İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Hidromek, bu yıl da Ege’nin sanayi devleri arasında yer aldı

Dünyanın en büyük 50 iş makinesi üreticisi arasında yer alan Hidromek, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından açıklanan ve üretimden satışlar kriterine göre 2019 yılının en büyük 100 sanayi kuruluşunun sıralandığı listede 42’inci sırada yer aldı.

 

Hidromek, dördü Ankara’da, biri İzmir’de, biri de Tayland’da olmak üzere altı üretim tesisinde kazıcı yükleyici, hidrolik ekskavatör, lastikli yükleyici, motor greyder ve toprak silindiri üretiyor. Buna ek olarak, Ankara Sanayi Odası 1’inci Organize Sanayi Bölgesinde 1,4 milyon m²’yi aşkın sanayi parseli üzerinde Hidromek Üretim Üssü’nün inşaatına da devam ediyor. Hidromek, burada ilk olarak faaliyete geçen komponent fabrikasında daha önce ithal ettiği şanzıman, aks, hidrolik redüktör ve hidrolik silindir gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyesinde yapıyor.

 

 

Yıllık 6 bin adetlik üretim kapasitesi

Hidromek’in İzmir’de Ege Serbest Bölgesi’nde yer alan fabrikası, yılda 6 bin adet kazıcı yükleyici ve mini kazıcı yükleyici üretim kapasitesine sahip. 55 bin metrekarelik fabrika hem yurt içi, hem de yurt dışı taleplerini karşılıyor. Bugün 6 kıtada 100’den fazla ülkede Hidromek iş makineleri çalışıyor.

 

Uluslararası prestije sahip 20 tasarım ödülü

Türkiye’de sektörünün sayılı tasarım stüdyolarından “Hidromek Design Studio”yu kuran Hidromek, yenilikçi tasarıma sahip iş makineleri ile öne çıkıyor. Tasarımdaki gücünü; aralarında Red Dot Best of the Best, IF Design, German Design, Automotive Brand Contest ve Good Design ödüllerinin bulunduğu uluslararası prestije sahip 20 ödül ile tescilleyen Hidromek, sektöründe yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Hidromek, geçtiğimiz yıl İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018” listesinde de 178’inci olmuştu.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Yanmar’dan yepyeni bir model: SV60

SONRAKİ HABER

Case İş Makineleri'nde üstün teknoloji, yüksek performans ve güç bir arada

BENZER HABERLER
Total
0
Share