İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ENKA, Bursa ve çevresinde gücüne güç katıyor!

ENKA Pazarlama, düzenlediği görkemli törenle Bursa Şube Müdürlüğü’nün açılışını gerçekleştirdi. Bursa başta olmak üzere toplam 5 şehirde hizmet verecek olan yeni şube müdürlüğü, ENKA Pazarlama’nın distribütörlüğünü yürüttüğü tüm markaların satış ve satış sonrası hizmetlerini müşterilerle buluşturacak. Satış ve SSH’ın yanı sıra müşterilere daha hızlı yedek parça tedariği sağlamak üzere yedek parça stok deposunun da bulunduğu şubenin açılışında İstanbul Anadolu Bölge Müdürü Serdar Emre Göçener ve Bursa Şube Satış Müdürü Aykut Yılmaz ile bir araya geldik ve sorularımızı yönelttik.

Enka Pazarlama olarak Bursa Şube Müdürlüğünüzü hizmete açtınız. Öncelikle şube müdürlüğünüzü Bursa’da açmanızın özel bir nedeni var mı?

Bursa, konumu itibarıyla kuzeyinde Marmara Denizi ile Yalova, doğusunda Bilecik ile Eskişehir, güneyinde Kütahya ve batısında Balıkesir illeri olması sayesinde ekonomik anlamda çevre illerin merkezi konumunda diyebiliriz. Ayrıca maden ve sanayi alanında da önemli roller üstlenen bir şehir olması, Bursa’yı tercih etmemize etki etti. Sunduğumuz makine ve ekipman hizmetlerimizde yaptığımız yeniliklerle atılımlarımızı hızlandırıyoruz. Bursa şubemizi de bu amaç doğrultusunda açtık. 

Bursa ile Türkiye’de hizmet verdiğiniz şube sayısı kaç oldu? Önümüzdeki dönemlerde yeni bir şube müdürlüğü açılışı planlanıyor mu?

Bursa’nın ardından şube müdürlüğü sayımız 3’e ulaştı. Müşterilerden gelen talepler ve görüşler ile şube yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Biz, geri dönüşleri ve ihtiyaçları değerlendirerek yaptığımız yatırımlar ve ardından sunduğumuz hizmetler sürecine “Enka Güvencesi” diyoruz.

Bursa Şube Müdürlüğünde müşterilerinize hangi hizmetleri sunacaksınız?

Bursa Şube Müdürlüğümüzde distribütörlüğünü devam ettirdiğimiz tüm ürünlerin satışı ve satış sonrası hizmetlerini vereceğiz. Ayrıca Bursa şubemizde bulunan yedek parça stok depomuzla müşterilerimize daha hızlı yedek parça tedariği sağlayabileceğiz.

Serdar Emre GÖÇENER-İstanbul Anadolu Bölge Müdürü

Bursa Şube Müdürlüğünüzün bölgedeki faaliyetlerinize sağlayacağı avantajlardan bahseder misiniz?

Müşteriden gelen talepler ve bölgedeki mevcut müşteriler ile temasların daha hızlı sağlanması adına Bursa Şube Müdürlüğü büyük önem taşıyor. Şubemizle yalnızca bununla sınırlı kalmayıp, taleplerin sonuçlandırılması sürecindeki zaman kayıplarının da önüne geçeceğiz.  

Açılışı yapılan şube ile bölgede hangi il ve ilçelere hizmet sağlayacaksınız? Ayrıca ağırlıklı olarak odaklanacağınız bir sektör var mı?

Başta Bursa olmak üzere; Yalova, Bilecik, Eskişehir ve Kütahya illerine şube müdürlüğümüzden hizmet vereceğiz. Şubemizin hizmete açılmasıyla ekskavatör ve loder satışlarımızda artış olacaktır ancak ağırlıklı sanayi üretiminde forklift ve diğer ekipmanlarımızın satışlarına odaklanacağız.

Aykut YILMAZ-Bursa Şube Satış Müdürü

Bursa şubesinin iş makinesi pazar hacminizde nasıl bir etkisi olacak?

Müşterilerimize daha yakın olmamızın satışlarımızı olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum. Bursa gibi merkezi konumda bulunan bir müdürlük, hem müşterilerimiz hem de bizim için oldukça faydalı olacak.

Son olarak eklemek istedikleriniz

Daha önce de belirttiğim gibi Bursa, Türkiye ekonomisinin en vazgeçilmez oyuncularından biri. Bizler de ENKA olarak; konumu itibarıyla sanayi anlamında çok stratejik bir coğrafyada yer alan ve giderek daha da gelişen Bursa’dan etkileşim anlamında faydalanmak istiyoruz. Bursa ile çevre illerindeki potansiyelden daha fazla faydalanmak ve XCMG’den yeni mümessilliklerini aldığımız fore kazık, manlift, telehandler vb. ürünlerin gelişmesini ve satışlarının arttırılmasını sağlamayı planlıyoruz. Bursa’da Hitachi ve TCM gibi uzun yıllardır iş birliği yaptığımız, firmamızın lokomotifi olmuş markaların yanında XCMG ürünleriyle de kendimizi gösterebileceğiz. Her zaman söylediğimiz gibi, amacımız; 5 yıl içinde tüm ürün gruplarımızda mevcudun iki katı büyüklüğünde ciro yapan ve sonsuz müşteri memnuniyeti sunan bir merkez haline gelmek.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Pazar analizini doğru yapan Çatalkaya Makina, 2022 yılında hedeflerini katladı!</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>Zoomlion Türkiye, İzmir Bölge Müdürlüğü’nün açılışını gerçekleştirdi</strong>

BENZER HABERLER
Devamını Oku

İnşaatın yapıtaşı: “Beton”

Kahramanmaraş merkezli yaşanılan depremle birlikte bina ve zemin konuları, önemli gündem başlıklarında yerini aldı. Makina Market olarak, Türkiye…
Total
0
Share