İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
SON SAYIMIZ
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Yeğenoğlu Hafriyat, zorlu sahalarda HİDROMEK kalitesiyle ofis konforunu yaşıyor

Antalya ve çevresinde özellikle Serik bölgesinde hafriyat ve inşaat faaliyetleri yürüten Yeğenoğlu Hafriyat, 2003 yılından itibaren faaliyetlerini sürdürüyor. Yeğenoğlu Hafriyat Firma Sahibi İsmail Yeken, makine seçiminde öncelikle dayanıklılığın ve yakıt tasarrufunun ön planda olduğunu, daha sonra ise yedek parça bulunabilirliği ve servis ağına dikkat ettiklerini sözlerine ekleyerek, bu etkenlerin HİDROMEK’i tercih etmesinde önemli rol oynadığını bildirdi. Yeken, “Yakıt tasarrufu, performans, serilik ve servis ağı konularında HİDROMEK’ten çok memnunuz” dedi.

İsmail YEKEN-Yeğenoğlu Hafriyat Firma Sahibi

HİDROMEK’in geliştirdiği yeni H4 Serisi ekskavatörler; daha dayanıklı olması, güvenli bir çalışma ortamı sunması, geniş görüş açısı, sesli uyarı sistemleri ve iş makinesinde sağladığı ofis konforuyla, işletmelere bulundukları çalışmalarda kalite  sunuyor. Tercihleri sonucunda HİDROMEK ile iş birliğini sürdüren Yeğenoğlu Hafriyat, 2003 yılından bu yana hafriyat, inşaat, temel kazma, altyapı gibi çeşitli iş kollarında görevler üstleniyor. 8 kişilik ekibiyle birlikte yaptıkları çalışmalar hakkında detaylı açıklamalarda bulunan Yeğenoğlu Hafriyat Firma Sahibi İsmail Yeken, “Engebeli tarım arazilerini düzelterek alanları sera yapımına elverişli hale getiriyoruz. Çıkan malzemeleri inşaatlarda temel dolgu olarak kullanabiliyoruz. Buralardan çıkardığımız taşları da bölgedeki taş duvar örme işlerinde kullanıyoruz. Bunları yaparken de hem güçlü bir ekibe, hem de kaliteli bir makine parkına ihtiyacımız bulunuyor” sözlerini kaydetti.

Yeğenoğlu Hafriyat, çalışmalarını HİDROMEK ile şekillendiriyor

Yeğenoğlu Hafriyat’ta HİDROMEK marka 3 adet iş makinesinin bulunduğunu ve bu sayıyı günden güne artırmayı amaçladıklarını belirten İsmail Yeken, 2023 model 2 adet HMK 230 LC modelinin çalışmalarına büyük katkı sağladığını söyledi. Yeken, makine seçiminde öncelikle dayanıklılığın ve yakıt tasarrufunun ön planda olduğunu daha sonra ise yedek parça bulunabilirliği ve servis ağına dikkat ettiklerini sözlerine ekleyerek, “Tercihlerimiz sonrasında HİDROMEK’e yöneldik. 2006 yılından bu yana HİDROMEK ile çalışmaya başladık. Daha sonra 4 yıl aynı makinede çalıştıktan sonra 2010 yılında HİDROMEK’in lastikli makinesini deneyimledik. 2010’dan 2016 yılına kadar HİDROMEK iş makinesi kiralama sürecimiz oldu. 2017 yılında HİDROMEK paletli ekskavatör satın aldık. 2017 yılından bu yana paletli ve lastikli iş makineleriyle yaklaşık 4 yıllık bir çalışma süremiz oldu. 2023 yılında ise 2 adet yeni HMK 230 LC makinemizi teslim aldık” ifadelerini kullandı.

Yakıt tasarrufundan ve seriliğinden çok memnunuz

2023 yılında ilk olarak HİDROMEK’in HMK 102 S kazıcı yükleyici modelini satın aldıklarını belirten İsmail Yeken, daha sonra HMK 230 LC modelini de makine parkına dahil ettiklerini bildirdi. Yeken, “Memnuniyetimizin devamıyla bir adet daha HMK 230 LC modeli satın aldık. Tüm makinelerimiz 2023 model. Makinelerin kabin konforu çok artmış. Sağladığı yakıt tasarrufu ve makinelerin seriliği çok hoşumuza gitti. Bu avantajlarla birlikte işlerimizi daha hızlı tamamlıyoruz. Tek bir makinemiz günde 1500 metreküp hafriyat kaldırıyor. 2 makinede bu sayı katlanarak artıyor. Yakıt tasarrufu ve performans konularında HİDROMEK’ten çok memnunuz” dedi.

“İyi ki HİDROMEK var”

HİDROMEK’in servis ağı konusunda da memnun olduğunu dile getiren Yeken, “Bütün servis personeli gece gündüz demeden talep ve isteklerimize en hızlı şekilde yanıt veriyor. En çok memnun olduğum konulardan birisi bu diyebilirim. HMK 230 LC makinelerimizin birisi 250 bini, diğeri de 300 bin saati geçti. Periyodik bakımları yakın zamanda gerçekleşti. Bu konuda da oldukça memnunuz. Bütün çevreme ve arkadaşlarıma HİDROMEK’i öneriyorum. İyi ki HİDROMEK var” değerlendirmelerinde bulundu.

Cemal TAŞ-Yeğenoğlu Hafriyat Operatörü

Operatör Cemal Taş:

“Zor görevleri kolaylaştırmak HİDROMEK’in işi”

Yeğenoğlu Hafriyat Operatörü Cemal Taş: “Yaklaşık 22 yıldır operatörlük yapıyorum. Mesleğim gereği daha önce denetlemeci operatör olarak görev aldım. Yeğenoğlu Hafriyat’ta 2 yıldır çalışıyorum. Operatör olarak baraj gövdelerinde taş ustalığı deneyimlerim de oldu. Firma olarak yüzde 80 hafriyat alanında çalışıyoruz. Aynı zamanda Antalya bölgesinde tarım alanları oluşturulması için büyük taş duvar da yapıyoruz. En küçük taşın ağırlığı yaklaşık 1-2 ton arası oluyor. Bu sebeple taşları çıkarmak için iş makinesine ihtiyaç duyuyoruz. Yeni HİDROMEK iş makineleriyle 2023 yılında tanıştım. Daha önceki versiyonlarına göre makinelerde büyük fark var. HİDROMEK gerçekten de bu makinelerde kendini aşmış. Dönüş hızı, çevikliği, yakıt tasarrufu, gücü, kabin konforu ve bunların hepsini kapsayan performansından oldukça memnunum. Bazen zor yerlere çıkıyorum fakat bu çalışmalarımda da herhangi bir zorluk çekmeden işlerimi gerçekleştirebiliyorum. Zor görevleri kolaylaştırmak HİDROMEK’in işi. Firma olarak HİDROMEK’ten çok memnunuz.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TSM Global’in acı kaybı!

SONRAKİ HABER

Türkiye’de haziran ayına kadar toplam 6.890 iş makinesi satışı gerçekleşti

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Avrasya Tüneli ne kadar güvenli ?

Son zamanlarda Türkiye’nin pek çok ilinde yaşanan felaketler akıllara çeşitli sorular getiriyor. Gözler Dünya’nın en kalabalık şehirleri arasında…
Total
0
Share