İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Ege Makine’den RAD Torque ile maden makinelerine hassas çözümler

Madencilik sektöründe kullanılan iş makinelerinin, servis hizmetinin başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için cıvata ve somun bağlantı elemanlarının ayarlanmasında kaliteli tork anahtarı kullanımına dikkat çeken Ege Makine İş Geliştirme ve RadTorque Satış Müdürü Bülent Tolga, “Dünya genelinde kendini kanıtlamış havalı, akülü ve elektrikli tork anahtarları üreten RadTorque markamız ile 15.000 Nm’ye kadarki tork gücü ihtiyacını karşılayabiliyoruz. Ayrıca tork ekipmanının veri kaydı alması ve cıvata kontrol işlevi, servis işleminin istenildiği ölçüde yapılmasını sağlıyor” dedi.

Faaliyetlerine 1965 yılında başlayan Ege Makine, tecrübesini 2000’li yıllardan itibaren mekanik ve taahhüt ekipmanları üzerinde yoğunlaştırarak, Türkiye’de farklı iş kollarında çalışan müşterilerinin satış, satış sonrası teknik servis, kalibrasyon ve yedek parça tedariği ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor. Makina Market olarak Ege Makine İş Geliştirme ve RadTorque Satış Müdürü Bülent Tolga ile temsilciliğini üstlendikleri ve maden sektöründe önemli bir yerde bulunan RAD Torque ürünleri hakkında konuştuk.

Ege Makine, kaliteli ürünler ile maden sektörüne katkı sağlıyor

Yaklaşık 60 yıllık şirket tecrübesiyle RadTorque hassas tork tabancalarını yaklaşık 10 yıldır Türkiye pazarıyla buluşturduklarından bahseden Ege Makine İş Geliştirme ve Satış Müdürü Bülent Tolga, “Ege Makine olarak dünyada adını ispatlamış kaliteli ekipmanları Türkiye pazarıyla buluşturuyoruz. Bu doğrultuda dünyada önemli bir pazar payı elde eden Kanada menşeili havalı, akülü ve elektrikli tork tabanca sistemlerini üreten RadTorque sistemlerinin, Türkiye pazarında yer edinmesini sağlıyoruz” ifadelerini kullandı.

RadTorque anahtarlarıyla zorlu aşamalar basitleşiyor

Markanın madencilik sektöründeki iş makinelerin cıvata ve somunlarının rahat bir şekilde sökülebilmesi için ürünler geliştirdiğini belirten Bülent Tolga, “RadTorque, havalı tork tabancaları çok sağlam, hafif, hızlı ve hassas bir görev üstleniyor. RadTorque anahtarları, herhangi bir havalı tork anahtarı oranlarını sağlayan patentli bir dişli sistemine sahip şekilde en uygun çalışmayı gösteriyor. Makineler, 15.000 Nm’ye kadarki güç aralığındaki bütün ihtiyaçları en iyi şekilde karşılıyor. Madencilik sektöründe bu amaçla yer bulan RadTorque anahtarları ulaşılması zor alanlarda işi kolaylaştırmak için uzatma aparatlarıyla da kullanılabiliyor. Markanın daha düşük ağırlık ve daha iyi erişilebilirlik sağlayan kompakt tasarımlı ürünleri, benzersiz tam otomatik şanzıman tasarımı, yüksek ve düşük hız vitesleri arasında manuel zaman geçişini ortadan kaldırıyor. Son derece düşük gürültü seviyesinde çalışan makineler, sadece 80 dB seviyesinde gürültü çıkarıyor. Ayrıca bu avantajların yanından RadTorque ürünlerinde opsiyonel olarak çift güvenlik tetiği ve ATEX sertifikası da yer alıyor” sözlerini kaydetti.

Hassas güç ile optimum tork avantajı

Kanadalı markayı Türkiye’de en iyi şekilde temsil etmeye çalıştıklarını ve müşterilerinin ihtiyaçlarını en verimli şekilde karşılamak için sektöre farklı tork tabanca modellerini sunduklarını söyleyen Bülent Tolga, “RAD B-RAD SELECT Akülü Tork Tabanca Serisi, 15.000 Nm’ye kadar güç kapasitesi sunuyor ve bu kapasitesi ile akülü tork anahtarları anlamında pazarda tek. B-RAD SELECT serisi, hızlı kontrol, tek ve iki hızlı model seçeneğiyle her uygulama yöntemi için üstün çözüm sağlıyor. Ayrıca diğer bir akülü model olan MB-RAD serisinde ise veri kaydı ve cıvata kontrol işlevi kullanılabiliyor. RAD MV-RAD Elektrikli Tork Anahtarı Serisi ise 11.000 Nm’ye kadar gücü destekliyor. Güç seviyesi ve hedeflenen tork değeri dijital olarak hassas bir şekilde ayarlanabiliyor. Makinedeki cıvata tork kontrolü ve açı fonksiyonu ile de hatasız bir iş modeli ortaya çıkıyor. E-RAD BLU serisi ise öncelikle servo motor ve veri kaydı özellikleri ile başta rüzgar türbin kurulum ve bakımları gibi ağır iş uygulamaları içinde ideal çözümler sunuyor” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>İnşaat sektörü 2023 yılına umutlu giriyor</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Hyundai Doosan Infracore yeni marka adını açıkladı</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share