İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yanmar’dan yepyeni bir model: SV60

Dünya’nın önde gelen kompakt makine üreticisi Yanmar, yeni SV60 modelini pazarın beğenisine sundu.

 

TSM Global tarafından Türkiye‘de satış, servis ve yedek parça hizmetleri sunulan Japon devi Yanmar markasının ürettiği kompakt makineler (mini paletli ekskavatör, mini yükleyici, mini lastikli ekskavatör, mini paletli damper), Japonya‘da ve dünyanın pek çok ülkesinde pazar liderliğini koruyor. Türkiye’de gelişmekte olan kompakt makine pazarına yüksek kalite anlayışı ve geniş ürün hattı ile hizmet veren Yanmar, tüm dünyada büyük beğeni kazanan 6 serisi mini ve midi ekskavatör modellerine bir yenisini daha ekleyerek, SV60 modelini kullanıcıların beğenisine sundu. Japonya ve Avrupa‘daki fabrikalarında, endüstriyel ve deniz motorlarının yanı sıra tarım makineleri ve kompakt iş makineleri üretimi yapan Yanmar, tüm ürünlerinde yüksek verim ve ekonomik çalışma ilkesinden ayrılmıyor. Yanmar SV60 modeli de bu çerçevede tasarlanırken yüksek verimli Yanmar motoru ve teknolojisi ile dikkat çekiyor. 33.4 kw’lık yeni nesil TNV Yanmar motora sahip SV60, turbo şarjlı 4 silindirli performansı ve yakıtı verimini artırmak için doğrudan enjeksiyonlu yapısı ile yüksek güç üretiyor. Düşük emisyon seviyesi ile çevreci TNV motora sahip SV60’da otomatik rölanti ve eko modu standart olarak sunuluyor.

 

 

Güçlü ve verimli hidrolik sistem
Yanmar’ın benzersiz ViPPS hidrolik sistemi ile donatılan SV60, performansından ödün vermeden çoklu hareket kabiliyetine sahip yüksek çalışma verimi sunuyor. Üstelik bunu düşük yakıt sarfiyatı ve gereksiz pompa yüklenmesinin önüne geçerek yapıyor. Yüksek performansa sahip hidrolik sistem ile en zorlu işlerde dahi yüksek hidrolik performans elde ediliyor. Mükemmel dengesi ile dikkat çeken SV60’ın bu yüksek denge ve stabilizasyonunun sırrı X tipi şase tasarımında gizli. Tamamen yükün yayıldığı ve yere tutunmanın maksimize edildiği bu tasarım ile makine kararlı bir duruş sergiliyor ve kısa arka çıkıntısı ile bunu pekiştiriyor.

 

Konfor ve güvenlik standart
Yanmar’ın tüm modellerinde en üst seviyede tutulan operatör konforu ve güvenliği kriteri bu yeni seride de devam ettirdi. SV60’larda çepeçevre görüş sunan kabin tasarımına ek geri görüş kamerası standart sunuldu ve güvenlik en üst seviyeye çıkarıldı. Daha geniş diz mesafesi, ergonomik joyistik ve levyeler, yüksek klima gücü, geniş saklama alanları, ayarlanabilir süspansiyonlu koltuk, kaymaz basamaklar, geniş kabin girişi, mükemmel görüş açısına sahip kontrol panelleri gibi pek çok özellik SV60’da sunulan diğer standart özellikleri arasında yer alıyor.

 

Dar şehir içi uygulamaları
Yeni SV60 modeli gerek tonajı ve gerekse kompakt tasarımı ile özellikle şehir içi uygulamaları için mükemmel çözümler sunuyor. 3680 mm’ye düşen ofset dönüş çapı ile özellikle akan trafikte fazladan şerit kapatmadan çalışma imkanı sunuyor. Dar şehir içi uygulamalarında yüksek kapasite gerektiren işlerde çalışabilen SV60, 1 tona kadar altyapıda kullanılan boru gibi muhtelif ekipmanların taşınmasına imkan veriyor. Elbette bu yeteneğini düşük yük merkezi, mükemmel şasesi ve dengesine borçlu. Bu dengenin yanı sıra ViPPS hidrolik sistemin ürettiği güç ve verim de SV60’ın performansını arttıran diğer özellik olarak öne çıkıyor.

 

Kolay bakım ve servis imkanı
Yanmar’ın tüm mini ekskavatörlerinde sunduğu kolay bakım ve servis erişilebilirliği SV60 modelinde de kendini gösteriyor. Tüm komponentlere yer seviyesinden kolay erişim imkanı sunan mükemmel tasarımı sayesinde SV60’ın günlük bakımlarını operatör kolaylıkla yapabiliyor. Günlük bakımların yanı sıra periyodik bakımların da kolaylıkla yapılabildiği Yanmar SV60’larda bakım ve servis duruş süreleri kısaltıldı. Tüm bu avantajlara arttırılmış servis aralıkları da eklenerek SV60’ın verimliliği daha da üst seviyelere çıkarıldı.

 

Yaygın servis ağı
Yanmar‘ın Türkiye ve çevre ülkeler iş ortağı olan TSM Global, Türkiye genelinde yaygın bölge ve servis yapılanması ile müşterilerine 7/24 hizmet veriyor. Gezici servis araçları yerinde servis ile duruşun önüne geçerken, yüksek parça bulunurluğuna sahip tedarik zinciri ile Yanmar mini ekskavatörlerin sahada ihtiyacı olan tüm parçalara hızlıca erişmesi sağlanıyor.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Tekfen İnşaat, Katar’da yeni bir otoyol projesi üstlendi

SONRAKİ HABER

Hidromek, bu yıl da Ege'nin sanayi devleri arasında yer aldı

BENZER HABERLER
Total
0
Share