İnşaat ve iş makineleri sektöründe yaşanan gelişmeleri, 27 yıldır hiç ara vermeden okuyucularına aktaran Makina Market, hala ilk sayıdaki heyecanı ile yayın hayatını sürdürüyor.
Abonelik Formu
Abonelik Formu

ENKA Pazarlama, yeşil dönüşümün öncüsü olmaya devam ediyor

İş ve istif makineleri sektörünün rotasının belirlendiği 3. Uluslararası İş ve İstif Makinaları Kongresi & Kiralama Zirvesi’nde yer alan ENKA Pazarlama, stant alanında Hitachi ZX85-6EB model paletli ekskavatörünü sergiledi. Kongrede üst düzey firmalar ile istişareler gerçekleştirerek yeni ürünlerle ilgili bilgi paylaştıklarını dile getiren ENKA Pazarlama Satın Alma, Lojistik ve İthalat Genel Müdür Yardımcısı Aytaç Demir, “Hitachi ZX85-6EB yüzde 100 akülü modelimiz, stant alanımıza gelen katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Bu değerli buluşma için organizasyonda yer alan herkese çok teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kiralama, paylaşım ekonomisi, üretimde lineer modelden döngüsel modele geçiş, karbon ayak izinin azaltılması, tüm süreçlerin döngüsel ekonomi düzlemine taşınması ve geleceğin pazarlarında yer almak isteyen sektör profesyonellerinin dijitale duyduğu ihtiyaç gibi alt başlıkların işlendiği, 55’in üzerinde farklı ülkeden 500’ün üzerinde üst düzey sektör temsilcisi ve bürokratın katılımlarıyla düzenlenen 3. Uluslararası İş ve İstif Makinaları Kongresi & Kiralama Zirvesi;pandeminin ardından sektör temsilcilerini yeniden buluşturdu.

“Katılımı ve etkileşimi yüksek, verimli bir organizasyon oldu”

İMDER ve İSDER tarafından düzenlenen 3. Uluslararası İş ve İstif Makinesi Kongresi ve Kiralama Zirvesi’nde üç önemli başlığın yer aldığını bildiren ENKA Pazarlama Satın Alma, Lojistik ve İthalat Genel Müdür Yardımcısı Aytaç Demir, “Bu önemli üç ana başlık arasında; enerji dönüşümü ve elektrifikasyon, dijitalleşme ve paylaşım ekonomisi konuları yer aldı. Sektördeki önde gelen firmaların üst düzey temsilcileri; kongrede oldukça doyurucu ve bilgilendirici paylaşımlar yaptılar. Panellerin gerçekleştiği, katılımı ve etkileşimi yüksek, verimli bir organizasyon oldu diyebilirim. En yetkili ağızlardan bölgesel pazar bilgileri, genel ekonomi ve doğal afetlerde; iş ve istif makinelerinin önemi konulu sunum ve paneller de oldukça dikkat çekiciydi. Ben de son panelde, 6 Şubat Kahramanmaraş depremleri sonrası sahada yaşadığımız tecrübeler ışığında; doğal afetlerde iş ve istif ekipmanlarının önemi konusunda dikkat edilmesi gereken hususları; konuşmacı ve panelist olarak sayın misafirlerimize aktarmaya çalıştım. Çok değerli konuşmacılara, katılımcılara, misafirlere ve organizasyonu gerçekleştiren İMDER ve İSDER’e bu değerli buluşma için çok teşekkür ediyorum” sözlerini kaydetti.

Aytaç DEMİR – ENKA Pazarlama Satın Alma, Lojistik ve İthalat Genel Müdür Yardımcısı

Sürdürülebilirlik konusunda alınan ödüllerle gurur yaşanıyor

ENKA Pazarlama olarak sürdürülebilirlik konusunda oluşturulan hedefleri ve verilen taahhütleri çok değerli bulduklarını dile getiren Aytaç Demir, “Değişimi yaratacak asıl unsurun, her birimizin gerçekleştirdiği faaliyetlerde yattığına inanıyoruz. Tüm grup şirketlerimiz, resmi sürdürülebilirlik ajanda ve hedefleri doğrultusunda karbon ayak izini azaltmaya çalışıyor. Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi’nde üst üste 3. kez Türkiye’den tek mühendislik ve inşaat şirketi olarak yer almanın ve BIST Sürdürülebilirlik 25 Endeksi’ne dahil olmanın gururunu yaşıyoruz. Sürdürülebilirliği kurumsal ajandamızda her zaman ön planda tutmaya devam edeceğiz. Ayrıca düşük emisyonlu makine ekipman kullanımına, bataryalı ve elektrikli ekipmanların toplam içindeki payını artırma çalışmalarına da hız verdik. Tüm bunları yaparken bütünleşik bir sistemde; yapay zeka, bulut bilişim, sanal gerçeklik ve nesnelerin interneti konularına da önem veriyoruz. Yeni dünya ve yeni yüzyılın kapılarından ilk geçenlerden olmak için çalışma ve uygulamalarımızda olabildiğince bu konulara ağırlık vermeye özen gösteriyoruz” açıklamalarını yaptı.

Hitachi ZX85-6EB, katılımcıların yoğun ilgisiyle karşılaştı

Zirvenin; dijitalleşme konseptine uygun olarak sanal kullanım ve operatör kabin alanları ile katılımcıların rağbet gösterdiğini belirten Demir, sözlerine şu şekilde devam etti: “Zirvede 40’a yakın firma, makine ve ekipmanlarını kongrede sergileme fırsatı buldu. Akülü ürünlere forklift pazarından aşina olduğumuz söylenebilir fakat akülü ekskavatör öyle değil. Hitachi ZX85-6EB; benim de bizzat test ettiğim, hareket, konfor ve verilerini son derece beğendiğim yüzde 100 akülü ekskavatör modelimiz. Kongrede öne çıkardığımız bu model, stant alanımıza gelen katılımcıların da yoğun ilgisiyle karşılaştı.”

“Kongre; katma değeri yüksek seviyeli yerli imalat çevresinin gelişmesi açısından oldukça faydalı oldu”

Pazarın önemli aktörlerinin yer aldığı ve geniş çaplı katılımın gerçekleştiği zirvede; yeni teknolojilerin Türkiye’ye transferi doğrultusunda bilgiler aktaran Demir, “Kongre; katılımcı ve etkileşim boyutuyla yerli imalat çevresinin gelişmesi açısından oldukça faydalı oldu. Uluslararası fuar ve sergilerde bu makine ve ekipmanları yakından görseniz bile zirvede yer alan enerji dönüşümü, dijitalleşme ve paylaşım ekonomisi başlıkları son derece faydalı bir etkileşim doğurdu. Nihayetinde bu başlıkların insanlığa faydalarını kavrama açısından, bundan sonra da ülkemizde yaşanacağına inancım sonsuz olan dönüşüm sürecine olumlu katkı sağlayacak, bilgilendirici ve ilham verici boyutu yüksek bir organizasyonu geride bıraktık” sözleriyle kongrenin dönüşüme katkısını değerlendirdi.

Firmanın ürün gamında yer alan akülü ve elektrikli ürünlerin payı artıyor

ENKA Pazarlama’nın 2024 yılı kapsamındaki hedeflerinden bahseden Demir, “Motor faz yönetmeliğindeki değişiklik kapsamında 2023 yılında dizel motorlarda faz 5 dönüşümünü tamamladık. 2024 yılı, bu makinelerin artık sahada bir yıldan fazla çalışmış olduğu ve dönüşümün tamamlandığı ilk yılı olacak. Bu açıdan son kullanıcı tecrübelerinin biriktiği ve satış sonrası hizmet anlayış farkının olumlu veya olumsuz yansıyabileceği bir yıla gireceğiz. 2024 yılında; satış sonrası servis anlayış farkımızla ENKA Pazarlama kalitesini ortaya koymaya, ürün ve ekipmanlarımızı tercih eden kullanıcıların aldığı kararları ürün yaşam döngüsünün tamamında haklı çıkaracak aksiyonlarımızı geliştirmeye devam edeceğiz. Ayrıca yeşil dönüşümde öncü bir firma olarak ürün gamımız içerisinde akülü ve elektrikli ürünlerin de payını mümkün olduğu kadar artırmaya ve yeniden üretim – reman potansiyelimizi gerçekleştirmeye çalışacağız” dedi.

Total
0
Shares
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ÖNCEKİ HABER

Wirtgen Ankara geri dönüşüme yönelik çözümleriyle KUK2023’te yer aldı

SONRAKİ HABER

Ascendum Makina, kongrede simülatör kullanımıyla fark yarattı

BENZER HABERLER
Total
0
Share