İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

XCMG, yeniliğe ve geliştirmeye yönlendirmek için iddialı planlarını paylaşıyor

XCMG, uluslararasılaşma hedefini desteklemek için “Pilot, Ascend” adlı iddialı yeni bir proje başlatıyor. Stratejiye, yeniliği teşvik etmek ve üretim sinerjileri yaratmak için üretim kümelerinin oluşturulması dahil ediliyor.

Çinli üretici, uluslararasılaşmanın; ürün geliştirme, düşük karbon teknolojileri ve dijitalleşme gibi konuları kapsayan yedi temel eylemle sağlanacağını söylüyor. XCMG Başkanı Yang Dongsheng şunları ekliyor; “Uluslararasılaşma, XCMG’nin endüstri döngülerinde gezinmek ve zamanın testine dayanacak birinci sınıf kuruluş oluşturmak için izlemesi gereken yolu oluşturuyor. Yerelleştirme; hizmet odaklı, iş uyumluluğu ve küresel BT’ye tamamen bağlı olan ana uluslararasılaşma stratejimizi desteklemek için ölçek, ürün, kanal geliştirme, hizmet ve dijital platform açısından rekabet avantajlarımızı yükseltmeyi hedefliyoruz.”

Tedarik zinciri güçleniyor

XCMG’nin eylem planı yedi alanı kapsıyor: ürün geliştirme, bileşen üretimi, dijital dönüşüm, yeni güç teknolojileri, ihracat artışı, satış sonrası servis ve yetenek geliştirme. Bunun bir parçası olarak, haziran ayında yan şirket XCMG Precision tarafından yönetilecek olan yeni bileşen üretim tesisinin inşaat çalışmalarına başlandı. Bu tesisin, üreticinin tedarik zincirini güçlendireceği belirtiliyor. XCMG, düşük emisyonlu makine yelpazesine eklemek için daha fazla net sıfır ürün ve teknoloji geliştireceğini söylüyor. Örneğin; üretici, temmuz ayı başlarında Çin’in Henan Eyaletindeki maden müşterisine 100 elektrikli tekerlekli yükleyici teslim edildikten sonra mart ayından bu yana Shanxi Eyaletindeki madende çalışmakta olan hidrojenle çalışan 6 tonluk bir yükleyici daha geliştirdi.

Eylem planları, stratejik dönüşümün tüm kapsamını içeriyor

XCMG, dijital dönüşümün, “teknolojik devrimi ve endüstriyel evrimi güçlendirmenin yanı sıra yüksek kaliteli gelişme elde etme stratejisini güçlendiren temel motor” olduğunu söylüyor. XCMG, Hydraulics’in XZ serisini, yatay sondaj kuleleri için yerli hidrolik valf üretimi geliştirme çalışmalarını örnek olarak veriyor. XCMG, ‘teknolojik dayanıklılık’ eylem planı için yakın tarihli iki “gelişmiş” üründen alıntı yapıyor. İlki, dünyanın en büyük kapasiteli arazi vinci olarak tanımlanan ve yakın zamanda Kuzeydoğu Çin’deki ilk rüzgar türbini kurulum projesini maksimum 126 metre yüksekliğe sahip 127 tonluk türbini kurarak tamamlayan XCA2600 serisiyle tamamlıyor. İkinci olarak, Shenyan Coal’un Shaanxi Eyaletindeki Xiwan açık ocak madeninde elektrikli ekskavatörler, buldozerler ve greyderlerle çalışan insansız XDE240 madencilik damperli kamyon filosunu sunuyor. XCMG, eylem planlarının; stratejik dönüşümün tüm kapsamını içerdiğini ve inşaat makineleri endüstrisinde sürdürülebilir kalkınma ve lider bir konuma ulaşması için kilit öneme sahip olduğunu söylüyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Cat, 995 tekerlekli yükleyiciyi piyasaya sürüyor

SONRAKİ HABER

Zoomlion, müşteri odaklı çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor

BENZER HABERLER
Total
0
Share