İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

“Cat ile işimiz bir saniye bile durmuyor”

AGS Mermer, Cat’in yeni nesil ekskavatörü 345 GC ve 980L lastik tekerlekli yükleyicisi ile makineden kaynaklı iş kaybının önüne geçerek, Manisa Saruhanlı’daki mermer ocağında hem zaman hem de maddi kazanç sağladı. Ocakta bir saniye bile işin durmaması gerektiğini belirten AGS Mermer Sahibi Gökçe Şekeroğlu, bunun ancak sağlam makine ve kaliteli servisle mümkün olduğunu söyledi.

 

Uzun yıllardan bu yana Türkiye’nin farklı noktalarında mermer ocağı işletmeciliği yapan AGS Mermer, taş üretimini aralıksız sürdürüyor. Dünyanın birçok ülkesine blok ve işlenmiş mermer ihracatı gerçekleştiren firma, yurt içi ve yurt dışında önemli projelerde yer alıyor. Çalışmaların aksamaması için yatırımlarına hız kesmeden devam eden AGS Mermer, 2,5 yıl önce Manisa Saruhanlı’da yeni bir ocağın daha işletmeciliğini üstlendi.

 

Gökçe ŞEKEROĞLU – AGS Mermer Sahibi

345 GC ve 980L memnuniyeti

Taş işinin aile mesleği olduğunu ifade eden AGS Mermer Sahibi Gökçe Şekeroğlu, “Ocak işletmeciliğinde birçok zorlukla mücadele ediyoruz. Bu noktada kullandığımız iş makineleri elimizi güçlendiriyor. İş makinelerinde doğru tercihler yaparak, hem makine alırken hem de makineyi kullanırken büyük avantaj sağlıyoruz” dedi. 2,5 yıl önce işletmeye başladıklarını Saruhanlı’daki mermer ocağında Cat’in 345 GC serisi paletli ekskavatörü ile 980L lastik tekerlekli yükleyicisini kullandıklarına değinen Şekeroğlu, makinelerin sergilediği performansla ilgili şunları söyledi: “Manisa’daki ocağımızda yakın zamanda parkımıza kattığımız Cat 345 GC paletli ekskavatör ile iki sene önce satın aldığımız Cat 980L lastik tekerlekli yükleyicimiz bulunuyor. Makinelerin güç, performans ve yakıtından çok memnunuz. Tabi makinelerin yakıtları yapılan işe göre değişiklik gösteriyor. 980L serisinin yakıt tüketimi 20-22 litre, 45 GC’nin de 21-22 litre bandında değişiyor. İki makinenin yakıt ortalaması bizi oldukça tatmin ediyor.”

 

“Araştırmalarımız bizi Cat’e yöneltti”

980L ve 345 GC serilerini neden tercih ettiğini anlatan Gökçe Şekeroğlu, “Güçlü bir makineye ihtiyacımız vardı ve pazarda yaptığımız bir takım araştırmalardan sonra Cat 980L’nin ocağımız için ideal bir makine olduğu görüşüne vardık. Ayrıca aynı sektörde yer aldığımız firmalarında tavsiyeleriyle 980L serisini tercih ettik. Bu modeli tercih ettikten sonra bir tanede ekskavatör ihtiyacımız oldu. Caterpillar markasından memnun olduğumuz için Borusan Cat ile görüşme gerçekleştirdik. Bu görüşme sonrasında Cat 345 GC serisi, 980L’nin partneri olarak tanıtıldı. Daha sonra yaptığımız bir takım araştırmalar neticesinde 345 GC’yi almaya karar verdik.  Şu anda 980L ve 345 GC serisini işlerimizde yoğun bir şekilde kullanıyoruz ve iki makinenden de çok memnunuz” dedi.

 

 

“Bir saniye bile işimizin durmaması gerekiyor”

“Sadece fiyat endeksi değil, satış sonrası hizmetleri ve servisi de düşünerek Cat markasını tercih ettik” ifadelerini kullanan Şekeroğlu, tercihlerinde özellikle Borusan Cat’in piyasadaki bilinirliliğinin de etkili olduğunu söyledi ve şunları ekledi: “Borusan Cat ile tanıştığımızdan günden bu yana ilişkilerimiz gayet iyi bir şekilde ilerliyor. Caterpillar makinelerinin performansından, Borusan Cat ekibinin ise iş takibinden oldukça memnunuz. Arkadaşlar, makinelerimizle kendi makineleri gibi ilgileniyorlar. Cat markasını tercih ederek, doğru bir karar verdiğimizi görüyoruz. Makinenin kalitesi kadar markanın satış sonrası hizmetler ve servisi de bizim için çok önemli. Ocakta bir saniye bile işimizin durmaması gerekiyor. Yaşanan her aksaklık bizim için hem maddi hem iş kaybı anlamına geliyor. Sorunsuz bir üretim için makinelerimizin durmadan çalışması gerekiyor. Bu da ancak kaliteli makine ve servisle mümkün oluyor. Bu kapsamda Borusan Cat ile yaptığımız bakım anlaşmaları neticesinde yetkili arkadaşlar, makineleri düzenli olarak takip ediyorlar. Borusan Cat’in ekibi satış sonrası hizmetlerde iyi bir gözlem yaparak, işlerini başarı ile yapıyorlar. Borusan Cat’in satış sonrası hizmetlerinden gerekli tüm hizmeti eksiksiz alıyoruz. Talep ettiğimiz durumlarda yetkili arkadaşlar, en kısa sürede bize ulaşarak çözüm sunuyor. Bu da bizim işimizin aksamadan devam etmesini sağlıyor. Bu şekilde çalışmaya devam edeceğiz.”

 

 

Tahsin DURUDAĞ – Operatör

“345 GC, mermer ocakları için üretilmiş bir makine”

AGS Mermer’in Manisa’daki ocağında ekskavatör operatörlüğü yapan Tahsin Durudağ, 345 GC serisinin daha önceki modellere göre daha seri ve performansının yüksek olduğuna dikkat çekti ve kaydetti: “345 GC, tam mermer ocakları için üretilmiş bir makine. Diğer serilere göre tasarruflu yakıt tüketimine sahip olan Cat 345 GC serisi, ekonomik bir makine. 345 GC’nin gücü ve sahadaki performansından çok memnunuz. Makinenin kabini tasarlanırken operatör konforu düşünülmüş. Yüksek performansa sahip olan 345 GC’nin koparma ve çekiş gücü, mermer ocakları için çok uygun. Ayrıca makinedeki dokunmatik ekran sayesinde her şeye kolaylıkla ulaşabiliyorum ve makineyi kolayca takip edebiliyorum.”

 

 

Volkan TAŞLI – Operatör

Dev bloklar 980L ile taşınıyor

2018 yılından bu yana AGS Mermer’de Cat 980L serisinin operatörü olarak çalışan Volkan Taşlı, 980L’nin üstün kaldırma gücü ile büyük mermer bloklarını çok rahat bir şekilde kaldırarak tezgaha alabildiklerinin altını çizdi. Taşlı, “980L’nin itme gücü oldukça kuvvetli. Makinenin kaldırma kapasitesine zaten diyecek hiçbir söz yok, tek kelime ile muhteşem. Makinenin kovası çok büyük olduğu için hafriyat yükleme işinde de çok rahat ediyoruz” dedi.

 

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Liebherr, 60 yıllık lastikli yükleyici prototipini restore etti

SONRAKİ HABER

AKILLI MTB HİDROLİK KAYA KIRICILAR, 2021’DE SAHADA…

BENZER HABERLER
Total
0
Share