İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

CATERPILLAR, KÜRESEL ÖLÇEKTE YÜZDE 22 BÜYÜDÜ

DÜNYANIN EN BÜYÜK İŞ MAKİNESİ ÜRETİCİSİ CATERPILLAR, DÜNYA GENELİ SATIŞ HACMİNİ YÜKSELTTİ. CAT, 2020’DE 41,7 MİLYAR DOLAR OLAN SATIŞ HACMİNİ 2021 YILINDA YÜZDE 22 ARTIRARAK 51 MİLYAR DOLARA ÇIKARDI.

2021’de şirketin dördüncü çeyrek satışları, 2020’nin dördüncü çeyreğine göre yüzde 23 artarak 13,8 milyar dolar oldu. İnşaat sektörüne yönelik satışlar, 2020’nin dördüncü çeyreğine göre yüzde 27 oranında 1,2 milyar dolar artarak 5,7 milyar dolar olurken, madenciliği içeren kaynak endüstrileri ise yüzde 27 artışla 2.762 milyar dolar toplam satış hacmine ulaştı.

TEDARİK ZİNCİRİNDEKİ PROBLEMLERE RAĞMEN SATIŞ HACMİ ARTTI

Dünya genelinde baş gösteren pandemi kısıtlamaları ve ekonomik problemlere rağmen başarılı bir yıl geçirdiklerini dile getiren Caterpillar Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jim Umpleby, “Küresel ekibimizin zorlu ve dinamik bir çalışma ortamındaki küresel ekibimizin başarısını devam ettirmesinden dolayı gurur duyuyorum. Ekibimiz, devam eden tedarik zinciri kısıtlamalarına rağmen müşteri taleplerini en iyi şekilde karşılamaya devam ediyor. Bu sayede uzun vadeli karlı büyüme stratejimiz aksaklığa uğramadan ilerliyor” ifadelerini kullandı.

KÜRESEL ÖLÇEKTE SATIŞ HACMİ ARTTI

Caterpillar, Kuzey Amerika’da, 2021’deki aynı çeyreğe kıyasla satışlarını yüzde 39 artırarak 2,63 milyar dolar gelir elde etti. Latin Amerika’da ise iş makinesi satış hacmini yüzde 74 oranında artırarak 663 milyon dolara ulaştı. Avrupa, Afrika ve Orta Doğu satışları ise 2021’in dördüncü çeyreğine göre yüzde 47 büyüyerek 1,24 milyar dolara ulaştı. Satış oranlarında düşüklük seyreden tek bölge, yüzde 12 düşüşle 1,24 milyar dolarda kalan Asya/Pasifik oldu. Çin’de gerçekleşen düşük satışlar, bölgede satış hacminin düşmesindeki temel neden olarak gösterildi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

TÜRKİYE’NİN İLK DÜŞÜK KARBON ÇİMENTOSU, BATIÇİM TARAFINDAN ÜRETİLDİ

SONRAKİ HABER
kulevinç

KULE VİNÇ OPERATÖRLÜĞÜNÜN TEK EĞİTİM MERKEZİ: BEYAZ SAFİR

BENZER HABERLER
Total
0
Share