İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Bayıklar Hafriyat, kaliteli makine parkı için HİDROMEK’e güveniyor

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden birisi olarak göze çarpan Antalya’da otel, konut, altyapı ve çevre düzenlemelerini kapsayan çok sayıda proje yapılmaya devam ediyor. Hafriyat alanında bölgenin önemli firmalarından olan Bayıklar Hafriyat da, yaptığı işler ve bölgede üstlendiği projelerle dikkat çekiyor. Bayıklar Hafriyat Genel Müdürü Asım Bayık, kaliteli işleri kaliteli makine parkıyla yaptıklarını, bu amaçla uzun yıllar boyunca HİDROMEK ile çalışmaya devam ettiklerini söyledi. Bayık, “Parkımıza yatırım yapmayı sürdürüyoruz. 2023 yılında H4 Serisine ait HMK 230 LC, HMK 140 LC ekskavatörlere ve HİDROMEK’in yeni K4 kazıcı yükleyici serisinden HMK 102 S modeline yatırım yaptık” dedi.

Asım BAYIK-Bayıklar Hafriyat Genel Müdürü

Turizm potansiyeliyle Türkiye’nin en önemli şehirlerinden biri olan Antalya, artan nüfus ve sezonluk sirkülasyon nedeniyle çok sayıda konut, otel inşaatı ve altyapı çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Bu ihtiyaçların en iyi şekilde giderilmesi, bölgenin turizm potansiyeline önemli katkılar sağlıyor. Bu amaçla yaklaşık 35 yıldır hafriyat alanında çalışmalar yürüten Bayıklar Hafriyat, iş potansiyelini HİDROMEK ile oluşturduğu kaliteli makine parkıyla artırıyor. Bayıklar Hafriyat Genel Müdürü Asım Bayık, bölgeye makine parkında bulunan iki adet HİDROMEK H4 Serisi HMK 230 LC, bir adet HMK 140 LC paletli ekskavatörler, HMK 102 S Maestro, HMK 102 S Supra ve yeni K4 Serisi HMK 102 S kazıcı yükleyici modelleriyle katkı sağlıyor.

Bayıklar Hafriyat, bölgesel çalışmaya önem veriyor

Bölgede uzun yıllardır hafriyat alanında çalıştıklarını ifade eden Bayıklar Hafriyat Genel Müdürü Asım Bayık, “Firmamız 1988 yılında babamız Mehmet Bayık tarafından hafriyat alanında faaliyet göstermek için kuruldu. 2006 yılından bu yana firmamızda yönetici olarak çalışıyorum. Antalya Manavgat merkezli faaliyetlerimizi yürütüyoruz. Genel olarak temel açma-kapama, kazı ve dolgu çalışmalarını kapsayan çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Ama işlerimiz gereği daha çok Ilıca mevkiinde bulunan şantiye alanımızda bulunuyoruz. Bölgede iş potansiyelimiz bir hayli yüksek olduğu için ağırlıklı olarak Antalya içindeki projelere önem veriyoruz” dedi.

Ubeyt DİLSİZ-Bayıklar Hafriyat Operatörü

“Manavgat bölgesinde ilk 3’te yer aldığımızı düşünüyoruz”

Hafriyatla ilgili birçok işi geniş kapsamda gerçekleştiren Bayıklar Hafriyat yaptığı çalışmalar ve makine parkıyla dikkat çekiyor. Firma kapsamı hakkında bilgi veren Asım Bayık, “Otel temelinden altyapı işleri, devlet ihaleleri, bina temelleri, yıkım dolgusu ve bahçe düzenlemelerini kapsayan farklı alanlarda çalışıyoruz. Bölgede aktif olarak görev alıyoruz. Bölgenin hafriyat alanındaki bütün sürecine destek veriyoruz. Antalya Manavgat bölgesinde bu alanda çalışan birçok firma yer alıyor. Bayıklar Hafriyat olarak Manavgat bölgesinde makine parkımız ve yaptığımız işlerle ilk 3’te yer aldığımızı düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Marka memnuniyeti, bağlılığı artırıyor

Dönemsel olarak personel sayılarının değiştiğini belirten Asım Bayık, şu anda 9 kişilik bir ekiple çalıştıklarını söyledi ve sözlerine şu şekilde devam etti: “Çalışan sayımız kadar işlerimizin devamlılığını sağlamamız için makine parkımız da önem arz ediyor. Bünyemizde 9 adet iş makinesi, 4 adet hafriyat kamyonu ve bir adet tırımız bulunuyor. Makine parkımızda ise uzun yıllardır HİDROMEK tercihini sürdürüyoruz. HİDROMEK ile ilk kez 2010 yılında tanıştık. Sonraki süreçte HİDROMEK’i benimsedik ve yıllar ilerledikçe markaya daha fazla yatırım yapma kararı aldık. Parkımızda şu anda 2023 model iki adet HİDROMEK H4 Serisi HMK 230 LC, bir adet HMK 140 LC paletli ekskavatörler; kazıcı yükleyici modellerimizde ise 2015 model HMK 102 S Maestro, 2022 model HMK 102 S Supra ve 2023 model K4 Serisi HMK 102 S kazıcı yükleyiciler bulunuyor.”

“Servis konusunda HİDROMEK gerçekten çok hızlı”

H4 Serisindeki HMK 230 LC ekskavatör modellerinin yeni olması sebebiyle çok fazla çalışma saatine sahip olmadığını belirten Asım Bayık, “HİDROMEK makineler yeni serilerde çevik ve yüksek koparma gücünü çok iyi bir şekilde karşılıyor. Makinelerimiz 2023 yılında parkımıza katıldığı için 500 bin çalışma saatini daha geçmedi. Yeni makinelerimizin yakın zamanda ilk 250 saatlik bakımları gerçekleşti. Servis konusunda HİDROMEK gerçekten çok hızlı. 2010 yılından bu yana HİDROMEK iş makineleriyle işlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bu zamana kadar çok büyük bir arızayla karşılaşmadık. Bakım konusunda günü birlik veya arızanın durumuna göre gerekli onarımı en kısa sürede yapabiliyorlar. Servis konusunda HİDROMEK’ten çok memnunuz” sözlerini kaydetti.

Uzun süreli çalışmanın anahtarı servis hizmeti

Satış aşamasında olduğu gibi satış sonrası hizmetlerde de HİDROMEK’in tüm ihtiyaçlarını karşıladıklarını kaydeden Bayık, “Makine tercihlerimizde ilk olarak yakıtı, daha sonrasında dayanıklılık, sağlamlık konularını önemsiyoruz. HİDROMEK’i yakıtta diğer markalar ile kıyasladığımızda düşük bir tüketim sağlıyor. Bu bizi oldukça tatmin ediyor. Dayanıklılık ve servis hizmeti bizim için oldukça önemli. Servis biriminin sorunlarımıza anında yanıt vermesi, ulaşılabilir olmaları ve hızlı geri dönüşleri, HİDROMEK ile uzun yıllar çalışmamızın anahtarı oluyor. Firma olarak markayı benimsedik, bu doğrultuda uzun yıllar boyunca HİDROMEK ile birlikte çalışmaya devam etmeyi düşünüyoruz. Emeği geçen tüm HİDROMEK ailesine teşekkür ederim” açıklamalarında bulundu.

“HMK 230 LC yakıt tasarrufu, konforu ve sağladığı güç ile işlerimizi çok kolaylaştırdı”

Bayıklar Hafriyat Operatörü Ubeyt Dilsiz: “13 yıldır operatörlük yapıyorum. Bayıklar Hafriyat’ta çalışmaya yakın zamanda başladım. Çalışma hayatım boyunca HİDROMEK kullandım. Firmamıza 2023 yılında katılan yeni H4 ve K4 Seri HİDROMEK iş makinelerini aktif bir şekilde kullanıyorum. HMK 230 LC; yakıt tasarrufu, konforu ve sağladığı güç ile işlerimizi oldukça kolaylaştırdı. HİDROMEK makineler ile işimi gerçekleştirdiğim için çok memnunum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Şelale İnşaat, Bobcat’in rotasyonlu telehandleri ile hizmet kalitesini artırdı

SONRAKİ HABER

“Kadınlar, iş makinesi sektörüne adım atmaktan çekinmemeli”

BENZER HABERLER
Total
0
Share