İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

Pazar analizini doğru yapan Çatalkaya Makina, 2022 yılında hedeflerini katladı!

Global anlamda birçok ülke pazarında önemli bir yerde bulunan Deutz motorlarının, 2022 yılından itibaren Türkiye’de ana yetkili temsilcisi olarak hizmet vermeyi sürdüren Çatalkaya Makina, yıl sonu hedeflerini planladığı yeni projeler ile taçlandırıyor. Firmanın yıl içindeki pazar hacmi hakkında bilgiler veren Çatalkaya Makina Genel Müdürü Murat Çatalkaya, “Temsilciliğini yaptığımız Deutz AG ile beraber yürüdüğümüz yolculukta, yıl sonu hedeflerimizi hem satış hem de adetsel olarak 2 katına çıkardık” dedi.

Murat ÇATALKAYA-Çatalkaya Makina Genel Müdürü

Güçlü performansa ihtiyaç duyan profesyoneller için motor üretimi yapan Deutz AG’nin 2022 yılından itibaren Türkiye’de ana yetkili temsilcisi olarak hizmet vermeyi sürdüren Çatalkaya Makina, bu yıl yeni projeleri başlatarak vites artırdı. Deutz AG’nin yetkili Türkiye temsilcisi olan Çatalkaya Makina, makinelerinde Deutz motor tercih eden üreticilere motor tedariği yapmakta ve bu yeni projelere de aplikasyon desteği sağlamaktadır. Ayrıca Çatalkaya Makina, Deutz motor kullanıcılarına ve Deutz motorlara teknik servis hizmeti veren tüm servislere orijinal Deutz yedek parçaları sunuyor. 57 yıllık tecrübeye sahip olan şirket, Türkiye çapında yetkili bayi ağına da sahip olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Makina Market olarak Çatalkaya Makina Genel Müdürü Murat Çatalkaya ile firmanın 2022 yılında yaptığı çalışmalardan ve gelecek hedefleri hakkında konuştuk. 

“Yıl sonu hedeflerimizin 2 katına ulaştık”

Firma olarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını titizlikle sürdürdüklerini ifade eden Çatalkaya Genel Müdürü Murat Çatalkaya, “Temsilciliğini yaptığımız Deutz ile yapmış olduğumuz yolculukta, öncelikle Deutz’nin yeni teknolojik ürünlerine, kısa sürede hemen adapte olup ürünlerin sahada doğru bir şekilde yer bulmasını, müşteri portföyümüzü genişletmeyi, teknolojiyi birebir yakından takip etmeyi hedefliyoruz. Bu süreçlerle ilgili hem işin mutfağında eğitimini alıp, ürün bazında neler yapılıyor, pazar beklentisine odaklı bir şekilde kendimizi hazır tutuyoruz. Firma olarak birinci hedefimiz, mevcut konumumuzu muhafaza etmek ardından mevcudun üzerine çıkabilmek. Bunun için de profesyonel anlamda sahanın gereği neyse onu yapıyoruz. Markamızı yukarıya taşımaya çalışıyoruz. Bu kapsamda yıl sonu hedeflerimizin hem satış hem de adetsel olarak 2 katına ulaştık. Dolayısıyla bu yolculukta sağlam adımlarla ilerlediğimizi söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Tecrübe ve donanım gücü, sektörde öne çıkarıyor

Yeni nesil motorların satışta olduğu gibi yedek parça aşamasında da tercih edildiğini gördüklerini belirten Murat Çatalkaya, “Motor satışı yaparken aynı zamanda servis ve yedek parça hizmetlerimize de aynı önemi veriyoruz. Bu süreçlerin sekteye uğramaması için yedek parça stoğumuzu güncel ve yeterli çeşitlilikte tutmayı sürdürüyoruz. Son dönemde emisyon standardı yüksek olan motorlara olan rağbet epey arttı. Bunun yanında üreticileri bilgilendirme anlamında bizler de katkı sağlamaya çalışıyoruz. İş ve inşaat makineleri pazarında 1 Mart 2023’te düşük emisyon seviyesine sahip motorlar kullanılmaya başlayacaktır. Dolayısıyla üretici olan müşterilerimizin de bu yeni sınıf motorları kullanmaları gerekiyor” sözlerini kullandı.

“Mevcut yerimizi daha gelişmiş ve geniş bir alana taşıyacağız”

Murat Çatalkaya, Alman markası olan Deutz AG’nin temsilciliğini yaparken şirket hacmini her geçen gün geliştirerek hedeflerine ulaştıklarından bahsetti ve konuşmasını sürdürdü: “Bu noktada işlerimiz gelişirken bazı noktalara da yeni yatırımlar yapıyoruz. Mevcut yerimizi daha gelişmiş ve geniş bir alana taşıyacağız. Bu kapsamda yeni bir yatırım projemiz ile firmamızı; 2023’ün ikinci yarısından itibaren Hadımköy Özel Endüstri bölgesine taşıyacağız” dedi.

Çatalkaya Makina, yeni yatırımlarıyla istihdam imkanını genişletiyor

Yeni bina yatırımının yanında farklı alanlarda da yatırım geliştirmeleri yaptıklarını ifade eden Murat Çatalkaya,“Farklı iş projelerimiz ve üretim planlarımız da bulunuyor. Yeni binamıza yerleştikten sonra üretim yapmayı da amaçlıyoruz. Şu anda yarı mamul bir ürün pazarlıyoruz. Çatalkaya Makina olarak yeni yatırımlarımıza devam edeceğiz. Yakın gelecekte Deutz motorlu nihai ürünümüzü üretmeyi hedefliyoruz. Bunun için saha araştırması yapıyoruz. Ülkemizde hiç örneği olmayan bir makine üretmemiz söz konusu. Personel sayımızı pandemi döneminde de artırmıştık. Pandemi sonrasında da işlerimiz yine yoğun bir şekilde devam ediyor. Şu anda da hedeflerimizin üstünde seyrettiğimizden ve yeni yerimizde daha kapsamlı işler yapacağımız için istihdama ihtiyaç duyuyoruz. Dolayısıyla firmamızda çalışmayı arzu eden adaylara çağrı yaparak firmamıza davet ediyorum” açıklamalarını yaptı.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

<strong>Büyük işlerin küçük patronu: Hidromek’in yeni mini paletli kazıcı yükleyicisi HMK 62 T</strong>

SONRAKİ HABER

<strong>ENKA, Bursa ve çevresinde gücüne güç katıyor!</strong>

BENZER HABERLER
Total
0
Share