İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

1915ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ’NE ‘LIEBHERR’ DOKUNUŞU

DÜNYANIN BİRÇOK ÖNEMLİ PROJESİNDE YER ALAN LIEBHERR, 1915ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ VE OTOYOL PROJESİ’NE DE KULE VİNÇLERİYLE BENZERSİZ ÇÖZÜMLER SUNUYOR. PROJE KAPSAMINDA KÖPRÜNÜN TAŞIYICI AYAKLARINA MONTE EDİLEN LIEBHERR 357 HC-L 12/24 LITRONIC KULE VİNÇLER, DAR ALANLARDA ÇALIŞMA PERFORMANSI VE OLAĞANÜSTÜ YÜKLERİ KALDIRMA KAPASİTESİYLE İŞLERİ HIZLANDIRIYOR.

Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en önemli projelerinden biri olarak gösterilen ve tamamlandığında 2023 metre orta açıklık ile dünyanın en uzun orta açıklıklı asma köprüsü ünvanına erişecek olan 1915Çanakkale Köprüsü ve Otoyol Projesi’nde Liebherr’in özel kule vinçleri kullanılıyor. Köprü projesinin taşıyıcı ayakları üstüne kurulan 2 adet Liebherr 357 HC-L 12/24 Litronic kule vinç, 370 metre maksimum kanca altı yüksekliği ve 20 ton kaldırma kapasitesi ile hem projeye önemli katkı sağlıyor hem de çalışması sırasındaki çalışma performansı ile dikkat çekiyor.

1915ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ PROJESİ’NDE LIEBHERR FARKI

Dünya çapında en özel projelerde yer alan Liebherr’in kule vinçleri, son yıllarda Türkiye’de de dünyanın ilgisini çeken projelerde önemli işlere imza atıyor. Bu kapsamda Çanakkale’de devam eden 1915Çanakkale Köprüsü ve Otoyol Projesi’nde Liebherr kule vinçlerinin özel bir modeli kullanılıyor. Projeyi satış öncesi ve satış sonrası hizmetleriyle destekleyen Liebherr Türkiye, uluslararası iş ortaklarına eşi benzeri olmayan bir çözüm sunuyor.

LIEBHERR 357 HC-L 12/24 KRİTİK GÖREVLER ÜSTLENİYOR

1915Çanakkale Köprüsü’nün taşıyıcı ayaklarının en üst kirişinde bulunan 310 metre yükseklikteki konsolun üzerine kurulan Liebherr 357 HC-L 12/24 Litronic kule vinç, bölgedeki deprem ve yüksek rüzgar kuvvetleri göz önünde bulundurularak konfigüre edildi. Köprünün inşaatı sırasında pek çok kritik görev üstlenen kule vinçler, 370 metre maksimum kanca altı yüksekliğe ve 20 ton kaldırma kapasitesine sahip. Kule vinçler, 160kW kaldırma motoru ile sıradışı kanca altı yüksekliğinde hızlı ve güvenli bir operasyon sağlamasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

ZARİF, ESNEK VE GÜVENLİ

Liebherr Luffing vinçleri, yüksek yük kapasiteleri ve olağanüstü kaldırma hızı sunuyor. Bu yetenek, şantiyede inşaatın hızlı ilerlemesine katkıda bulunuyor. Tüm HC-L vinçlerinde akıllı Litronic vinç kontrol sistemi, vincin verimli ve güvenli bir şekilde kontrol edilmesine olanak tanıyor. Çalışma sahasının veya vinç sürücüsünün kişisel gereksinimlerine hızla uyum sağlayabiliyor. Luffing vinçler, kurulum için çok az alan olsa bile hemen hemen her sahada kullanılabiliyor. Ayrıca, mükemmel alan sınırlama sensörleri sayesinde, çok sayıda vinç birlikte çalışırken bile serbestçe dönerek şantiyede işlerin duraksamadan devam etmesine olanak tanıyor.

HEYECAN VERİCİ PERFORMANS

Liebherr kule vinçler; dar alanlar, olağanüstü yükler ve en uç kaldırma yükseklikleri gibi zorlu koşullarda bile güvenilir performans sergiliyor. Kule vinçlerin eşsiz çalışma performansı operatörlerin yanı sıra büyük bir izleyici kitlesini de heyecanlandırıyor. Bu kapsamda çoğu zaman meraklı izleyiciler Liebherr kule vinçlerinin muhteşem çalışmasını hevesle takip ediyor.

PROJEDE 7/24 SERVİS HİZMETİ

Dünyaca önemli bir projede görev alan Liebherr Türkiye, uzman teknisyenleriyle projeye 7/24 servis desteği sağlayarak sahadaki operasyonun kesintisiz sürmesini sağlıyor.

Bu bir advertorial çalışmadır

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ÖNCEKİ HABER

YOL PROJELERİNE AYRILAN ÖDENEKLER, ASFALT ENDÜSTRİSİNİN DURUMUNU ŞEKİLLENDİRECEK

SONRAKİ HABER

POTAIN BY MANITOWOC KULE VİNÇLERİ TÜRKİYE’DE YENİDEN YAPILANDI

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Apilion ile inşaatta kalite artıyor

Kafes kaynak makineleriyle inşaat sektörüne çözüm sağlayan Apilion, Türkiye faaliyetlerini Güran Makina distribütörlüğünde başarıyla sürdürüyor. Apilion’un inşaat malzemeleri…
Total
0
Share