İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Çimsa Gri Çimento Pazarlama&Satış Genel Müdür Yardımcısı Barış Karahüseyin

ÇİMSA AFYON HAZIR BETON TESİSİ’NE GOLD SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SERTİFİKASI

SABANCI HOLDİNG İŞTİRAKİ ÇİMSA’NIN AFYON HAZIR BETON TESİSİ, ULUSLARARASI BETON SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK KONSEYİ (CSC) TARAFINDAN VERİLEN GOLD SEVİYE KAYNAKLARIN SORUMLU KULLANIMI SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SERTİFİKASI ALMAYA HAK KAZANDI.

Dünyanın lider beyaz çimento oyuncularından Çimsa’nın Afyon Hazır Beton Tesisi, Türkiye Hazır Beton Birliği (THBB) Kalite Güvence Sistemi (KGS) tarafından yapılan denetim sonucunda, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi’nin (CSC) gold seviye Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sürdürülebilirlik Sertifikası’nı almaya hak kazandı. Bu sertifika; yönetimsel, çevresel, sosyal ve ekonomik kriterleri sağlayan Çimsa Afyon Hazır Beton Tesisi’nin, üretici olarak kaynak kullanımı konusunda uluslararası normlara uygunluğunu da tescillemiş oldu.

Çimsa Gri Çimento Pazarlama&Satış Genel Müdür Yardımcısı Barış Karahüseyin, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC) tarafından verilen Kaynakların Sorumlu Kullanımı Sürdürülebilirlik Sertifikası’nı diğer tesislerine de kazandırmak için çalışmalara devam ettiklerini belirterek şunları söyledi: 

“İçinde bulunduğumuz Sabancı Topluluğu, 2050 yılına kadar sera gazı emisyonlarında ‘Net Sıfır’ seviyesine ulaşmayı amaçlıyor. Ayrıca “sıfır atık” hedefi ile de çalışmaya devam ederek, döngüsel iş modeli uygulamalarını artırıyor. Biz de Çimsa olarak sürdürülebilir bir yaşam için çevresel etkiyi azaltmak ve döngüsel ekonomiye katkıda bulunmak için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Kaynakların sorumlu kullanımı da sürdürülebilirlik hedeflerimizde yer alan konulardan biri. Döngüsel ekonomiye katkıda bulunmak için yılda 2000 ton atığın geri kazanımını sağlıyoruz. Her yıl yaklaşık 30.000 metreküp suyu geri dönüştürdük.  Farklı sanayi kurumlarının yaklaşık 40.000 ton atığını beton üretiminde kullandık. Bu çalışmalarımız ile sektörün öncü firmalarından biri olarak sektörün dönüşümüne katkı sağlamak istiyoruz.”

ÇİMSA

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

OPERATÖRLER HİDROMEK HMK 500 LC HD'Yİ YORUMLADI/HAYRETTİN ÜNAL MERMER

SONRAKİ HABER

OGM, JOHN DEERE GREYDERLERİ İLE PARKINI GÜÇLENDİRDİ

BENZER HABERLER
Total
0
Share