İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

YILLARIN ESKİTEMEDİĞİ KALİTE: “SUMITOMO”

HAFRİYAT SEKTÖRÜNDE FAALİYET GÖSTEREN SELİM İNŞAAT, 2005 YILINDAN BU YANA KULLANDIĞI SUMITOMO SH330LHD-3 MODEL EKSKAVATÖR İLE ADETA YILLARA MEYDAN OKUYOR. YATIRIMLARINDA TSM GLOBAL VE SUMITOMO KALİTESİNDEN VAZGEÇMEYEN FİRMA, FİLOSUNU SUMITOMO EKSKAVATÖRLER İLE BÜYÜTMEYE DEVAM EDİYOR.

Metin ERYİĞİT – Selim İnşaat Makine ve Şantiyeler Sorumlusu

İstanbul Avrupa Yakası’nın önemli hafriyat firmaları arasında yer alan Selim İnşaat, geçmişten günümüze tercih ettiği Sumitomo markası ile yatırımlarına devam ediyor. Hadımköy’de yapımı devam eden iş merkezi inşaatının temel hafriyatında 2005 yılından bu yana aktif olarak kullandığı Sumitomo SH330LHD-3 modeli ile çalışan firma, yeni yatırımında da tercihini yeniden Sumitomo’dan yana kullandı. Selim İnşaat Makine ve Şantiyeler Sorumlusu Metin Eryiğit, bölgede uzun yıllardan bu yana faaliyet yürüttüklerini ve iş makinesi seçiminde Sumitomo’nun en doğru tercih olduğunu belirterek, “Firmamızın kurulduğu ilk yıllarda Sumitomo markası ile tanıştık. İlk olarak Sumitomo’nun SH330LHD-3 model ekskavatörünü satın aldık. Bu makine ile yaklaşık 27 bin saate ulaştık ve açıkçası büyük bir sorun yaşamadık. Makinenin gücü, hızı, performansı, yakıt tüketimi ile TSM Global’in satış sonrası hizmetlerinden çok memnun kaldığımızı ifade etmek isterim. Gelişen ve büyüyen şirketimizin farklı bölgelerde devam eden projeleri için ihtiyaç duyduğumuz yeni makine yatırımlarını da yine Sumitomo’dan yaptık. Daha önce SH370LHD-5 olarak 40 ton sınıfı aldığımız makinelerimize ek 31 ve 35 ton sınıfında SH300-6 ve SH350LC-6 makineleri de ekleyerek makine parkımızı güçlendirdik” dedi.

“YENİ MAKİNELER ÇOK DAHA AZ YAKIYOR”

Güçlü bir ekip ve geniş bir makine parklarının olduğunu ifade eden Eryiğit, parklarına kattıkları yeni makine yatırımlarının avantajlarına vurgu yaparak, memnuniyetlerini dile getirdi. Eryiğit, “Şirketimiz işini severek yapan geniş ve profesyonel bir kadroya sahip. Bu nedenle işimize yaptığımız her yatırımı ince eleyip sık dokuruz. Yine öyle yaptık ve makine yatırımında Sumitomo’yu tercih ettik. Yeni aldığımız Sumitomo 6 serisi makineler, gerçekten düşük yakıt sarfiyatı ve çok daha yüksek performansı ile bizleri çok memnun etti. Yeni makinelerimiz daha az yakıyor. Ayrıca yapılan bir takım yenilikler ve geliştirmeler makinenin hem hızını hem gücünü artırmış. 6 Serisi, çalıştığımız killi, taşlı veya sert zeminlerde büyük kova kapasitesi ile bize büyük avantaj sunuyorken, makinenin koparma gücü de işimizi çok ama çok hızlandırıyor. Sağlam arm ve boom yapısı ve operatör konforu da ayrıca makinemizin beğendiğimizi diğer noktalarını oluşturuyor” diye konuştu.

27 BİN SAATTE SORUNSUZ ÇALIŞMA

Mehmet OKDAĞ – Operatör

Hadımköy’de yürütülen inşaat projesinde SH300-6 model makine ile birlikte çalışan SH330LHD-3 model makinenin operatörü Mehmet Okdağ, 16 yıllık operatör olduğunu belirterek pek çok farklı marka ve model makine kullandığını ancak Sumitomo’nun çok daha kullanımı kolay ve rahat olduğunu söyledi. Mehmet Okdağ, “16 yıllık bir ekskavatör kullanıyorum ama gayet bakımlı ve diri bir makine. Yakıtı da oldukça iyi. Güç olarak da söylenecek bir şeyi yok, gayet memnunum” dedi. Makinenin yaşına göre çok iyi durumda olduğunu kaydeden Okdağ, “Makine, 27 bin saat olacak. Buna rağmen levyeleri gayet iyi durumda. 16 yıllık bir makine ama yaşına göre gayet iyi. Operatörler bilir, makinelerde 15 bin saatten sonra levye kaçaklar olur, içine giremezsiniz, çalışamazsınız ve tesfiye yapamazsınız. Ama kullandığım bu makine yaşına göre gayet iyi durumda. Levyelerde bir kaçırma yok. Yürüyüşleri halen daha orijinal. Sadece makara içindeki kovanlar aşınmış. Bu da çok normal.  Operatörler normalde eski makinelerde fazla maaş verseler de çalışma istemezler. Ama ben çalışıyorum çünkü makineden çok memnunum” ifadelerini kullandı.

Tevfik ÖZTÜRK – Operatör

“15 SENE KULLANDIM, BENİ ÜZMEDİ”

Firmanın kıdemli personellerinden ve 35 yılı aşkındır operatörlük yapan Tevfik Öztürk, son bir yıldır Sumitomo’nun 6 serisi makineleri ile çalıştığını, öncesinde kullandığı SH330LHD-3 serisi makinede yıllarını geçirdiğini söyleyerek, kullandığı süre zarfındaki memnuniyetini ifade etti. Öztürk, “SH330LHD-3 Serisi’nden gayet memnundum. Sorun çıkarmayan, güçlü, sağlam bir makineydi. Şimdi de Suimtomo’nun SH350LC-6 model makinesini kullanıyorum. Yakıtı olsun, dayanıklılığı olsun, sökü gücü olsun gayet iyi. Yakıt sarfiyatı düşük. Gayet oturaklı bir makine.” diye konuştu. Öztürk geçmişte ve yakın dönemde farklı model ve markalarda sıfır makineleri de kullandığını belirterek “Sumitomo’daki kullanım lezzeti hiçbir makinede yok” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

BAŞER İNŞAAT MAKİNE PARKININ TAMAMINI HİDROMEK’E ÇEVİRMEYİ HEDEFLİYOR

SONRAKİ HABER

BORUSAN CAT, CATERPILLAR’IN YERALTI MAKİNELERİNİ TÜRKİYE’DEKİ MÜŞTERİLERİYLE İLK KEZ BULUŞTURDU

BENZER HABERLER
Total
0
Share