İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

DEVELON, yeni marka adıyla daha güçlü adımlar atıyor

Önceden Doosan inşaat ekipmanı olarak bilinen DEVELON yeni marka adını tanıttığı 17 Ocak 2023’ten bu yana geçen bir yılın ardından dünya çapında elde ettiği başarılarını daha da artırıyor. Marka, yeni marka adıyla geçen sürede yaptıkları çalışmaları açıklamak için 18 Ocak’ta ABD’de özel bir medya etkinliği düzenledi. Markanın Büyüme Girişimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Todd Roecker, “Bayi ağlarının desteği olmasaydı, isim geçişinde başarılı olamazdık” diyerek bayilerin önemini vurguladı.

İş ve inşaat makineleri üretimi ve satışını gerçekleştiren marka bu alanda dünya genelindeki satış ağıyla sürekli gelişmeye devam ediyor. Marka, Türkiye’de de ASKO Glob All distribütörlüğünde pazarda yer alıyor. Stratejik bir yaklaşımla marka adını Doosan’dan DEVELON’a dönüştüren marka, bu süreçte bayilerinden ve müşterilerinden yoğun ilgi gördüklerini belirtiyor. Yeniden markalaşan DEVELON; ürünleri ve bayi ağı dahil olmak üzere markayı geliştirmek için çeşitli çalışmalar yaparak, büyük bir başarılar elde etti. Marka, yeni marka adıyla geçen sürede yaptıkları çalışmaları açıklamak için 18 Ocak’ta ABD’nin Georgia eyaletine bağlı Gwinnett ilçesinde özel bir medya etkinliği düzenledi.

Yenilikçi teknolojileri ve geniş ürün yelpazesiyle DEVELON

Geçişten bu yana DEVELON, inşaat sektörünün geleceğini daha iyi şekillendirmek ve iş yapma şeklini sürekli olarak değiştirerek yenilikçi teknolojiler sunmaya devam ediyor. Şirket, 2023 Mart ayında CONEXPO’da Concept-X2 otonom inşaat ekipmanını sergiledi. İsteğe bağlı çevre görüş monitörü, kamera sistemi, nesne algılama teknolojileri ile yeni lastikli yükleyici modellerinin tüm yeniliklerini sergiledi. Aynı zamanda mini ekskavatörler gibi inşaat ekipmanları için alternatif enerji kaynakları yoluyla sürdürülebilirliğe de odaklandı. Şirket ayrıca bünyesine ikinci bir dozer modeli ekleyerek ürün yelpazesini de genişletti. 2024 yılında DEVELON ilk kompakt paletli yükleyicisini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Markanın Büyüme Girişimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Todd Roecker;”Kuzey Amerika’da inşaat ekipmanı sektöründe hızlı bir şekilde büyüyerek, artık bayilerimiz ve müşterilerimiz için tam kapsamlı, tek kaynaklı bir sağlayıcı olabiliriz. Bu büyüme nedeniyle inşaat sektöründe daha güçlü bir varlık oluşturduk ve bu ivmeyi önümüzdeki yıllarda da sürdürmeyi planlıyoruz” dedi.

“Giderek büyüyen bayi ağımızla başarıyı yakaladık”

DEVELON’un büyüyen sektör varlığının bir başka sonucu da bayi ağının Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da 200’den fazla lokasyona genişletilmesi oluyor. Bu durum şirketin bayilik lokasyonları için çok önemli bir adım oluyor. Todd Roecker, “Her bayi, yeni markaya değer katmak için çok çalıştı. Bayiler, DEVELON’u pazarlarında tanıtma çabaları nedeniyle bayilerden çok yoğun bir ilgi gördük. Bayi ağlarının desteği olmasaydı, isim geçişinde başarılı olamazdık” diyerek bayilerin genişletilmesinde yakalamış oldukları başarının nedenini vurguladı.

Gelişmiş garanti imkanı

Yeni DEVELON ekskavatörler tam kapsamlı garanti imkanını müşterilerine sunuyor. Roecker,”Kuzey Amerika’daki en iyi inşaat ekipmanı garantilerinden birini sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Finans programlarımız konusunda oldukça iddialıyız. Sektördeki en iyi finansman oranlarından birine sahibiz ve bu programları destekleyecek büyük bir bayi ağına sahibiz. Müşterilerimiz için yeni programları genişletmeyi ve geliştirmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“DEVELON’un geleceği için çok heyecanlıyız”

İsim değişikliğinden bu yana DEVELON, markanın tanıtımına yoğun bir şekilde odaklandı ve müşterileri için çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürmeye devam ediyor. Roecker, “Daha fazla etkileşim yaratabilmek için kim olduğumuzun hikayesini anlatmaya önem vereceğiz. Ayrıca portföyümüze kompakt paletli yükleyici gibi daha fazla ürün ekleyeceğiz ve garanti programlarımızda daha çok çeşit sağlayacağız. DEVELON’un geleceği için çok heyecanlıyız” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Üretkenlik, yeni Hitachi ZW310-7 ile daha fazla artacak

SONRAKİ HABER

Bomag, yol sektörünün deneyimli paydaşlarına en yeni modellerini gösterdi

BENZER HABERLER
Total
0
Share