İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Borusan Cat, Tosyalı Harsco’ya NFT hediye etti

Borusan Cat, ileri teknoloji ve dijitalleşme konusundaki çalışmalarıyla sektöründe öncü konumunu korumaya devam ediyor. Sene başında NFT dünyasına giren ve değer yaratan çözümlerini NFT haline getirerek müşterilerine armağan eden şirket, son olarak Boom 360 uygulamasının NFT’sini Tosyalı Harsco’ya armağan etti. 

“Daha İyi Bir Dünya İçin Çözüm Üretiriz” anlayışı ile Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan ve Uzak Doğu Rusya’da faaliyetlerini yürüten Borusan Cat, müşterilerine değer yaratan, kendine has hizmet ve çözümleri NFT haline getirerek sektörünün ilk NFT koleksiyonunu oluşturuyor. İş makineleri ve güç sistemleri sektörlerinde ilk NFT üretimini gerçekleştiren şirket, bu NFT’leri müşterilerine armağan ederek unutulmaz bir anı bırakıyor. Bu kapsamda Borusan Cat, tam 4 yıldır başarıyla iş birliği sürdürdüğü Tosyalı Harsco’ya özel bir NFT armağan etti. 

“GES projesiyle yılda yaklaşık 72 ton karbon emisyonunun önüne geçiyoruz”

Borusan Cat ve Tosyalı Harsco’nun sürdürülebilirlik üzerine çok önemli işlere imza attığını belirten Borusan Cat Türkiye Genel Müdürü Özer Şahin, Osmaniye Organize Sanayi Tosçelik tesisi içerisinde yer alan Tosyalı Harsco’ya ziyaret gerçekleştirmekten ve NFT armağanını Tosyalı Harsco Genel Müdürü Eray Erçin’e takdim etmekten büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Özer; “Borusan Cat olarak proaktif iş modelimizle kullanım ömrünü tamamlamış motor, güç aktarma, hidrolik gibi ana bileşenleri (komponent) Gebze ve Ankara’da bulunan Borusan Cat Sertifikalı Revizyon Merkezlerimizde orijinal Cat parçalar kullanarak yenisi gibi yüksek kaliteli, daha düşük maliyetli ve garantili olarak üretiyor ve iş makinelerine ikinci ömür kazandırıyoruz. Bu iş modelimizi dijitalleşme çalışmalarımızla destekliyoruz. Öte yandan GES projelerimizle de toplam yaklaşık 350 ton karbon emisyonunun önüne geçmeyi hedefliyoruz. Bu kapsamda Borusan Cat Adana Müşteri Merkezi Çatı GES projesini gerçekleştirerek yılda yaklaşık 72 ton karbon emisyonunun önüne geçeceğiz. Türkiye’nin önde gelen demir-çelik şirketi Tosyalı Harsco da cürufu geri dönüştürerek oluşturduğu ve yepyeni kullanım alanlarına sahip ürünlerle ülkemize değer katıyor. Borusan Cat ve Tosyalı Harsco sürdürülebilirliğe yatırım yaparak fark yaratıyor.”

Boom 360 ile olası arızalar 30 saniyede tespit ediliyor

Sürdürülebilirlik anlayışını destekleyen dijitalleşme çalışmaları ile aynı zamanda müşterilere değer katan çözümler ürettiklerini de belirten Şahin, “Ürettiğimiz teknolojiler ve dijitalleşmeden yararlanarak çıkardığımız ürün ve hizmetlerle sektörümüze bu alanla liderlik ediyoruz. Bu çözümlerimiz arasında bulunan Boom 360 ile müşterilerimiz kolaylıkla servis hizmetlerimizden yedek parça alımlarına kadar tüm Borusan Cat hizmetlerine ulaşabiliyor. Boom 360 içerisinde yer alan ses tanıma teknolojisi sayesinde ayrıca iş makinelerinin sesini sisteme dinletiyor, sistem Borusan Cat’in sesle arızayı tespit eden yapay zeka uygulamasına erişerek olası bir arızayı 30 saniye gibi kısa bir sürede tespit edebiliyor. İlgili arızanın tespiti ile Borusan Cat teknik personeli sorunların hızla giderilmesi için müşterilerimizle iletişime geçiyor. Türkiye genelinde Boom 360 üzerinden en çok talep yapan müşterimiz olan Tosyalı Harsco’ya da anlamlı bir hediye olarak Boom 360 uygulamamızın NFT’sini armağan ediyoruz” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Case Construction Minotaur DL550’yi tanıttı

SONRAKİ HABER

Alternatif yakıtların geleceği

BENZER HABERLER
Total
0
Share