İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yanmar, yeni ürünü ile ödülün sahibi oldu

Mini ekskavatörün birçok özelliğine sahip olan ViO80-7 paletli ekskavatör kullanım kolaylığı ve tasarımıyla göz dolduruyor. Yanmar’ın kompakt makine serisindeki sıfır kuyruk özellikli midi ekskavatörlerinden ViO80-7, Japonya Tasarım Teşviki Enstitüsü’nden İyi Tasarım Ödülü ödülünün sahibi oldu. Japonya Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı’nın da onayından geçti.

Kentsel ortamlardaki inşaat mühendisliği uygulamaları için tasarlanan ViO80-7 paletli ekskavatör, 8 tonluk sınıfa ait olmakla birlikte mini ekskavatörün işlevselliğini sunduğu belirtiliyor. İyi Tasarım Ödülü, dar alanlarda çalışmasına olanak tanıyan ve aynı zamanda hendek kazma gibi uygulamalar için “Gelişmiş işlevsellik” sunan özel tasarım sebebiyle verildi. Üretici, ViO80-7 paletli ekskavatörü, ViO80-1B ile karşılaştırarak, “Yüksek güçlü Yanmar motoru ve gelişmiş ViPPS2i hidrolik sistemi bir araya gelerek kazı hızında yüzde 15’lik bir iyileşme sunduğunu belirtti.

ViO80-7 paletli ekskavatör bakanlığın onayından da geçti

Japonya Arazi, Altyapı, Ulaştırma ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylanan yakıt verimliliği standartlarında da en yüksek notu alan ViO80-7, ayrıca sürücünün kumandaları kullanılarak ataşmanların değiştirilmesine olanak tanıyan çift kilitli hızlı bağlantı işlevi de içeriyor. ViO80-7, kullanıcı dostu olma özelliği ile verimliliği birleştirmesi nedeniyle de övgüyle karşılanıyor. Japonya Enstitüsü’nün değerlendirme komitesi, “Çok işlevli İnsan-Makine Arayüzü (HMI) ve basit işletim sistemi, verimli çalışmayı mümkün kılıyor ve güvenliği sağlıyor. Sadece iş yükünü azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda operatör memnuniyetini de artırıyorlar” ifadelerini kullandı. Ekskavatörün motor sistemleri hakkında yorum yapan komite ise şunları ekledi; “En üst düzey yakıt verimliliği standartlarını karşılayan ve düşük gürültü teknolojisine sahip olan bu makine, kentsel inşaat mühendisliği görevleri için optimum performansı sağlıyor.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Liebherr R 930 tünel paletli ekskavatörü, dünya pazarına sunuldu

SONRAKİ HABER

HASEL Grup, TEMA Vakfı adına sürdürülebilir gelecek için koştu

BENZER HABERLER
Total
0
Share