İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Cat, 995 tekerlekli yükleyiciyi piyasaya sürüyor

Caterpillar, 994K’nin yerini alan yeni Cat 995 tekerlekli yükleyiciyi tanıtıyor.

ABD merkezli üretici, yükleyicinin artan üretkenlik, azaltılmış yakıt tüketimi ve gelişmiş operatör konforu dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmelere sahip olduğunu belirtiyor. Caterpillar; önceki modelle karşılaştırıldığında, 995’in, öncelikle daha yüksek nominal taşıma kapasitesi ve eşit hidrolik çevrim süresiyle birlikte hidrolik kuvvette yüzde 6’lık artış nedeniyle yüzde 19’a kadar daha yüksek üretkenlik sağladığını vurguluyor.

Caterpillar, Cat 995’i daha büyük kapasiteli kovalarla donatıyor

Yükleyici, gelişmiş eko modunda çalışırken yüzde 13’e kadar daha düşük saatlik yakıt tüketimi ve yüzde 8 ek verimlilik artışı sunuyor. Gaz kelebeği kilidi modunda 995, 994K’dan yüzde 19’a kadar daha fazla verimlilik gösteriyor. Yükleyicinin ön bağlantısındaki yenilikler; geliştirilmiş döküm tasarımı, daha büyük kaynak boyutu ve büyük yataklar, pimler ve daha fazla hizmet ömrüne katkıda bulunan profil değişikliklerini içeriyor. Cat 995, hızlı yükleme için genişletilmiş zeminle yüzde 115’e ulaşan yüksek doldurma faktörlerine sahip daha büyük kapasiteli kovalarla donatılıyor. Caterpillar, 994K ile aynı boyutta üretilmiş olmasına rağmen, yeni 995’in daha yüksek bir taşıma kapasitesi sunduğunu söylüyor. Bu iyileştirme, üretim ve verimlilikte önemli bir artışa neden oluyor. Cat 995, EU Stage 5/US EPA Tier 4 Final veya US EPA Tier 1 eşdeğeri emisyonları karşılayan, bölgesel gereksinimlere dayalı yapılandırmalar sunan, Cat 3516E motorla çalışıyor.

Kabin içi konforu

Operatör konforu ve görüşü için, 995’in kabini yüzde 50 daha fazla diz mesafesiyle donatılıyor. Kullanıcılar için kabin; titreşim geri bildirimini azaltan, ses seviyelerini düşüren ve otomatik sıcaklık kontrolüne sahip basınçla yeniden tasarlanıyor. Yükleyicinin güç geri bildirimli yeni elektrohidrolik hız algılamalı direksiyonu, sertliği seyir hızına göre otomatik olarak ayarlıyor. 995’in kabini; cam yüzey alanında yüzde 25’lik ve silecek süpürme alanında yüzde 64’lük artışla daha uzun ön cama sahip olup, kovanın daha iyi görülebilmesini sağlayan görüş açısıyla tasarlanıyor.

Erişim kolaylaşıyor

Yükleyici, makine kontrolünü, çalıştırma fonksiyonlarını ve elektronik kullanım kılavuzunu gösteren iki adet 254 milimetre renkli LED monitörle donatılıyor. Üçüncü 203 milimetre ekran; standart arka görüş kamerasının özel görüntüsünü sağlarken arkadaki nesne algılama ile 270 derecelik görüş sunan çoklu görüntü kamera sistemine yükseltilebiliyor.

Kabine ve tüm servis alanlarına erişim zemin seviyesinden veya bir platformdan yapılabiliyor, bu da şantiye güvenliğini artırıyor. 45 derecelik açıyla konumlandırılmış tam korkuluklara sahip geniş merdivenler, erişimi kolaylaştırıyor. İsteğe bağlı elektrikli erişim sistemi, hem kabinde hem de zemin seviyesindeki kontrollerle arka platforma giriş ve çıkışa daha kolay izin veriyor.

İleri teknoloji

Yükleyici, arka lastiklerin aşırı kaldırılmasını önlerken tam koparma kuvvetleri sağlayan devrilme önleme sistemi de dahil olan teknolojisiyle öne çıkıyor. Ayrıca, kazma döngüsünün zorlu kısımlarını otomatikleştiren isteğe bağlı Autodig bileşenleriyle kolaylık sağlıyor. Gelişmiş üretkenlik ve verimlilik için yükleyici, aşırı yük riski olmadan daha büyük kovaların kullanılmasına izin veren Yük Aşırı Yük Önleme sunuyor. Sistem, kepçe ağırlığı da dahil olmak üzere izin verilen maksimum yük aşıldığında kaldırma kollarını durduracak veya yavaşlatacak şekilde yapılandırılabiliyor. Cat 995, müşterilerin çok çeşitli sensör bilgilerine ve gelişmiş makine verilerine erişmesini sağlayan standart Hayati Bilgi Yönetim Sistemi (VIMS) ile birlikte geliyor. Cat Ürün Bağlantısı, kullanıcı dostu VisionLink arabirimi aracılığıyla makine çalışma verilerine uzaktan erişim sağlayarak varlık yönetimini kolaylaştırıyor.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Zoomlion’un paletli vinçleri, Temeltek Mühendisliğin projelerinde kilit bir rolde

SONRAKİ HABER

XCMG, yeniliğe ve geliştirmeye yönlendirmek için iddialı planlarını paylaşıyor

BENZER HABERLER
Devamını Oku

Mecalac, dönüm noktasını kutluyor

Mecalac, şantiye üretim hattındaki 70. yılını kutlayan damperli kamyon serisiyle bu yıl önemli bir dönüm noktasına imza atıyor.…
Total
0
Share