalarına yönelik yatırımlarla taçlandırdı. XCMG, International Construction ile paylaşılan verilere göre 831,453 milyon ABD doları yatırımını yeni araştırma tesislerinin kurulmasına ve son teknolojiyle uyumlu iş makinesi tasarımlarının yapılmasına yönlendirdi. Bu yatırımlar bir önceki yıla göre %6 artış gösterdi. XCMG’nin Ar-Ge ve teknolojik gelişim konularına verdiği önem, bu alanda istihdam ettiği kişi sayısıyla da doğru orantılı olarak artış gösteriyor. 2022 yılının sonunda 5,767 Ar-Ge personeline sahip olan XCMG, bu sayının bir önceki yıla göre %15 arttığını ve bu alanda çalışanların toplam çalışan sayısının %21’ini oluşturduğunu belirtiyor.

Minimum hata maksimum verim

Son yıllarda, teknolojik ve otomasyonlu üretim hatlarına odaklanan XCMG, insan kaynaklı hataları minimuma indirmeyi ve üretimi hızlandırmayı amaçlıyor. Yeni açılan XCMG Forklift fabrikası, %90 otomatik üretim hattıyla XCMG’nin en son teknolojiyi takip etme ve ürün kalitesini her zaman en üst seviyede tutma taahhütlerini gösteriyor. XCMG, müşterilerin tedarik zincirindeki değerinin farkında olup, müşteri geri bildirimlerini değerlendirerek ürün tasarımlarını sürekli olarak yenileyerek, Ar-Ge çalışmalarına yön veriyor. XCMG, Ar-Ge mühendisleri, iş makinelerinin her alanda en yüksek performansla hizmet vermesini hedeflerken müşteri geri bildirimlerinin yanı sıra sahada çalışarak ürünleri gözlemleyen servis mühendislerinin fikirlerine de başvurarak her zaman “Everest’in zirvesi’ne ulaşma çabası içinde faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Dünyanın en büyük iş makineleri üreticileri, zorluklara rağmen yerini koruyor

SONRAKİ HABER

Fernas, küresel arenada Zoomlion ile parlıyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share