İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

CASE SV Serisi kazıcı yükleyiciler, yeni tasarımıyla müşterileriyle buluşuyor

TürkTraktör’ün; üretim tecrübesini, iş makineleri alanına taşımasıyla birlikte CASE marka kazıcı yükleyiciler, 2020 yılı ile birlikte TürkTraktör Ankara fabrikasında üretilmeye başladı. TürkTraktör’ün, 70 yıla dayanan geçmişi ve ileri teknolojisiyle üretilen CASE kazıcı yükleyiciler, yenilenen imajıyla “SV Serisi” adı altında müşterileriyle buluşmaya başladı.

Yenilenen imajıyla kabin tasarımını tamamen değiştiren CASE kazıcı yükleyiciler, küçük teker modellerine yeni eklediği 590SV ile ürün grubunu da genişletiyor. 3 farklı model ve donanım paketleriyle müşterilere sunulan CASE SV Serisi kazıcı yükleyiciler her türlü beklentiyi karşılamak için tasarlanıyor.

Yenilenen kabin ile üstün ergonomi

SV Serisinde, Stage 5 geçişi ile birlikte sadece motor tarafında değil kabin tasarımında da köklü bir değişiklik beraberinde geliyor. Bir önceki seriye göre daha geniş iç hacme sahip olacak şekilde tasarlanan yeni kabin; operatöre, ferah ve konforlu bir çalışma ortamı sunuyor. Yeni yükleyici kontrol levyesi, operatöre yükleme fonksiyonlarında daha fazla üretkenlik sunmak amacıyla geliştiriliyor. Üzerinde yer alan FNR butonu sayesinde operatör, makine ileri-geri vites yön seçimini hızlı ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirken, kick-down vites düşürme ve vites boşa alma butonları da verimli kullanım için kontrol levyesi üzerinde konumlandırılıyor. Ergonomik tasarımı ile yeni el freni çok kolay bir kullanım sunarken, el freni gerginlik ayarı da doğrudan kol üzerinden gerçekleştirilebiliyor. Arka kazıcı grubunun joystick olarak sunulduğu kazıcı yükleyiciler, joystick konsollarının 4 yönlü ayarı ve bilek dayamaları sayesinde operatörün uzun süreli çalışmalarında yorgunluk hissini en aza indirgiyor. Üst donanım paketinde sunulan hava süspansiyonlu koltuk, olumsuz çalışma zemin koşullarında operatöre iletilmesini önleyerek konfordan ödün vermiyor.

Tasarım detayları konforu destekliyor

Verimli kabin içi klima ve ısıtma sistemine ilave olarak, hava süspansiyonlu koltukla birlikte sunulan ısıtma özelliği, soğuk iklim koşullarında benzersiz bir deneyim sunuyor. Kabin içerisinde konumlandırılan geniş saklama bölmeleri; operatöre, çalışma sahasında ihtiyaç duyduğu malzemeleri konumlandırma noktasında çok fazla seçenek sunuyor. Soğutmalı saklama bölmesi ise sıcak yaz aylarında içecek muhafaza etmek için vazgeçilmez rol oynuyor. Bluetooth radyo sayesinde kullanıcılar, telefonunu doğrudan makineye entegre edebiliyor ve istediği müziği çalıp, telefon görüşmelerini doğrudan kabin içerisinde yer alan mikrofon ve hoparlörler ile gerçekleştirebiliyor. Geniş cam alanı sayesinde üstün bir görüş alanı sunan yeni tasarımda, kabin üzerinde yer alan 10 adet çalışma aydınlatması sayesinde gece çalışmalarında da saha hakimiyetinden taviz vermiyor. Üst donanım paketinde çalışma aydınlatmaları LED olarak sunuluyor.

Yakıt ekonomisinden taviz verilmiyor

Yüksek performans, düşük yakıt tüketimi ile isminden söz ettiren CASE kazıcı yükleyicilerde Stage 5 emisyon sisteminden taviz vermiyor. Yakıt yönetiminin Elektronik Kontrol Ünitesi (ECU) aracılığıyla yönetildiği Yüksek Basınçlı Common Rail Yakıt Enjeksiyon Sistemi sayesinde her bir damla yakıttan maksimum verim elde ediliyor. Yanma performansının her daim yüksek olması için silindir içerisine birim zamanda daha fazla oksijen alabilmek için Turboşarj ve Intercooler hava emiş sistemi kullanılıyor. Tüm bunlara ilave olarak çeşitli yakıt ekonomi özellikleri her bir damla yakıttan maksimum verim alınmasını garanti ediyor. Otomatik Rölanti Sistemi sayesinde operatör arka kazıcı joystikleri bıraktığında motor devri otomatik olarak rölanti devrine dönüyor ve yakıt ekonomisi artıyor. Tek Tuş Rölanti Sistemi ile operatör anlık olarak motoru rölanti devrine çekerek gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçebiliyor. Otomatik Motor Kapatma Fonksiyonu, makinenin uzun süreli operatörsüz çalışmasını engelleyerek motoru kapatıyor ve gereksiz yakıt sarfiyatını önlüyor. Yakıt Ekonomi Modu sayesinde düşük ve orta zorluk seviyeli işlerde kullanılmak üzere motor güç üretimi kısıtlanıyor ve yakıt ekonomisi iyileşiyor. Viskoz Gövdeli Soğutucu Fan, motorun soğuk olduğu ilk çalışma durumunda devreye girmediği için gereksiz yakıt tüketiminin önüne geçiyor.

Hassas kullanım sunan dayanıklı güç aktarma sistemi

SV Serisi kazıcı yükleyicilerde, 4 ileri 3 geri vitese sahip Powershift şanzıman kullanılıyor. Hem otomatik hem de manuel vites kullanım özelliğine sahip şanzıman içerisindeki ideal vites dişli oranları ile geçişler; hassas ve seri bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Ağır hizmet uygulamalar için özel olarak üretilmiş olan akslar, çetin çalışma zeminlerinde yüksek dayanım ve üstün bir çekiş gücü oluşturuyor. Kar, yağmur, çamur gibi kaygan veya mıcır gibi gevşek çalışma zeminlerinde patinajı ve tekerleklerdeki çekiş gücü kaybını önlemek amacıyla diferansiyel kilitleri, tüm modellerde standart olarak sunuluyor. 580SV ve 590SV modelinde operatör tarafından devreye alınabilen yüzde 100 kilitli tip diferansiyel kilidi yer alırken, 695SV modelinde ise otomatik olarak devreye girip-çıkan sınırlı kaydırmalı diferansiyel kilidi bulunuyor.

Debi paylaşımlı hidrolik sistem tasarımı

SV Serisi kazıcı yükleyicilerde kullanılan değişken debili pistonlu pompa, sahip olduğu yük algılama özelliği sayesinde sisteme sadece ihtiyaç anında ve ihtiyaç miktarında hidrolik yağ gönderiyor. Böylelikle makine üzerinden gereksiz güç tüketimi meydana gelmezken, yakıt tasarrufu da artıyor. Arka kazıcı bomun eğimli tasarımı ile daha derin ve dik kazı imkanı sunan SV Serisi, kamyona yüklemelerde optimum bir erişim sağlıyor. Bom üzerindeki ilave kaynaklı plakalar kazı esnasında bom üzerine gelen yüklere karşı ekstra dayanım oluşturuyor. Standart olarak sunulan teleskopik arm ile birlikte 580SV modelinde 5.6 metre, 590SV ve 695SV modelinde ise 5.8 metrelik kazı derinliğine ulaşılabiliyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

AYC İnşaat Şantiye Şefi Ülfet Başaran: “ENKA Pazarlama, bütün övgüleri hak ediyor”

SONRAKİ HABER

Boğaziçi Beton, üretimi ve kaliteyi artırmak için yeni yıkama tesisini devreye aldı 

BENZER HABERLER
Total
0
Share